Nejlepší sekačka na trhu



Karel K. - (15) - 132.16 (?)
26.8.2011 19:40

Tak jsem koukal na tu Solovku a bez ohledu na cenu se mi nelíbí. Moc těžká a nemá ani centrální nastavení výšky. Motor Honda ovládání Honda tak proč kupovat Solo a navíc i dražší? Solo to nebude. Přesto děkuji.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
Karel K. - (15) - 100.23 (?), 23.8.2011 12:28, zobrazeno: 37506x

Přeji všem dobrý den. Pátral jsem zde ve starších vláknech a protože jsem nenašel co hledám, tak vás požádám o radu. Jakou sekačku do 35 000Kč. Částečně svažitý terén, proto chci pojezd. Uvítal bych variabilní, protože občas seču trávu i 50cm. Převážně sběr do koše. Něco lehčího obsékám i stomky zídky a chodníčky. Uvítám vypínání nože. Nechci pořád startovat a chrání to i kliku při nárazu kterému se občas nevyhnu. Nechci el. startér. Díky za rady. Karel.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 16.14 (?), 24.8.2011 8:29

Na vysokou trávu 50cm a sběr do koše není vhodná asi žádná sekačka, to nezvládne mnohdy ani zahradní traktůrek. Pokud trváte na sekačce, tak bych do výběru zařadil zahradní sekačku Honda HRX 537 C2 HYEA. Velký koš, silný motor, manuální startování, spojka nože, splňuje vše co uvádíte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 105.189 (?), 24.8.2011 9:41

Solo 553K.. motor Honda GXV 160 OHV s 2 stupňovou kardanovou převodovkou a nožovou spojkou.. hliníková kola s profilovanými gumovými pneumatikami, skelet z hliníkového tlakového odlitku s ocelovými vložkami a nárazníky... nad nožem je instalováno ventilátorové kolo - systém Solo-Aeromatic - které podporuje transport do sběrného vaku a jeho dokonalé naplnění.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Karel K. - (15) - 132.16 (?), 26.8.2011 19:40

Tak jsem koukal na tu Solovku a bez ohledu na cenu se mi nelíbí. Moc těžká a nemá ani centrální nastavení výšky. Motor Honda ovládání Honda tak proč kupovat Solo a navíc i dražší? Solo to nebude. Přesto děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 56.149 (?), 26.8.2011 23:01
The Honda GXV range is used for professional lawn mowers and riding mowers, lawn tractors, sweepers and other industrial applications... cize nie je motor Honda ako Honda... tu ste s motorom niekde uplne inde... pozrite si motory na vami vytipovanych sekackach... na nich je len zakladny motor Hondy... a este nieco..ziadna profi sekacka nema centralny zdvih...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Karel K. - (15) - 14.3 (?), 27.8.2011 9:59

Já ale nechci profi sekačku, ale nejlepší sekačku na zahradu. Takže hledám komfort, výkon, nízkou hmotnost a pokudmožno i tichou. To je celé. .  Myslím, že příští profi modely už budou mít i centrální nastavení výšky sečení. Pokrok nezastavíš.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 56.59 (?), 27.8.2011 14:56

Ale ta vase cenova kategorie uz umoznuje vyberat z profi kategorie... a centralny zdvih na sekackach profi je preto ze by ho tam nevedeli instalovat... jednoducho profi praca si vyzaduje verit pevnemu nastaveniu a nie rizkovat uvolnenie centralneho zdvihu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Karel K. - (15) - 124.251 (?), 27.8.2011 16:33

Tuto cenovou hladinu jsem si dal proto, abych si mohl vybrat sekačku bez komromisů. Nevím, proč by se měl centrál uvolnit. Stejně můžu tvrdit, že se při sečení vysoké trávy může třeba přepnout výška sečení na předním kole a následná jízda po třech kolech. Sekačku bez centrálu nechci!

Ani nevyužiji zvýšenou životnost motorů v profi sekačkách. Myslím, že životnost motorů dávaných třeba do sekaček Honda HRX a nebo jim podobným mě bohatě stačí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 19.98 (?), 27.8.2011 18:18
Na H.HRX je nastavení výšky sečení pro každé kolo zvlášť a je vymyšlené a provedené skutečně bez kompromisů.Neexistuje možnost přepnutí výšky sečení na žádném kole za jízdy, byť ve vysoké trávě.Kategorickým odmítnutím sekačky bez centrálu se zbytečně připravujete o možnot výběru z těch skutečně nejodolnějších. Za 5 let používání tohoto stroje na neuvěřitelně členitém pozemku a občas ve velmi vysoké trávě žádná závada koleček (což tedy sám nechápu) a motor GCV 190 ccm naprosto bez chybičky i přes ponechávání nespáleného paliva mimo sezonu v nádrži.Používám ovšem pouze palivo 100 oktanů.Ovládání variabilního pojezdu "křidélky" na rukojeti dokonale komfortní. Hluk díky silnému a odolnému plastu ze kterého je šasi sekačky velmi slušně tlumený.Odolnost plastu bez připomínek.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Karel K. - (15) - 124.251 (?), 27.8.2011 18:52

Tak ta Honda HRX 476 má centrální nastavení výšky a to velice elegantně i s pružinou, že ovládání zvládne i žena. Tímto Hondu nevylučuji, ba naopak jsem se na ní byl podívat a velice se mi líbí. Jen nevím jaké ovládání a nevím jestli nejni od jiného výrobce ještě něco lepšího. Proto se ptám co a jak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika