Olej ve vzduchovem filtru - sekacka Hecht 546



host - 58.51 (?)
6.5.2018 22:40
Ztrácí Vám výkon, protože je zanesený vzduchový filtr olejem.Vypusťte olej a dejte nový 30-ku, požadované množství cca 0,6dle návodu, vyměňte filtr a benzín a pak budete mít fakt jistotu, že s ní nikdo nevhodně nemanipuloval.Mazání je rozstřikem, pokud tam je požadované množství, tak při vodorovné poloze je nejčastějčí úbytek přes píst, Vámi popsaná závada odpovídá chybám, které jste vyloučil.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 24.153 (?), 6.5.2018 21:19, zobrazeno: 6905x
Zdravím, mám takový problém. Zacal mi jit motorovy olej do vzduchovyho filtru. Sekacka nebyla prevracena na bok ani neni prelity olej. Z vyfuku jde bily dým a straci výkon. Po odmontovani krytu je olej i pod ventilama. Jedna se o motor ohv. Muze olej pretekat pres nadzvedatka ventilu? Prosim poraďte. Predem dekuji
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 58.51 (?), 6.5.2018 22:40
Ztrácí Vám výkon, protože je zanesený vzduchový filtr olejem.Vypusťte olej a dejte nový 30-ku, požadované množství cca 0,6dle návodu, vyměňte filtr a benzín a pak budete mít fakt jistotu, že s ní nikdo nevhodně nemanipuloval.Mazání je rozstřikem, pokud tam je požadované množství, tak při vodorovné poloze je nejčastějčí úbytek přes píst, Vámi popsaná závada odpovídá chybám, které jste vyloučil.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 11.82 (?), 7.5.2018 10:26

Souhlasím. Tu sekačku někdo převrátil. Je nutný nový vzduchový fitr a po nastartování nechat tzv. vykouřit. I když lepší by bylo dostal olej i od ventilu ale to doma neuděláte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 24.153 (?), 12.5.2018 14:47
Tak jsem odsal veskery olej, vycistil karburator, dal novy filtr, novy olej jsem nalil ma minimální hladinu a olej ve filtru je zas. Predtim nez jsem dal nov vzduchový filtr jsem nechal sekacku bezet cca 10 minut bez filtru. Vse jsem vycistil a ponasazeni nového filtru se cca po 15 minutach olej objevil ve filtru zas. Mam picit ze to jde od takove hadick, co jde z motoru do vzduchovyho filtru. Nevite k čemu ta hadicka je?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 119.56 (?), 30.3.2020 19:19

Jak jste to vyřešil, mám to samé.Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 223.69 (?), 31.3.2020 17:57

Olej se do vzduchového filtru může dostat jen hadičkou vedoucí z klikové skříně do filtru. Hadička slouží k odvětrání klikové kříně a vyrovnání tlaků při pohybu pístu.

No a dostat se do hadičky může při přelití olejem (pohyblivé součástky v klikové skříni rozvíří nadbytek olej tak, že nalítá až do hadičky), nebo při nesprávném náklonu sekačky. A ještě jedna teoretická možnost - pokud by byly hodně opotřebované pístní kroužky, případně některý prasklý, a plyny ze spalování by se tlačily do klikové skříně a vířily olej. A olejová mlha by pak šla i do hadičky a do filtru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika