Ohnutá kliková hřídel



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.26 (?) 
4.6.2013 15:16

To ja sa musim priznat ze som este noz na kosacke nebrusil, mam ju par rokov a vzdy ked nanho pri cisteni pozriem, sa mi zda rovnaky ako bol na zaciatku, kosim podobnu plochu...

Mozno to bude tym ze som este na ziaden kamen nenarazil...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
host - 33.194 (?), 30.5.2015 5:51

No mě už se husí kůže, jen vidím ty dnešní sekačky..!!! Asi před 40ti lety to naši konstruktéři vymysleli trochu jinak - dát převod z motoru na nůž řemeny (a v dnešní době by mohly být i ozubené-moderní - tak jako u Babbety 210 z R. 80), a na uložení nože pořádné lože a ložiska. Každýmu je přeci jasný, že někdy něco sekačkou "vezme", a mít nože rovnou na klikovce, která má navíc dnes vprůměru pár mm a z bastardního materiálu je přeci nesmysl! Ohne se i klikovka na dnešním benzínovém čerpadle, když náhodou nasaje něco "špatnýho". Ten nůž "napřímo" šel u sekaček dělat snad jen kdysi u elektromotorů made in ČSSR, které na to měly patřičnou hřídel - 20-30mm průměr a pořádnej materiál. U benzínu nikdy. Jinak s tou benzínovou převodovou sekačkou ČSSR, kde byl 90ccm Strakoničák motor jsme kdysi "rovnali" s kámošem kolem školy betonové obrubníky u záhonů - rozkaz ředitele-snížit a vyrovnat. Sekačka byla v "odpisu" a mě napadlo ji použít, bylo to cca 400m obrubníčků, asi 3x jsme dělali novej nůž z pera Avie, vše OK, a ta svině(teda sekačka-po výměně hlavních ložisek a řemenů - cca 400,-Kč/pro mě zdarma, pač všechno mám/) funguje furt. Tak nic neřešte, jak to má "nůž na klice" hoďte to všem výrobcům na hlavu, nebo radši vůbec nekupujte. Jsou to Šmejdi!   Zdraví Alfi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 178.9 (?), 30.5.2015 7:17
No jo, ale kolik ten krám vážil, jak se startoval, jaký dělal randál? Dnešní sekačka není na rovnání obrubníků a odseknutí trubky v zemi. Normální člověk si projde zahradu, označí si pařezy a jiné překážky, kameny odhodí a seče desítky let. Nač s předpotopním otočeným vrtulníkem kosit všechno, co mu přijde do cesty? A motory to je další kapitola. Dneska poseče žena, protože se sekačky nebojí, nemusí ji tahat, není hlučná a snadno ji nastartuje.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 203.78 (?), 30.5.2015 9:06

Už jste někdy byl na vesnici, ve které si zahrádkáři, místo brambor, pěstují „angličák“? Toho řevu a dokonce i o svátcích je tolik, že vám nebudou stačit ty nelepší klapky na uši. Jikov 1447 neni slyšet ve vzdálenosti 50m, ale sekačka osazena 4T je slyšet přes celou vesnici. No a co by se stalo, když by si ti anličáci sekali ten svůj mešek poctivým cylindrem a hlavně „růčo“, nebyly by ohnuté klikovky a co je podstatnější a čem se zřejmě záměrně nepíše, nebyly by uťaté nohy v kotníku ulomeným nožem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.9 (?), 30.5.2015 15:15
Předpotopní názor, 4T za dobu, co jste spal utekl 2T.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.167 (?), 30.5.2015 15:53
Prošmejdil jsem net s brýlemi a 2T se 4 koly jsem našel akorát v bazošu a hyperinzerci. Sakra proč ten výborny 2T všeci přestali vyrábět?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.115 (?), 30.5.2015 16:50

Pozrite se na firmu AS motor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 195.178 (?), 30.5.2015 17:14

Dělám se zahradní technikou asi dvacet let, ale ze 4T jsem u určité techniky velmi zklamán. Když s tím neděláte tak to nemůžete nikdy pochopit. Zahradní technika totiž nejsou jen sekačky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 48.106 (?), 30.5.2015 17:58
Když jsem si přečetl ceník té Vaší 2T záchrany s katalyzátorem, tak si mohu koupit 2sekačky 4 T Hondy za 1 2T a zatížení emisemi je zhruba na stejno s hóódně levnějším 4T. Honda může do 30° svahů a tak k čemu to? Zase jeden agresívní dovozce zbytečnosti v našich končinách. Koupíte si někdo sekačku od 1400 € bez dph a máte na výběr 4T Hondu za polovinu?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 48.106 (?), 30.5.2015 18:07

od 1690€ bez dph :-D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika