Ošetření žacího ústrojí proti korozi



host - 19.34 (?) 
12.3.2021 20:00, zobrazeno: 1665x

  Zdravím .  Dávám před  sezónou do  cajku sekačku  Cub Cadet  50 RZT .  Sundal jsem sekací ústrojí  a spodní  strana je jedna rez.  Už jsem  to jednou poctivě  natřel ,  několika vrstvamy husté barvy ,ale všechno  je už pryč.  Čím to  ošetřit ,aby to  vydrželo?  Díky za  rady.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 84.69 (?), 12.3.2021 20:24

nejlepsi by bylo opiskovat a pokud by jste sehnal nekoho u silnic tak trochu barvy na znaceni silnic nebo nechat zarove pozinkovat pripadne nastrikat metalizaci hlinikem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 209.31 (?), 13.3.2021 7:07

Ničím, i když opískujete a pozinkujete a pozlatíte, i platinou a iridiem necháte ošetřit, kamínky a písek o kterých ani nevíte že v trávníku jsou, vám vše během sezony omlátí z plechu až na železo. Proto jen na podzim pořádně očistěte a nastříkejte třeba konkorem nebo jiným konzervačním olejem proti rzi to je vše. Nic lepšího neuděláte a nemá smysl se s tím trápit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 70.203 (?), 13.3.2021 9:57

No s tím konkorem máte pravdu, bohužel ta koroze bude postupovat i v průběhu sezony (ideálně by se sekačka musela pečlivě vyčistit a vystříkqat konkorem po každém sekání).
Zajímavý mi přijde ten nápad s barvou na značení silnic - pro informaci - jedná se o chlorkaučukovou barvu - pokud neseženete od silničářů, zkuste pohledat na internetu (vyhledávač mi něco vrátil). Každopádně se chlorkaučuková barva "od silničářů" s úspěchem používala v době, kdy na našich silnicích jezdily převáženě Lady a ŠKODY 100-120, pro ochranu před korozí kolem autobaterie a případně i v podbězích kol, takže na sekačku by to taky mohlo fungovat - barva vytvoří silný, houževnatý, ale do jisté míry i pružný film.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 209.31 (?), 13.3.2021 12:35

Vy nečtete, nebo nevnímáte čtené. Když to omlátí pozinkování, tak to omlátí i barvu z americké dálnice, věřte zkušenému. krom toho obvykle šasí vydrží cca to samé co motor sekačky a pak to stejně hodíte vše do šro´táku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 84.69 (?), 13.3.2021 17:03

ze to omlati i pozinkovani to si myslite nebo to mate z vlastni zkusenosti? ja mam z vlastni zkusenosti tu barvu na silnice po 5 letech se ani najednom miste neukazal plech sekacku uz nemam ale kdybych si poridil jinou tak ji zase pouziju a v udrzovanem travniku zadne kaminky nejsou a to jsem srovnaval i vytvory krtka 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 209.31 (?), 13.3.2021 21:56

tak jo, každý máme jiné zkušenosti, ať si dotyčný vybere

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 245.162 (?), 5.5.2021 14:45

Žádná barva nevydrží, ani jiná běžná povrchová úprava. Já po každém použití sekačku překlopím na madlo a spodek vystříkám tlakovou myčkou, nechám oschnout a nic nerezne. Takto to dělám od r. 1994, kdy jsem porvé zakoupil tlakovou myčku a nikdy jsem nemusel u žádné z mých sekaček řešit korozi motoru, jak někteří mudrci tvrdí, že k ní při použití tlakovky dochází. Do ložiska se u solidních sekaček proud vody nedostane.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika