Opravy a údržba malotraktoru TZ 4K 14



Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?)
23.3.2014 20:25

TZ4K14 má doudobý vzduchem chlazený diesel motor, mazání zajišťuje pístkové čerpadlo, které tlačí olej na mazací místa, část oleje je zespodu klikové skříně vráceno, zbytek je ztrátový (mazání pístu u výfukového kanálu),tudíš odkap oleje je normální s svědčí o dobré funkci mazání motoru.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?), 23.3.2014 20:25

TZ4K14 má doudobý vzduchem chlazený diesel motor, mazání zajišťuje pístkové čerpadlo, které tlačí olej na mazací místa, část oleje je zespodu klikové skříně vráceno, zbytek je ztrátový (mazání pístu u výfukového kanálu),tudíš odkap oleje je normální s svědčí o dobré funkci mazání motoru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 62.29 (?), 10.4.2010 7:26

Já používám obyčejnou horkovzdušku. Když chci vyjet otevřu motor opřu pistoli k hlavě pustím na dvojku a za 2 minuty škrtnu startérem a jedu. Myslím že je to je to nejjednodušší zpusob, než pitvat motor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 163.134 (?), 19.4.2010 15:52

Dobrý den, mám malotraktor TZ-4K-14 a i při -20 stupních dám plný plyn a zamačknu startovací davku a už to jde. nikdy jsem nepoužíval ani doutnák ani žhavící svíčku stačí akorát aby jste měl vše serízeno jak uvádí výrobce a vyčištěné, vyměněné filtry a nemůže být problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?), 19.4.2010 19:06

Tomu asi ani sám nemůžete věřit, fyzika by jaksi nefungovala, viz zápalná teplota nafty, ale čte se to pěkně!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 209.65 (?), 21.4.2010 1:12

Já mám TZ4K14 ustájené v nevytápěné kůlně a taky nemám se startováním problém v žádném u nás obvyklém mrazu. Též jsem nikdy nepoužil k nastartování doutnák, zdroj teplého vzduchu nebo řemen. Zamáčknu čudla a max. na třetí pokus o nastartování to chytá. Jinak - zápalná teplota pro vznícení paliva se primárně u nafťáku vytváří prudkým stlačením vzduchu pístem ve válci. Tudíž pokud je dobrá komprese a ostatní potřebné parametry, chytá motor normálně. Výše jmenované pomůcky pro studený start jsou jen pomocné "berličky" při zhoršeném stavu motoru a palivového systému. Pokud ovšem zůstala v systému letní nafta, je to něco jiného.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
šela - (1) - 48.134 (?), 26.4.2010 17:09

Dobrý den.

Mám problém, poradíte mi, prosím, někdo?

Koupil jsem TZ4K14, na volnoběh běží perfektně, jak přidám, zhruba na půl plynu, tak motor zhasne. Vyčistil jsem nádrž, vyměnil kohout od nádrže, dal jsem nové hadice od nádrže k filtru, filtr je také čistý, hadice od filtru k čerpadlu je taky nová, ale vypadá to, že z čerpadla jde málo nafty. Takže nevím, kde je problém. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?), 26.4.2010 21:31

Základem je kontrola čerpadla a vstřikovače, vyhodil bych vstřikovací trysku z motoru a pomocí přívodní trubky nafty pro trysku odskoušel zda čerpadlo dává naftu ve všech nastaveních plynu, při tom je třeba vyloučit závadu v přívodu nafty do čerpadla.

Trysku dát seřídit (preventivně ),na správný vstřikovací tlak,čerpadlo,pokud se ukáže vadným lze dát do repase a získat výměnným způsobem funkční.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 48.134 (?), 27.4.2010 17:21

Moc děkuji za radu!

Z čerpadla jde nafta jen do přidání půl plynu, poté přestane jít. Myslíte, že je to čerpadlem?Vedení je vyčištěné, průchozí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?), 27.4.2010 20:07

Tak to je asi bohužel po smrti, také už mne to potkalo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 125.250 (?), 27.4.2010 20:40

Tak myslim ze cerpadlo spatne nebude pokud dava na pul plynu, to by nedavalo vubec, tady bude zrejme spatne nastaveni, usuzoval bych na spatne sestavene cerpadlo, potreba vydelat a zkontrolovat ovsem odbornikem, pokud jste to ovsem nekontroloval z trubky a usuzujete ze vic jak na pul plynu nejde nafta protoze to zhasne tak muze byt mala davka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika