Olej ve vzduchovem filtru - sekacka Hecht 546



host - 119.56 (?)
30.3.2020 19:19

Jak jste to vyřešil, mám to samé.Děkuji

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 24.153 (?), 6.5.2018 21:19, zobrazeno: 6831x
Zdravím, mám takový problém. Zacal mi jit motorovy olej do vzduchovyho filtru. Sekacka nebyla prevracena na bok ani neni prelity olej. Z vyfuku jde bily dým a straci výkon. Po odmontovani krytu je olej i pod ventilama. Jedna se o motor ohv. Muze olej pretekat pres nadzvedatka ventilu? Prosim poraďte. Predem dekuji
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 58.51 (?), 6.5.2018 22:40
Ztrácí Vám výkon, protože je zanesený vzduchový filtr olejem.Vypusťte olej a dejte nový 30-ku, požadované množství cca 0,6dle návodu, vyměňte filtr a benzín a pak budete mít fakt jistotu, že s ní nikdo nevhodně nemanipuloval.Mazání je rozstřikem, pokud tam je požadované množství, tak při vodorovné poloze je nejčastějčí úbytek přes píst, Vámi popsaná závada odpovídá chybám, které jste vyloučil.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 11.82 (?), 7.5.2018 10:26

Souhlasím. Tu sekačku někdo převrátil. Je nutný nový vzduchový fitr a po nastartování nechat tzv. vykouřit. I když lepší by bylo dostal olej i od ventilu ale to doma neuděláte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 24.153 (?), 12.5.2018 14:47
Tak jsem odsal veskery olej, vycistil karburator, dal novy filtr, novy olej jsem nalil ma minimální hladinu a olej ve filtru je zas. Predtim nez jsem dal nov vzduchový filtr jsem nechal sekacku bezet cca 10 minut bez filtru. Vse jsem vycistil a ponasazeni nového filtru se cca po 15 minutach olej objevil ve filtru zas. Mam picit ze to jde od takove hadick, co jde z motoru do vzduchovyho filtru. Nevite k čemu ta hadicka je?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 119.56 (?), 30.3.2020 19:19

Jak jste to vyřešil, mám to samé.Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 223.69 (?), 31.3.2020 17:57

Olej se do vzduchového filtru může dostat jen hadičkou vedoucí z klikové skříně do filtru. Hadička slouží k odvětrání klikové kříně a vyrovnání tlaků při pohybu pístu.

No a dostat se do hadičky může při přelití olejem (pohyblivé součástky v klikové skříni rozvíří nadbytek olej tak, že nalítá až do hadičky), nebo při nesprávném náklonu sekačky. A ještě jedna teoretická možnost - pokud by byly hodně opotřebované pístní kroužky, případně některý prasklý, a plyny ze spalování by se tlačily do klikové skříně a vířily olej. A olejová mlha by pak šla i do hadičky a do filtru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika