Olej do benzínu



host - 211.6 (?)
25.7.2007 14:39
Tak mě napadla při odpovědi pana JS otázka. Jak dlouho mohu skladovat olej (např. Dolmar) v originálním balení 1 l? Pozná osobní auto, které je na natural, když mu přidám do plné nádrže 1 l benzínu s olejem 1:50? Děkuji ZJ
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 159.190 (?), 25.7.2007 12:17, zobrazeno: 14560x
Ahoj,
mám dva dotazy k oleji do benzínu. Mám křovinořez, motorovou pilu a malou elektrocentrálu.
První problém nedávno jsem koupil olej Husqvarna LOW SMOKE a zdá se mi nějaký divný hlavně v té elektrocentrále použil jsem ho do jednoho kanystru 5l a v pohodě při dalším kanystru jsem už měl hrozné problémy se starty. Tak jsem se podíval na svíčku a docela byla zanešená po pár hodinách provozu...:( Do dalšího kanystru jsem už dal olej oleo-mac prosint (nejsem propagator oleo-mac, ale jinej sem doma neměl) a od té doby je klid. Ale přijde mi divné, že by tak kvalitní výrobce jako je Husqvarna prodával špatnej olej...
Druhý problém, nedávno jsem koupil motorovou pilu partner 422 a až včera jsem zjistil, že má na víčku napsán poměr benzínu a oleje 1:40 namísto 1:50 tak teď nevím jestli jsou ruzné dvoutakty které vyžadují jiný poměr, protože do křovinořezu i elektrocentrály dávám normálně 1:50 a je to také na každé falšce s olejem?
Předem díky za rady
Jiří
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388), 25.7.2007 12:51
Toto je častá chyba, na flašce může být napsáno třeba 1:1, ale Vy se musíte řídit návodem pro daný přístroj a v tomto návodu máte uvedeny poměry pro oleje, resp. alternativy a jejich mísení. První, co udělá při reklamaci zadřeného motoru prodejce je kontrola na co jste přístroj provozoval, tzn. druh oleje - značka a poměr mísení. Většinou to na rozbor nejde a končí to sklopenou hlavou obsluhy, ale toto je stav, kdy je stejně už pozdě. Těžko Vám někdo uzná zadřený motor, když je vyzkoušené a x krát  prověřené, že při postupu dle návodu je tam stejně ještě rezerva. Rozhodně nedoporučuji experimenty s oleji a z důvodu momentální nedostupnosti ve snaze dokončit započatou práci, použít co je k dispozici. Dále olej označený pro dvoutakty neznamená, že jej můžete použít ve Vašem přístroji a  navíc v poměru, který platí pro speciální olej, dle výrobce. Ohledně olejů HQ zde bylo napsáno dost a byl jsem svědkem toho, že majitelé kroutili hlavou, že použili orig. olej ve správném poměru a stejně se to zadřelo. Důvodů ale mohlo být víc, proto se to nedá brát, jako že olej HQ je obecně špatný. Ale vím, že se to rozlívalo ze sudů .. a kdoví jaká byla kvalita.Olej je jedna část pohonné směsi, dále benzín - zase dle návodu - nepoužívat starou směs, riziko nižšího mazání, zalepuje karburátor, nižší výkon, horší start. Také jsem to uváděl - dají se za pár korun koupit odměrky, které umožní namísit 1l,2l,3l, až do 5l směsi. Takže dle předpokládané práce je vhodnější raději 2 - 3 x mísit, než potom skladovat  zbytek např. 2 l, které by se měly použít pouze ve 2 taktu, navíc dle poměru. Tak je lepší potom zbytek čistého benzínu použít v sekačce, autě a pod. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 211.6 (?), 25.7.2007 14:39
Tak mě napadla při odpovědi pana JS otázka. Jak dlouho mohu skladovat olej (např. Dolmar) v originálním balení 1 l? Pozná osobní auto, které je na natural, když mu přidám do plné nádrže 1 l benzínu s olejem 1:50? Děkuji ZJ
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 152.102 (?), 25.7.2007 15:17
Díky moc za radu, jsem vůl naštěstí pila jede bez problému a najel jsem takto jen dvě nádrže tak snad to nebude vadit...  žil jsem v milném domění že všechny dvoutakty mají stejný poměr....  takže kvůli pile budu muset míchat zvláštní směs což je docela na nic ale nedá si nic dělat. Jinak ten olej husqvarna je fakt divnej vřele ho nikomu nedoporučuju...:(
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388), 25.7.2007 16:07
Doporučení spotřeby je dle výrobce do 6 let v orig. balení. Já jsem zapoměl 1 l oleje mezi prázdnými obaly a po 2 letech a více - dle ceny, která byla jsem poznal stáří a oleji nebylo nic - jak pohledově, tak při mísení a při provozu. V současné době je cena 140,-Kč u orig. Dolmar/Makita oleje pro profi provoz - nejvyšší kvalita, takže nemá cenu kupovat do zásoby, ovšem při ceně kolem 400, to mělo význam při příležitostně nižší ceně. K té spotřebě zbytků staré směsi v autě - asi to za to nestojí - kolik ušetříte - 3 l stojí cca 100,-Kč. V autě je katalyzátor, vstřikování paliva, snad u karbecu bych přimhouřil 1 oko, ale zase se musím ptát, jestli to za to stojí.  
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 178.197 (?), 25.7.2007 21:44
Kde lze ten olej Dolmar koupit? Je nějaký internetový prodej? Já jsem zatím používal modrou Husqvarnu a neměl jsem problém, ale je fakt, že jsem vždy míchal 1:25, což byl doporučený poměr pro olej této jakostní třídy...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388), 25.7.2007 21:51
Je běžně k dostání u prodejců Dolmar/Makita. Případně, pokud není u Vás prodejce, uveďte kontakt, není problém jej objednat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 74.223 (?), 28.7.2007 12:30
Prosím nevíte někdo, zda není lépe namíchat směs raději 3 než 2 %? Konkrétně mám ny mysli prosint do E Macku, snad to píšu dobře, do mot. kosy. Myslím obecně, pro všechny případy, to 1 % na smradu asi nepoznáme, zkrátka např. do 2 litrů dát místo 2x20 ml tak 3x20 ml, pro jistotu? Díky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika