Pomoc s výběrem malého traktoru



host - 71.114 (?)
16.2.2012 19:21
pokud bude traktor do 3,5 t a nebude mít přívěs nad 750 kg, tak bych řekl, že B stačí, stejně jak u malých traktorů.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 92.42 (?), 5.4.2010 19:34

Já bych osobně preferoval český výrobek už jen kvůli náhradním dílům a servisu.  Traktor o výkonu do 50 koní dostatečně postačí k sekání vysoké trávy. Největší problém je s první trávou, obzvlášť když je deštivý rok.  Zpravidla se tráva seká minimálně třikrát za sezónu. Sekání trávy s takovýmto traktorem v sadu je velký problém. Kmeny stromů překážejí, samozřejmě záleží na hustotě stromů. na pozemku, budete muset dosekávat a to buď kosou, u vás pravděpodobně křovinořezem.  Manévrovatelnost se strojem je také důležitá, např posilovač řízení je dobrá věc.  Za 750000 Kč si určitě vyberete dobrý stroj, jen je potřeba vše důkladně zvážit a nenaletět výřečnému dealerovi nabízející tu svou (zahraniční) značku

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 174.65 (?), 5.4.2010 19:46

No, nemyslím, že to musejí být nutně dealeři, MMCH, vy lobbujete za zetor úplně stejně ;).

Třeba na nasetraktory.com proximy moc nechválí ani majitelé zetorů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 3.83 (?), 5.4.2010 20:27

Je třeba pečlivě zvážit všechny podmínky použití stroje v daném terénu.

S tím Zetorem to zase tak nepřehánějte, stará poctivá předimenzovaná kovařina se cení, ale cpát to každému bez znalostí jeho podmínek nelze. Občas se zaskočte ze zvědavosti kouknout na nějaký jiný (zahraniční) stroj  - je to poučné a pro člověka technického zaměření zajímavé rozšíření vědomostí. Tedy pokud o to stojí.

Sám jsem velice dlouho vybíral a nakonec skončil v trochu jiné kategorii, než o které je debata.Strávil jsem výběrem tolik času, že na slušný dotaz nemám problém dodat slušnou odpověď a rád ušetřím něco času lidem, před kterými stojí rozhodnutí utratit peníze za stroje, které se jim nikdy nezaplatí ale práce bez nich je čiré zoufalství.

Pokud ten výběr tazatel pojme fakt poctivě tak má skutečně do podzimu co dělat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 174.65 (?), 5.4.2010 19:24

Podívejte se zde

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 237.154 (?), 5.4.2010 21:37

Dobrý den, jsem tři roky majitelem malotraktoru KIOTI CK 30 HST. Postupem doby dostal mulčovač, sněhovou frézu, čelní radlici,  kabinu a několik přívěsů. S mulčovačem jsem zpočátku upravoval dlouhodobě zanedbané plochy, dnes je to odpočinková práce. Sněhová fréza tuto zimu skutečně nezahálela. Pokud budete rozhodovat o malotraktoru, je nutno zvážit, pro jakou práci bude používán. Já pracuji především s nářadím, které ocení hydrostatický pojezd, umožňující plynule měnit pojezdovou rychlost i směr jízdy bez spojky a pod zátěží. Pokud chcete orat a tahat vleky, vhodnější bude mechanická převodovka. Neméně důležitým parametrem je výběr otáček PTO výstupu, mulčovače a frézy požadují 1000 ot/min, rotavátory, navijáky, štěpkovače a sběrné vozy zase 540 ot/min. Ne každý traktor dokáže vyhovět. Pokud budete mít nějaký dotaz, ochotně odpovím a mohu Vás ujistit, že své závěry opírám o osobní zkušenosti, ne jenom o letáky prodejců. s pozdravem Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 47.145 (?), 5.4.2010 23:11

Kioti byla alternativa pro Kubotu a hodně se mi líbil model EX 50 HST, ale bohužel prodejci jsou obvykle všichni v Čecháh, takže servis by asi nebyl nejlepší. Hleadl jsem na googlu všechny prodejce, ale všechno Písek, Plzeň, nejlépe Velké Meziříčí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 208.166 (?), 6.4.2010 10:41
Zdravím pana tazatele, nechci zde tvrdošíně říkat co je nejlepší a nevhodnější ale jelikož jsem pracoval přez 30let v zemědělství a vyzkoušel jsem toho hodně a proto se přikláním jednoznačně k výběru dle dávno vyzkoušené metody cena, výkon využití a to jednoznačně pro mě vychází zetor 5245,dájí se sehnat za velmi přijatelné ceny, poruchovost pro Vaše použití takřka žádná, absolutní dostupnost ND za mnohem nižší ceny nežli zahraničí, jednoduchost oprav, výkon,velikost a manévrovatelnost výborná, množství přípojných strojů, celkem pohodlná kabina a ovládání, pohon 4x4 atd. ZA Vaši plánovanou sumu kterou chcete investovat pořídíte zánovní traktor a všechno potřebné nářádí k tomu a ještě Vám zůstane dost financí, To co Vám zde zděluji nemám nikde vyčtené ani z doslechu ale vše je z dlouholeté prakse KP
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 47.145 (?), 6.4.2010 12:27

Dobrý den, než ještě začnu uvažovat o nějaké Zetoru, rád bych se zeptal, jak velký je to problém, když nemám řidičský průkaz skup. T. Neplánuji jezdit po komunikacích, ale abych se dostal k pozemku musím asi 50 metrů chtě nechtě jet po silnici. U malých traktorů jako je Kubota a podobné to problém není. Tam stačí B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 174.65 (?), 6.4.2010 12:50

Nevím kde je hmotnostní či rozměrová hranice, kdy už je Téčko potřeba, ale oficiálně jej na velký traktor potřebujete. Rovněž schvlení traktoru, že smí na pozemní komunikace a také zaplacenou pojistku.

Neoficiálně - nevím, jak je to u vás, ale u nás na venkově nemá výše uvedené náležitosti tak 80 % traktorů a majitelů, policie to neřeší. Jak se říká, do první nehody je to OK.

Pokud těch 50 m pojedete 4x za rok, a v obci panují dobré poměry, tak bych to neřešil a bezpečnost silničního provozu zajistil "občanskou hlídkou", pokud budete jezdit co pár týdnů, nebo pokud nejsou v obci dobré vztahy, pak by asi všechny náležitosti dal do pořádku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 71.114 (?), 16.2.2012 19:21
pokud bude traktor do 3,5 t a nebude mít přívěs nad 750 kg, tak bych řekl, že B stačí, stejně jak u malých traktorů.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika