McCulloch M125-97TC zahradní traktor



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.253 (?) 
9.9.2014 20:14

Dnes jsem tento stroj zakoupil, jde to na zajíce a je to bez šroubu.Prodejce-mechanik dokonce řekl, že při sečení ať to ani méně než na plného zajíce nedávám.Pak to nechce pořádně sekat ani házet do koše.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.253 (?), 9.9.2014 21:35

Mám dotaz co se týče vymývání prostoru s noži, zda je myjete přes přípojku na hadici nebo jinak.Prý se voda dostává kam by něměla, že bude lepší zvedák a vymýt to růčo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.89 (?), 11.9.2014 12:37

Dobrý den,

taky jsme to zkoušeli vymývat přes tu rychlospojku a zahradní hadici. No úspěšní jsme nebyli! Takže můj postup je při čištění takový: vzduchovým kompresorem důkladně vyfoukám prostor nad sekacím bubnem s noži (všede kde se dostanu - tj. řemeny a rozvody atd.) vč. prostoru s převodovkou (je nutné odmontovat vyhazovací tunel do koše, tam jsem nalezl po dvou sekání neskutečný bordel!)...no a pak jsem si udělal takovou menší dřevěnou rampičku, na kterou s traktůrkem najedu, abych se dostal k nožům ze spodu. To už dělám samozřejmě zahradní hadicí.

PS: Šroub jsem po radách tady na fóru odstranil a traktůrek seče "na zajíce" bezvadně. ;-) Dokonce jsem dokoupil i vozík a traktůrek teď používám na práce kolem baráku. Je dostatečně silný (samozřejmě ho nepřetěžuji)  na odvoz dřeva, kamenů, hlíny atd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.253 (?), 11.9.2014 18:19

Zdravím, s kompresorem je to dobrý nápad, navíc když zůstane všechen bordel v krytu nožů, když jsou tak "dobře" vytvarované, vyhazovací tunel do koše demontujete po každém sečení? Máte dokoupenou nějakou výbavu k traktůrku? A jak jste s ní a s traktorem spokojeni? Zatím jsem si vyrobil nárazník, abych nerozbil kapotu nebo světla o strom nebo sloupek od plotu, kterých mám na zahradě dost a uvažuji o vlečce na vození hlíny, hnoje a popř.místo koše. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 219.13 (?), 11.9.2014 21:40

Už mám "nasekáno a odvozeno" přes dvacet motohodin - cca šest několika hodinových sečení a traktůrek si jen přede... ;-) Ano, po každém sečení vymontuji ten tunel a profouknu kompresorem. Ten tunel drží na dvou křídlových maticích, či jak to nazvat. Po odmontování a vyndání tunelu se dá krasně dostat k převodovce (a rozvodům) a tu vyfoukat. Výbavu kromě onoho vozíku k traktůrku nemám, ale plánuji do budoucna udělat nárazník. Svaříme něco doma. :-) Protože máme dvě zahrady, jednu u baráku cca 350m2 (bez větších překážek) a druhou cca do 1 tisíce m2 ovšem na ní stromové sady! Ještě jsem si teda nedrbnul, ale občas je to o milimetry! :-D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.253 (?), 13.9.2014 20:45

Nárazník.Tak jeden doplněk hotov... člověk nikdy neví, jestli do něčeho neťukne a škoda kapoty nebo světel



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 222.17 (?), 15.9.2014 8:18

To se Vám opravdu povedlo ;-)... Super práce!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.253 (?), 15.9.2014 18:10

Díky, je to jen trubka a dva eLka, teď mám brouka v hlavě v podobě vlečky a moc se mi líbí sklápěcí, stačila by jednoosá, ale to akučko mě bavííííyespodívejte na odkaz na jůtube

Anhanger fur Rasentraktor Eigenbau

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 222.17 (?), 16.9.2014 8:40

No to je něco! :-D Ta akuše tam... :-D No já zakoupil úplně obyčejný vozík, jednoosý, manuálně sklápěcí... za 4500,-. Je to sice čína (postranní plechy cca 1mm silné - už teď jsou zohýbané a prohnuté), ale i tak funguje bezvadně. Rám je bytelný a boky se dají "samo-domo" nějak vyztužit (nahradit) popř. přišroubovat vyšší třeba dřevěnné sajtny! Takže mě na lehčí práci úplně stačí!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.253 (?), 16.9.2014 9:43

Zdravím a nenašel by se odkaz?Ať zkouknu. A kolik na tom vozíte a jaký trakturek máte?Ať ho nepřetížím. Mě bude stačit,když mi to odveze to,co na dvou,třech kolečkách.Trávu,hnůj a hlínu.V tahu snad ten traktor nezničím tak,jako by to měl vozit na sobě.Já našel všechno tak nad 5 tis. a co se mi zamlouvají, tak stojí skoro jako za auto a desítku za vlečku se mi dávat moc nechce, navíc neodpovídají mé představě. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika