McCulloch M125-97TC zahradní traktor



tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.253 (?)
9.9.2014 21:35

Mám dotaz co se týče vymývání prostoru s noži, zda je myjete přes přípojku na hadici nebo jinak.Prý se voda dostává kam by něměla, že bude lepší zvedák a vymýt to růčo.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.253 (?), 9.9.2014 20:14

Dnes jsem tento stroj zakoupil, jde to na zajíce a je to bez šroubu.Prodejce-mechanik dokonce řekl, že při sečení ať to ani méně než na plného zajíce nedávám.Pak to nechce pořádně sekat ani házet do koše.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.253 (?), 9.9.2014 21:35

Mám dotaz co se týče vymývání prostoru s noži, zda je myjete přes přípojku na hadici nebo jinak.Prý se voda dostává kam by něměla, že bude lepší zvedák a vymýt to růčo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.89 (?), 11.9.2014 12:37

Dobrý den,

taky jsme to zkoušeli vymývat přes tu rychlospojku a zahradní hadici. No úspěšní jsme nebyli! Takže můj postup je při čištění takový: vzduchovým kompresorem důkladně vyfoukám prostor nad sekacím bubnem s noži (všede kde se dostanu - tj. řemeny a rozvody atd.) vč. prostoru s převodovkou (je nutné odmontovat vyhazovací tunel do koše, tam jsem nalezl po dvou sekání neskutečný bordel!)...no a pak jsem si udělal takovou menší dřevěnou rampičku, na kterou s traktůrkem najedu, abych se dostal k nožům ze spodu. To už dělám samozřejmě zahradní hadicí.

PS: Šroub jsem po radách tady na fóru odstranil a traktůrek seče "na zajíce" bezvadně. ;-) Dokonce jsem dokoupil i vozík a traktůrek teď používám na práce kolem baráku. Je dostatečně silný (samozřejmě ho nepřetěžuji)  na odvoz dřeva, kamenů, hlíny atd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.253 (?), 11.9.2014 18:19

Zdravím, s kompresorem je to dobrý nápad, navíc když zůstane všechen bordel v krytu nožů, když jsou tak "dobře" vytvarované, vyhazovací tunel do koše demontujete po každém sečení? Máte dokoupenou nějakou výbavu k traktůrku? A jak jste s ní a s traktorem spokojeni? Zatím jsem si vyrobil nárazník, abych nerozbil kapotu nebo světla o strom nebo sloupek od plotu, kterých mám na zahradě dost a uvažuji o vlečce na vození hlíny, hnoje a popř.místo koše. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 219.13 (?), 11.9.2014 21:40

Už mám "nasekáno a odvozeno" přes dvacet motohodin - cca šest několika hodinových sečení a traktůrek si jen přede... ;-) Ano, po každém sečení vymontuji ten tunel a profouknu kompresorem. Ten tunel drží na dvou křídlových maticích, či jak to nazvat. Po odmontování a vyndání tunelu se dá krasně dostat k převodovce (a rozvodům) a tu vyfoukat. Výbavu kromě onoho vozíku k traktůrku nemám, ale plánuji do budoucna udělat nárazník. Svaříme něco doma. :-) Protože máme dvě zahrady, jednu u baráku cca 350m2 (bez větších překážek) a druhou cca do 1 tisíce m2 ovšem na ní stromové sady! Ještě jsem si teda nedrbnul, ale občas je to o milimetry! :-D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.253 (?), 13.9.2014 20:45

Nárazník.Tak jeden doplněk hotov... člověk nikdy neví, jestli do něčeho neťukne a škoda kapoty nebo světel



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 222.17 (?), 15.9.2014 8:18

To se Vám opravdu povedlo ;-)... Super práce!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.253 (?), 15.9.2014 18:10

Díky, je to jen trubka a dva eLka, teď mám brouka v hlavě v podobě vlečky a moc se mi líbí sklápěcí, stačila by jednoosá, ale to akučko mě bavííííyespodívejte na odkaz na jůtube

Anhanger fur Rasentraktor Eigenbau

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 222.17 (?), 16.9.2014 8:40

No to je něco! :-D Ta akuše tam... :-D No já zakoupil úplně obyčejný vozík, jednoosý, manuálně sklápěcí... za 4500,-. Je to sice čína (postranní plechy cca 1mm silné - už teď jsou zohýbané a prohnuté), ale i tak funguje bezvadně. Rám je bytelný a boky se dají "samo-domo" nějak vyztužit (nahradit) popř. přišroubovat vyšší třeba dřevěnné sajtny! Takže mě na lehčí práci úplně stačí!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.253 (?), 16.9.2014 9:43

Zdravím a nenašel by se odkaz?Ať zkouknu. A kolik na tom vozíte a jaký trakturek máte?Ať ho nepřetížím. Mě bude stačit,když mi to odveze to,co na dvou,třech kolečkách.Trávu,hnůj a hlínu.V tahu snad ten traktor nezničím tak,jako by to měl vozit na sobě.Já našel všechno tak nad 5 tis. a co se mi zamlouvají, tak stojí skoro jako za auto a desítku za vlečku se mi dávat moc nechce, navíc neodpovídají mé představě. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika