Pomožte s výběrem rotavátoru



host - 11.107 (?)
3.1.2016 15:06
Převodovka T2 použitá na rotační plečku má pořád stejný převodový poměr, takže "převodová" verze pro čtyřtakt neexistuje. Čím je zemina měkčí, tím huře má plečka dopředný pohyb. Po tvrdším utíká ochotněji.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22   
                     
host - 11.107 (?), 3.1.2016 15:06
Převodovka T2 použitá na rotační plečku má pořád stejný převodový poměr, takže "převodová" verze pro čtyřtakt neexistuje. Čím je zemina měkčí, tím huře má plečka dopředný pohyb. Po tvrdším utíká ochotněji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 223.242 (?), 5.1.2016 22:06

U převodovky T2 není potřeba měnit převodový poměr. U 2T Jikovu se stejně okopávalo na půl plynu, aby nebyly příliš vysoké otáčky, takže u 4T jsou otáčky na plný plyn akorát. Mám oba motory a na T2 z roku výroby 1986 používám už jedině 4T.

Dopředný pohyb se nastavuje zanořením ostruhy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.82 (?), 4.1.2016 9:42

@ x.29.11 2.1.2016 16:14 :

pišete: " zkoušel jsem několik poloh...... a to i se zcela zvednutým kolem, přesto okopávačka nemá tendenci se vůbec pohybovat dopředu   "

Asi je to iba nedorozumenie, ale cim je více zvednuté kolo okopavacky, tym sa viac zahrabavaju noze do hlbky a tym menej taha dopredu a naopak. Mozbno by bolo dobre pozorne skontrolovat upevnenie predneho kolesa, ci ho niekto pred vami "samodomo nevylepsil".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 29.11 (?), 9.1.2016 7:28

Děkuji za reakce k okopávačce všem přispívajícím. Hned jak to půjde vyzkouší. Pěkný víkend.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 165.102 (?), 5.1.2016 21:47

Myslím si, že prstová má v porovníní s bubnovou řadu nevýhod.  Jednak je to složitější broušení (já to dělám opatrně flexou), nutnost seřizování, mazání a hlavně - je u ní mnoho hmoty, která se pohybuje z nuly do maxima a zase do nuly. To klade jednak velké nároky na materiál, jednak stále se něco povoluje a snadno praská. Poměrně často musím doplňovat ztracené šrouby. Všechny krtince a trsy trávy dosti tupí žabky. I když často s lištou nesekám, hned bych jí za bububen vyměnil. Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 165.102 (?), 6.1.2016 15:58

Omlouvám se, to patří k jiné diskusi - aleasi jsem udělal chybu, že se to ocitlo zde. Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ladis000 - (35) - 69.44 (?), 7.1.2016 20:18

zdravím,

chci se zeptat, zda tady někdo něpředělával prstovku od Vari na protiběžnou kosu. Dneska jsem nechal ty díly z prstovky pískovat a chci to střelit, ale jak jsem se tak koukal, tak na netu je těch prstovek fakt dost a ceny jsou dost splachovací. Nikdo je hold nechce :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  21,  22   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika