Pomožte s výběrem rotavátoru



host - 11.107 (?)
26.9.2015 21:39

Sedněte na vlak, letadlo, loď, kolo, do auta, na motocykl, nebo si sedněte na co chcete a vydejte se do Francie, kde si zmíněnou převodovku i se samotným rotavátorem seženete. Převodovka má 80mm spojku a opravdu postačí jen nasadit motor Vari. Kdo se dokáže zorientovat v sortimentu Gutbrod může si povšimnout, že ne všechny vertikální převodovky měli šnekový převod, některé mají i klasický diferenciál a některé jsou i horizontálně orientované. To všechno s 80 mm spojkou. Znovu opakuju, nejde mě sem vložit odkaz, když kliknu pravým jen blikne vložit a hned zmizí, takže je mi líto.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
host - 11.107 (?), 26.9.2015 21:39

Sedněte na vlak, letadlo, loď, kolo, do auta, na motocykl, nebo si sedněte na co chcete a vydejte se do Francie, kde si zmíněnou převodovku i se samotným rotavátorem seženete. Převodovka má 80mm spojku a opravdu postačí jen nasadit motor Vari. Kdo se dokáže zorientovat v sortimentu Gutbrod může si povšimnout, že ne všechny vertikální převodovky měli šnekový převod, některé mají i klasický diferenciál a některé jsou i horizontálně orientované. To všechno s 80 mm spojkou. Znovu opakuju, nejde mě sem vložit odkaz, když kliknu pravým jen blikne vložit a hned zmizí, takže je mi líto.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6487) - 9.135 (?), 26.9.2015 22:13

Dělám s tím psí kusy, ale žádný Gutbrod nanajdu, natož jeho rotavátor. Někde na bazarech snad ano. Ale to jsou čtyřkolové traktůrky. A stále mně to odkazuje na MTD. Tak nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.107 (?), 26.9.2015 22:31

Tak ještě zkuste hledat Motostandard Terra. Možná toto vás zavede líp.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6487) - 9.135 (?), 26.9.2015 22:45

Ale to jsou zase obrázky strojků 30 - 40 let starých, nebo odkazy na aukce. Začínám mít pocit hraničící s jistotou, že se zabýváme nesmyslem. Kdybyste přiznal, že vzpomínáte na staré zašlé časy, ušetřili jsme spoustu diskového prostoru a mohli se koukat na nějaký akční trajler na TV.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 141.17 (?), 27.9.2015 2:11 Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.46 (?), 27.9.2015 3:35

V příspěvku nad vámi - Trocha historie - je renovace staré mašinky, převodovka T45. Oproti DSK317, má řazení kvaltů na pravé straně, placatotu pákou, která běhá v čytřoplohové kulise. Nikde žádný náznak něčeho, do čeho by se dal připojit nesený rotavátor. Na jiném videu v té řadě, se někdo pokouší rotavátorovat s tímto stařešinou, nože má na tom, jako my na 317tce, ale moc mu to nejde, patrně motor před kolapsem, bez řádné komprese. Takže jste se jen trochu spletl. Nenašel jsem nic nového, co by se v tomto provedení, vyrábělo v Germánii, nebo Galsku. Možná že se mýlím, vtom případě mi promiňte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 236.137 (?), 3.10.2015 9:37

Mne zase vyhovuje neseny-vleceny-kardanovy rotavator Agzat.

Posudzujem to podla vašej rady sám a hlavne podla osobnej praxe za mnoho rokov praktickeho pouzivania. Nie podla nejakeho pofiderneho videa na youtube. Na vami uvedenom videu zrejme pan Vojtek nevie robit s tymto typom stroja,  lebo v ulezanej tvrdej pode ma ZLE NASTAVENY zaber, lebo ako vidiet na videu podla polohy nastavovacich prvkov ma nastaveny zaber "plne gule ", a to samozrejme brzdi stroj do takej miery, ze hnacie kolesa pod neumernou zatazou samozrejme presmykuju... Staci nastavit najprv mensi zaber, potom trochu hlbši zaber a podla aktualneho stavu pody az na maximum (ak vobec je maximum treba, lebo mnoho plodin nevyzaduje rozrobenie do max.hlbky, skor naopak). Kedze -ako vidno-  stroj ide prakticky sam, bez drzania riadidiel a teda bez namahy obsluhy, nie je viac prechodov problem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 236.137 (?), 3.10.2015 9:43

Moja reakcia bola na prispevok

147.158    26.9.2015 21:08 

Nejako blbo to tu radi posty.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.158 (?), 3.10.2015 19:52
Já jsem spokojen s rotavátorem na Vari. V těžší půdě byste jel několikrát a pudr z hlíny nepotřebujeme. Musím měnit záběr rotavátoru, na Vari rotavátoru brbkačka, převodovku ještě využívám na oborávání brambor, jednoduché, spolehlivé.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.46 (?), 5.10.2015 2:06

No jeden řekl asi pěknou blbost. Jo, kdyby řekl, že mu upadla náprava, tak bych tomu věřil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika