Ohnutá kliková hřídel



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 210.79 (?) 
17.7.2011 12:28
Unašeč běžně koupíte, nechte vyvážit nůž, ověřte, zda ne nepootočil ventilátor a vyzkoušejte...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
host - 144.56 (?), 22.7.2012 13:20

Rovnat kliky zákazníkům či nerovnat. My nerovnáme kliky pro zákazníky aby s tím sekali, ale proto aby šla klika vytáhnout ven přes spodní víko a křivá nepoškodila kluzné ložisko. Kolikrát pak zákazníci koukají proč jsme ji měnili když jsme ji srovnali... Výrobci to zakazují, ale české ručičky... Třeba i k tomu je určeno toto originál servisní nářadí B&S ke srovnání klikové hřídele, ne jak si někdo výše vykládá že mají nářadí aby servisy rovnali kliky zpět do provozu. Je docela rozdíl srovnat 3mm a centimetrovou fajfku- měřeno odchýlením od středu na konci hřídele. Někdy dojde k puknutí spodní vany a pak je opravdu na zváženou na stáří a stavu motoru jestli do něj dát novou kliku za 2tis, nové spodní víko za 3.500,- (tuším že jde o motory B&S 625/650/670/Quantum), výměna 600/1.200,- podle místa zakoupení stroje (naši zákazníci mají věrnostní 50%slevu na práci), cca 100,- těsnění a olej 100-150,- - to je už opravdu lepší doporučit výměnu celého motoru. Toto je ale tak jeden případ ze sta. Samozřejmě že i pro servis je rychlejší a jednodužší vyndat motor, srovnat kliku, nasadit motor zpět - vyúčtovat si za srovnání 1.000,- (práce na cca hodinu podle toho jak se chce/nechce unašeči dolů) a děkujeme další a příště opatrně...- ale riziko pro toho kdo to provedl plyne obrovské, zejména při opakovaném rovnání (které občas někdo zapomene zmínit), případném zásahu do regulace otáček a střetu s dalším předmětem a případném upadnutí kliky si jen málokdo bez jedné nohy oddělené v kotníku nechá pro sebe že mu to nedělali tamti... A nazývat nesolidními servisy ty které se tohoto nechtějí zůčastnit mi nepřijde úplně fér. Chápu- jste zákazník a chcete ušetřit...

Z.F.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 227.2 (?), 22.7.2012 13:43

Nova hridel, je nova hridel.Jenze cena opravy vymenou se casto nevyplati.Komu uz se podari hridel ohnout a najde nekoho, kdo je na to vybaveny, umi to a pokud to material dovoli, nepraskne to, tak se to necha slusne srovnat, nejake zbytkove vibrace, tam asi zustanou, ale pokud to nekdo opravdu umi, dovoli to marial hridela, vybaveni dilny, tak po takove oprave, srovnani kliky, muze sekacka jeste fungovat roky.Zalezi, co a jak.A prece jen, ta cena opravy neni, tak silena, jajo pri vymene hridele za novou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 209.177 (?), 22.7.2012 13:51
Zajímalo by mě, zda už nějaká rovnaná klikovka praskla.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 227.2 (?), 22.7.2012 16:01

Kdyby byla hridel vice ohnuta, ci opakovane rovnana, klidne by prasknout mohla, je to tvrdy material a co je trvrde, to byva krehci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 210.115 (?), 22.7.2012 16:18
Já vím, že by mohla, ale jestli praskla někdy. Že by uletěl nůž se mě nezdá. Klikovka není rovnaná na rovném místě hřídele, který vyčnívá z motoru a na kterém je nůž. Kdyby praskla v motoru, tak nic neodletí, motor se hned zablokuje a nůž se vychýlí a zastaví o kryt. Pokud by se nezastavil o kryt, setrvačností bude dobíhat a excentrickým třením v jednom ložisku se zastaví také.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 227.2 (?), 22.7.2012 16:30

Klikovka, asi neni vec, ktera by se nechala bezne opakovane rovnat.Prece jen, asi uz se tak nevyrovna, aby to bylo, tak,jako z vyroby a opakovanym rovnanim, nejspise ta odchylka od puvodniho stavu se jeste zvetsi, coz neni dobre uz s ohledem na dily, osazeni,veci kolem.Kdyz uz se jednou ohne, uz asi ten stav po narovnani, bude nejspise horsi, nez z vyroby.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 210.115 (?), 22.7.2012 16:36

Já neobhajuji rovnání, mě zajímá, zda někdy praskla rovnaná klikovka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 198.114 (?), 27.7.2012 8:30

Rovnáme klikovky přes15 let a nikdy žádná nepraskla... a že jich bylo. Ročně 30-40. Odchylky žádné nebo minimální.  Cena 1000 Kč...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 208.210 (?), 27.7.2012 9:28
Díky za pro mě důležitou informaci.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika