Olej stihl HP



1b - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (58) - 178.146 (?)
30.1.2010 22:08

 Máte pravdu,

 olej jsem dostal, takže zelený musel někdo do nádoby dolít, nicméně original číslo je olej hp červený minerál, cenovka 219, což taky nevím, jestli je 100% původní, proto se omlouvám...

 Přesto specifikace na oleji by měla být a na většině olejů klasických to tak je, kromě hq, stihl, dolmar... ty si hrají na barvy, zelená, modrá, červená a já nevím, jaká ještě

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
1b - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (58) - 178.146 (?), 30.1.2010 22:08

 Máte pravdu,

 olej jsem dostal, takže zelený musel někdo do nádoby dolít, nicméně original číslo je olej hp červený minerál, cenovka 219, což taky nevím, jestli je 100% původní, proto se omlouvám...

 Přesto specifikace na oleji by měla být a na většině olejů klasických to tak je, kromě hq, stihl, dolmar... ty si hrají na barvy, zelená, modrá, červená a já nevím, jaká ještě

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 30.1.2010 22:40

Není třeba se omlouvat, obal je skutečně od HP i cena sedí. Osobně bych však nespoléhal na barvu a poměr zvolil 1: 50. Nejen popsané značky rozlišují druhy olejů barevně, horší však je, že někteří prodejci hřeší na barvu kvalitního oleje a vydávají za něj horší značky. STIHL x Denicol, nutně nemusí být horší, avšak jeho vlastnosti jsou jiné, většinou to jsou motocyklové oleje a mají jinak založenu charakteristiku přísad komponentů.

Specifikace u těchto značkových olejů celkem nutná není, většinou výrobci pil mají 1 - 2 druhy motorových olejů a tady určitě postačí barevné rozlišení. Zákazník jde pro olej do pily Dolmar, do prodejny Dolmar a ti už by měli vědět který je třeba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 112.250 (?), 30.1.2010 23:04
ta cena nesedí, netuším co jste dostal (zkuste "uhodit" na dodavatele, zelený olej STIHL HP Ultra se dodává pouze v balení 100ml (54,-) nebo 1L s odměrkou (432,-). Červený STIHL HP se dodává v balení 100ml (33,-), 1L (191,-), 1L s odměrkou (221,-) 5L (745,-) 10L (1471,-) vše v originálním balení a 55L (rozlévaný okolo 150,- za litr) HH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 30.1.2010 23:38

Ta cena seděla do 31.12.2009! STIHL HP 1 litr s odměrkou 184,- Kč + 19 % DPH = 218,96 Kč! Ceník STIHL.  Od 1.1.2010 to je 184,- Kč + 20% DPH, tedy 220,80 Kč. Rozlévaný 55 litrů sud tu rozepisovat nebudu, už jsem ho taky viděl za 190,- Kč včetně lahve!!! To je loňská cena v "hranaté" lahvi 1 litr, dnes 191,- Kč. "Slušnost" takové ceny ponechám k úvaze ostatním.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 112.250 (?), 31.1.2010 9:25
sorry radku, to nebyla reakce na tebe, ale na zelený olej v láhvi od HP, tam něco smrdí, bo zelený HP ultra se rozlévaný opravdu neprodává. HH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 31.1.2010 9:51

Ahoj, vím, jen jsem to upřesnil, aby někdo zase nedělal ze STIHLáků pitomce. Souhlas, HP Ultra je pouze ve dvou baleních jak výše popsáno HH. 1b, zdroj vašeho zeleného by musel být opravdu zaručený, aby jste měl 100% jistotu, že pochází např. z prasklé litrové lahve!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
1b - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (58) - 178.146 (?), 31.1.2010 10:17

 Ještě pro upřesnění, ten olej stihl hp se zelenou náplní jsem dostal s pilou 041 av, která zhruba po půl roce používání dosloužila a olej mi zůstal, nejspíš byl tedy dolitý, kým a odkud, to nevím.

 Podle rady pana J.S. jsem ho smíchal s červeným od makity/dolmaru(/castrol?) abych byl přesný

 Zeptal bych se, jak dlouho olej takto smíchaný vydrží?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 242.166 (?), 31.1.2010 10:51
Až ho spotřebujete 2 roky nejsou problém. Dolmar uvádí na oleji specifikaci.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.107 (?), 31.1.2010 10:21

Já bych se chtěl zeptat, komu dělá prodlém používat olej do benzínu od toho samého výrobce, který mu vyrobil i pilu. Já nevěřím tomu, že v prodejně Stihl, Husqvarna a ani Dolmar někomu dájí olej, který se pro provoz té které pily nehodí. Že to má někdo daleko? Já myslím že se dá v našich amatérských podmínkách rozumně předzásobit a během té doby se cesta ke zdroji vždycky najde, nehledě na to, jen málo lidí spotřebuje za rok celou litrovku oleje. Bylo to zde loni, předloni stále dokola se řeší jak a čím nahradit to co tam patří. Kdyby to nebylo k sehnání ale ono je jen na to myslet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 159.239 (?), 31.1.2010 10:56

Mě teda připadá horší míchat 2 různé druhy 2 taktního oleje, jak píše 1b.Nejsem odborník přes oleje ale míchat kdoví jak starý olej stihl hp ultra a červený Dolmar bych tedy určitě nikomu nedoporučil.Nekombinuji oleje různých specifikací a přísad ani ve svém autě, natož abych to udělal své pile.Nechápu v čem by mohl být olej dolmar lepší, když ho pro něj podle všeho vyrábí právě Castrol.Nebo že by castrol pro dolmar "vařil" lepší olej než ten který prodává pod svou značkou.Tomu snad nikdo nevěří.Kdysi se tu probíral olej Husqwarna Low smoke který husqvarna doporučuje ke svým pilám a nebyl tu moc chválen-pecky na svíčkách, karbonizace atd..K.H

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika