Pomožte s výběrem rotavátoru



host - 11.107 (?)
26.9.2015 9:52

Řešit nesený rotavátor není třeba milý PP, stačí si pořídit tu správnou převodovku od Gutbrod a jen nasadit motor. Dávno vymyšleno. Jen ona převodovka nebyla předmětem nákupů licence - tehdy. Nevím jak moc má cenu se dohadovat o "páčkách". Přece i na tom nejdražším BCS musím jednou rukou opustit kleče, abych manipuloval reverzní pákou. Je spousta videí kde je to jasně vidět. Snad jen jednoosáky s hydrostatickou převodovkou toto nemají, tam se stroj ovládá třeba natáčením rokojeti se středovou nulovou polohou, prostě podobně jako plyn na motorce jen s tou odlišností středové nulové polohy. Pak ano, není třeba držet stroj na moment jen jednou rukou. A kdo si ona videa vyhledá, povšiměte si prosím počtu páček. To je spojka, reverz, směrová brzda a já nevím co všechno. No je tam toho požehnaně a já už vidím, jak to někteří olamují jako suché větvičky o pletivo plotu obdělávané zahrádky. Pak že to nepoleze do peněz.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
host - 11.107 (?), 26.9.2015 9:52

Řešit nesený rotavátor není třeba milý PP, stačí si pořídit tu správnou převodovku od Gutbrod a jen nasadit motor. Dávno vymyšleno. Jen ona převodovka nebyla předmětem nákupů licence - tehdy. Nevím jak moc má cenu se dohadovat o "páčkách". Přece i na tom nejdražším BCS musím jednou rukou opustit kleče, abych manipuloval reverzní pákou. Je spousta videí kde je to jasně vidět. Snad jen jednoosáky s hydrostatickou převodovkou toto nemají, tam se stroj ovládá třeba natáčením rokojeti se středovou nulovou polohou, prostě podobně jako plyn na motorce jen s tou odlišností středové nulové polohy. Pak ano, není třeba držet stroj na moment jen jednou rukou. A kdo si ona videa vyhledá, povšiměte si prosím počtu páček. To je spojka, reverz, směrová brzda a já nevím co všechno. No je tam toho požehnaně a já už vidím, jak to někteří olamují jako suché větvičky o pletivo plotu obdělávané zahrádky. Pak že to nepoleze do peněz.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 26.9.2015 19:11

Řešit nesený rotavátor není třeba milý PP, stačí si pořídit tu správnou převodovku od Gutbrod a jen nasadit motor.

Tak proči si ji nepořídíte? Uvedl jste, že nesený rotavátor chybí, teď se vyvracíte. Zkuste být konzistentní. Pro kolegu: já vím, jak vypadá nesené nářadí. Diskutujem o Vari, vzpomeňte si.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.46 (?), 26.9.2015 10:22

Drahý můj PP, neni co řešit, protože je to dávno vyřešeno. Jsou to stroje skupiny B. Chce to je horizontální konstrukci, z jedné strany vývodový hřídel, z druhé závěs a otočná řídítka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.46 (?), 26.9.2015 20:10

Když to tak všechno víte, tak proč neposkytnete adresy fotografií a videí, kde by jsme se mohli na něco takového aspoň podívat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.107 (?), 26.9.2015 20:20

Co všechno? Jen vím, že čím jsem starší, tím toho vím míň. Třeba odkaz na video jsem chtěl vložit, no nejde to. "Nechytá se"

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.107 (?), 26.9.2015 20:21

A pokud vím, já nebyl ten, co zde začal zde školit lidi o strojích kousek za Aší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 26.9.2015 20:48

Mně je jedno, co je za Aší. Vím co je za Eší. A opravdu rád bych nesený rotavátor Vari systému viděl. Zatím jsem v hledání nebyl úspěšný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.107 (?), 26.9.2015 21:08

Já nevím, jak vám to napsat, aby jste to pochopil i Vy. Nesený rotavátor Vari neuvidíte, protože tato firma nikdy nic takového nevyráběla. Ale firma Gutbrod, od které Československo koupilo licence na výrobu některých převodovek. Bohu žel, T45 mezi něma nebyla. To je převodovka, která umožňuje nesený rotavátor a jede na 12" kolech i samotný adaptér firma Gutbrod vyráběla a lze na této převodovce otáčet motor podobně jako na T20, takže je možná i "přední" agregace. Opravdu mě sem prostě nejde vložit okopírovaný odkaz na YT aby jste se mohl podívat o čem píšu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 26.9.2015 21:18

Řešit nesený rotavátor není třeba milý PP, stačí si pořídit tu správnou převodovku od Gutbrod a jen nasadit motor.

Výše jsou vaše slova. Múžete mi je přeložit do srozumitelné řeči, pokud možno češtiny? Píšete to v přítomném, nikoliv minulém čase. Znamená to, že rotavátor není třeba řešit, že je vyřešen a dostupný? Chápu slova "stačí si pořídit" tak, že si ji mohu koupit?  A kde je ten rotavátor? Zatím máme převodovku a jen nasazený motor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.158 (?), 26.9.2015 21:08

Mě vyhovuje rotavátor Vari. Mám samostatnou převodovku, celý rotavátor jsem koupil za 5 tisíc. Dá se měnit záběr i přizpůsobit půdě, aby se nezahrabal. Nesený rotavátor s Agzatem, no posuďte sami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika