Olej ve vzduchovem filtru



host - 214.129 (?)
27.8.2019 11:55

Dvoutaktní motor při určitých otáčkách mírně "vrací směs" zpět do karburátoru. Četl jsem to tuším v nějakém návodu k moto Jawa. Mám sekačku s 2T motorem Jikov z Vari a po vyčištění karburátoru to začalo dělat. Přes vzduchový filtr mám starou punčochu a vždycky byla suchá a náhle začala být mastná od směsi - lepil se na ni prach. Polaboroval jsem mírně s karburátorem a bylo po problému - punčocha je suchá.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 95.50 (?), 22.7.2019 9:56, zobrazeno: 4946x

Dobry den

Je normalni pritomnost oleje u 2T motoru ve vzduchovem filtru? Pomer 1:40 olej husqvarna. Stroj je skladovan vodorovne (krovinorez). 

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 22.7.2019 11:30

niekde sa to tu riešilo u krovinorezov Dolmar, že vzduchový filter je mastný a údajne to je normálne, dokonca super lebo sa lepšie filtruje vzduch. u motorových píl (HQ, Stihl) mám filter suchý, robí to len krovinorez Dolmar už roky, tak to neriešim. podrobnejšie to pred rokmi vysvetlil člen, ktorý sa podpisoval J.S. tak si to skúste vyhľadať, ale nebolo to popisované ako závada.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 48.179 (?), 22.7.2019 19:01
U některých strojů je to běžné, nikdy to nebylo třeba řešit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 95.50 (?), 23.7.2019 8:08

Ok diky za info. Mel jsem obavu jestli to neni spatnym serizenim karburatoru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 46.132 (?), 23.7.2019 18:06

Pokiaľ sa jedná o vliesový alebo molitanový filter tak to neni problém pokiaľ stroj ide OK.Pokiaľ je filter papierový tak to problém je.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 23.7.2019 18:15

mne sa nechce hľadať to vysvetlenie pred tým, ale mohli by ste napísať prečo sa to robí? či je to "vlastnosť" značky alebo konkrétnych strojov, keďže žiadna motorová píla (hq, stihl) toto nerobila, tam vždy bol filter len od pilín a robí to len krovinorez dolmar a prečo to tak je...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 96.42 (?), 23.7.2019 20:25
Na ktorej pili je papierovy filter?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 46.132 (?), 23.7.2019 21:37

Neviem na ktorej píle je papierový filter.No ale na základe prvého príspevku si myslím že sa aktuálne bavíme o krovinorezoch.

 Podľa mňa olej alebo benzín na filtri neni normálny a je to príznak problému.No ale pokiaľ sa stroj správa normálne a filter je funkčný nemám dôvod špekulovať.Namočený papierový filter však neni funčný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 78.122 (?), 6.8.2019 11:47
U 4-taktu Dolmar (335 nejsem si teď jistý) v návodu upozorňují na možnost znečistění filtru při nalévání oleje. Přelitý stéká po nádržce ke vzduchovému filtru.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 214.129 (?), 27.8.2019 11:55

Dvoutaktní motor při určitých otáčkách mírně "vrací směs" zpět do karburátoru. Četl jsem to tuším v nějakém návodu k moto Jawa. Mám sekačku s 2T motorem Jikov z Vari a po vyčištění karburátoru to začalo dělat. Přes vzduchový filtr mám starou punčochu a vždycky byla suchá a náhle začala být mastná od směsi - lepil se na ni prach. Polaboroval jsem mírně s karburátorem a bylo po problému - punčocha je suchá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika