Pomožte s výběrem rotavátoru



host - 11.107 (?)
23.8.2015 20:39

Ale -POZOR!!! Díval jsem se na tištěný katalog v pdf a jakási skica bubnové sekačky tam je, takže uvidíme. No a ta současná převodovka má nějaký náznak možnosti "vývodového hřídele"?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 2.184 (?), 23.8.2015 13:29
Hecht 7100 by měl mít sekačku na trávu na jaře příštího roku. Mají nějaký takový nic neříkající obrázek v katalogu Tak jsem tam raději zavolal a prý od března 2016 a prý jej bude vyrábět Dakr. Tedy mělo by to být spolehlivé. Navíc v tom katalogu je více příslušenství a i po telefonu mluvili o tom že další novinky budou na jaře. Jak jsem psal já toto příslušenství nepotřebuji ale mám jej a jsem spokojený
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ladis000 - (35) - 69.44 (?), 23.8.2015 0:55

Já by jsem se mountfielda nebál. Kamarád má MS 07 a je moc spokojený. Orací pluh si na to vyrobil sám z koňského pluhu s předřezem. Cena v kovošrotu 400kč.  Již jsem tady psal článek o MS 07. S prokluzem řemenu neměl za čtyři roky problém a to s tím orá každý rok. Je to jednoduchý stroj, krom motoru si to člověk spraví i sám a ceny ND jsou oproti dřívějšu nízké. Akorát s tou vlečkou je to blbé z kopečka... nejde pořádně brzdit motorem. To je nevýhoda toho řemenu. Jinak by jsem si raději zebral tu 07. Jsou to jenom tři litry navíc...

Jinak je to dost o uživateli... jedni nadávají, druzí chválí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.9 (?), 23.8.2015 7:42
Ms je na DokončiDoma a stejně málo vydrži. O uživatelovi to trochu je, jenom trochu. Rozhodujíci je zátěž a s vozikem ms leda na dohled baráku. Ms jak praskne dvouřadé řetaz, tož fakt chuťovka a je lehké nic neutáhne. Rychlosti nejde řadit, ms nemá převodovku. Nehanim ms, jak možete ms srovnávat s vari, fakt ne.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ladis000 - (35) - 69.44 (?), 23.8.2015 14:06

Když jsem MS 07 viděl,  tak to co píšete bude většinou pravda. Kamarád s tím ale orá naši krásnou valaškou zem, s normálními gumami bez orebních návleků, ale také má na to dokoupeno téměř sto kilo závaží.  To řazení není problém si myslím. On dojede se strojem na místo, řemen má přehozený aby snížil rychlost za tři minuty, nahodí pluh a jede. Mu to vyhoje. Řetaz mu zatím nepraskl. S vari to asi srovnávat opravdu nejde...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.107 (?), 23.8.2015 15:58

Ten řetěz je vážně problém a že praská je i zde víc než jasný. Tady měli MS dva. Oboum řetěz praskl při vyorávání brambor i když každému jiný rok. "No, když to tady v poli rozdělám, půlku šroubků a matiček v hlině nenajdu z té nohy" řekl jeden. Tak se to jal smýkat z pole. Jenže se mu tam ten řetěz jaksi šprajcl a zablokoval kola - osu kol nebo co. To bylo slov píp jedna píp atd.  Na nové adaptéry k hecht 7100 jsem zvědav, je možné alespoň někde viděl byť mizerné foto? Z jakého místa na stroji se to bude pohánět?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 2.227 (?), 23.8.2015 16:50

Bohužel jsem viděl jen nákresy v katalogu a mám informace z telefonu. Ze předu je motor a ze zadu je vývodová hřídel. Stačí otořit řidítka. Nemám ale jiné zkušenosti než s tím vozíkem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.107 (?), 23.8.2015 19:33

To se nedá nic dělat, necháme se tedy překvapit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.107 (?), 23.8.2015 20:39

Ale -POZOR!!! Díval jsem se na tištěný katalog v pdf a jakási skica bubnové sekačky tam je, takže uvidíme. No a ta současná převodovka má nějaký náznak možnosti "vývodového hřídele"?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 2.79 (?), 23.8.2015 21:00

Jak jsem psal, mám jeden z prvních strojů a hřídel tam je. Resp je tam krytka pod kterou se hřídel schovaná. Ale nejsem technik, nevím jak bude vypadat. Zavolejte si tam sami a nebo se nechte překvapit. A pochybuji, že tak velká firma by chtěla naštvat zákazníky tvrzením, že udělá sečení a neměla by hřídel na stroji. Jo u Mountfieldu klidně napíšou, že mají záruku 7 let a pak platí jen pro něco a možné někoho jinak je dva roky a nebo že Vám stroj přivezou a předvedou, a platí to jen na něco a možná pro někoho. Tím mne málem taky dostali ještě, že jsem nevěřící a na vše jsem se předem zeptal a pak raději spokojeně odešel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ladis000 - (35) - 69.44 (?), 15.9.2015 22:07

Tak jsem konečně poskládal dohromady sestavu Tera-Vari. Převodovka tedy T-20, motor čtyřtaktní. Nyní stroj vypadá jako nový, ale musel jsem většinu věcí snad krom převodovky a motoru, který je nový rozebrat, opískovat, natřít, atd... Na to jak to bylo všechno rezavé tak se to celkem povedlo. Dneska jsem vyrazil cvičně orat na pole, kde byla zasazena pšenice a nadřel jsem se s tím jak blbý :-D. Stroj je pravděpodobně OK, nic méně můj uživatelský skill je na velmi nízké úrovni. Nedostatek techniky jsem nahrazoval silou a rval jsem dost za řidítka.  Výsledek se brzy dostavil. Zvětšil jsem otvor u aretovacíoh kolíku o sto procent, takže řídítka mi nyní létají dvacet čísel ze strany na stranu. Nevím jestli je ten materiál takové blato, nic méně tam budu muset něco navařit, nebo to vyvložkovat. Ale nevzdávám to a za čtrnáct dní až budu mít zase čas to jdu zkusit znovu. Ještě se chci zeptat zkušenějších uživatelů. Nastavovací těleso(nt-3)...jaké máte na něm vůle? Musí ten pluh pevně držet? Já mám to tělísko už takové vyčmajdané a pluh mi trochu lítá...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů19:01
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika