Odolná sekačka 4x4 do náročného terénu



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
flubertn - (14) - 248.58 (?) 
15.5.2013 9:48

Ahoj, pokial ide o kosačku za nižšiu sumu jednoznačne by som v prvom rade riešil motor. Kosačka osadená čínskym motorom s velkými kolieskamy predsa nemoze byť lepsia ako kosačka s B&S pop Honda motorom napriek tomu ze bude mať lepsie kolieska.

Načo su ti velke kolieska keď kosačka bude žuť trávu? :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 217.40 (?), 15.5.2013 15:45
Zdravím. Já bych po dlouholetých zkušenostech s údržbou rozsáhlého a členitého sadu dopororučil sekačky dvě. Velmi dobrou službu mi dělá malá obratná sekačka jednobubnová. Zplaníruje vše. Nálety, krtince, kameny, drny, přerostlý plevel a poradí si i s mokrou a polehlou trávou. Nehrozí ohnutí klikovky a nože, (žabky), jsou levné a snadno vyměnitelné. Teda pokud není sekání trávy, (1-2x týdně) a její sběr do koše vyloženě Vaše hobby, Klasické rotační sekačky jsem vybíral hlavně podle výkonu motoru. Stroj pod 5HP bych nevzal ani "zadarmo". Ale i tak. Stačí nechat trávu jeden víkend bez dozoru, pak třeba přijde týden dešťů a klasická sekačka je v těžkém terénu téměř k ničemu. Rafael
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.121 (?), 15.5.2013 21:58

Pravdu máte a děkuji. Přemohl jsem lakomství a asi to bude Weinbang se 190 ccm B-S motorem. LČ

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
L. Radek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (404) - 217.21 (?), 16.5.2013 6:53
Hlavně si prohlédněte pořádně kola aby se ve svahu nekroutila, protože se pak omelou zuby pohonu a náhradní nejsou zrovna nejlevnější. Osobně doporučuju širší, ne jako např. u Husqvarny.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.3 (?), 18.5.2013 13:20

Weibang se 190ccm BS mohu doporucit, Mame pres 5 let na sekani pozemku cca 2000m2 a jenom lijem benzin a obcas menime olej. Ted by to chtelo mozna koupit novy nuz, ktery se podarilo v terenu nekolikrat ohnout, ale po narovnani a prebrouseni sezonu jeste vydrzi.

O.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 117.45 (?), 31.5.2013 23:25

Mám Husqvarnu W53 Commercial. Sekám louky od 20 - 40% sklonu. Má náhon jen dozadu, ale jede to i do opravdu prudkých svahů. Síla motoru není problém. Problém je prvotní cena. Ale běhá naprosto bez problémů už 6 let- A terén je opravdu až extrémní, cca 4000m2 velký. Při tom má malá kolečka. Je otázka, zda-li trochu nepřitlačit na cenu. A pak mít něco. co funguje léta a bez potíží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 124.49 (?), 2.6.2013 8:30
A jaky model s vyšší cenou byste mi doporučil? Prodejce v Husqvarne mi doporučil R152Sv, protože budu převážně mulcovac nebo sekat přerostl onu trávu s vyhozen do boku. Jake jeji hlavní přednost uváděl velkou světlo sit nad 10cm, kulatý hluboký skelet (baletní kdy jsou tam při vařené) a silný DOV motor (pry je tento model s Briggsem lepší než s Hondou) a variabilní pojezd. Teď ji ma Husqvarna v akci za 13990. Ovšem ta sekacka ma i své mouchy. Malá menší, je ze pro nasazeni bočního vyhrožuje je třeba použit klíč. Ta větší, je tunel. Na vysokou nebo modrou trávu nefunguje. Na suchou bez problému. Největší patrne je sběrači koš, systém konstrukce, nasazováni, vydávání, vysypani... Potřebujete tři ruce. Sekacku chci hlavně na mulcovani, sekat do koše nebudu nejspíš vůbec, takže mi tento problém nevadí. Do terénu a na mulcovani a boční vyhoz stavi tuto sekacku před LC56, R52 i LC56AWD.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 13.179 (?), 2.6.2013 10:49

Zdravím.

Používám tuto sekačku šest let, se spojkou nože.Její hlavní klad je, že je vzhledově nádherná. A to je vše. Když jsem zjistil kvality tohoto výrobku, uvažoval jsem stejně, mulčovat. Pokud mulčujete za sucha, ne moc vysokou trávu, tak to jde. Když mulčujete, je třeba verikutovat. Po vertikutaci je potřeba sebrat vyhrabané zbytky, problém. Moje rada, za daleko menší peníze seženete sekačku podstatně lepší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 184.14 (?), 3.6.2013 12:26

A jakou byste doporučil, aby byla robustní a do terénu? Myslím, že teď budu mít chvilku čas nad tím přemýšlet a hlavně úplně jiné starosti, trávník teď vypadá takhle… :(((


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 13.147 (?), 3.6.2013 19:29

Zdravím.

Když mi loni zničili zahradu prasata, měl jsem pocit, že je to katastrofa. Ale to co je na Vaší fotce,  je katastrofa. Sekačka výkon 5,5 k a více, motor Brigs 190 cm3, klasická konstrukce (bez tubusu), variabilní pojezd. Mám zahradu 12000 m2, 30 % svah. Sekačku jsem kupoval v roce 2007 za cca 24000Kč. Motor Honda, variabilní pojezd (napínání řemenice pomocí kladky), pojezdová kola (kombinace kov + plast) vydržela 5 let, skelet (většina plastových dílů do 3 let nahrazeny plechem), spojka nože moc dobra věc, ale také po dvou výměnách nahrazena dělanou. Až mě přestane bavit čistit tubus, každých 10-15 m, nebo až se úplně rozsype, tak uvažuji o neznačkové sekačce asi za polovinu ceny, pokud možno s výše uvedenými parametry. Důvody: nízká cena náhradních dílů a potom žádná sekačka nevydrží věčně v tomto zatížení.

Přeji Vám mnoho zdaru při obnově bydlení i zahrady.

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika