Malotraktor Vari Honda nebo kultivátor od Mountfieldu?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
habr.v - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 218.71 (?) 
16.10.2009 9:34

Ahoj Varisti.    Předem!!  Proti Vari nic nemám, začíná jí předbýhat Dakr!!   Pro p.JS   Samozřejmě se do kopce na 1.rychlost rozjedete!! Musíte přidat rychle 1/2plynu aby spojka neklouzala příliš dlouho!   ALE nelze řadit, tzn. jedete ceký kopec za 1.to je asi 2km/h!!   Já s MKS zařadím 3. nebo 4. dám 1/2plinu a lehce spínám spojku a jedu asi 8-10km/h celý kopec a pak za 5.r. a 14km/h. 1. a2. stupeň jsou polní rychlosti. K váze:  V kolech mám 60kg+asi 50kg př.závěs+ stroj!!!   Tak že jste pane JS zapoměl udělat mezi 60 a 65 toto znamínko +!! a možná je to ještě málo!!   Míra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 242.41 (?), 16.10.2009 9:48
Dobře se závažím 110/220kg bez velkého závaží u Vari, tu rychlost uvádíte do kopce s nákladem... a dost pohádek.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.243 (?), 16.10.2009 10:30

Profikutilství Dakr začíná předbíhat Vari! Tak to je zpráva dne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
habr.v - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 218.71 (?), 16.10.2009 15:03

Pro p.JS    Vidím že se nevzdáváte!!! Ano ta rychlost platí MKS-řekněme 150kg+ mých 90kg na vleku hromada písku?kg do kopce kde se jezdí sprint ŠKODA-Vysočina-nedokážu odhadnout stupně(osobní auto tam jede na 3tí rychlostní stupeň)  Na MKS mám 10" kola 5tou rychlost, 7HPmotor.  Asi by jste to potřeboval vidět!!!  A klidně Vás ještě svezu.  Vrtá mi v hlavě ta rozdílná cena?   Ještě jste mi p.JS nevysvětlil jak chvíly oráte a chvíly rotavátorujete! To byla sranda že jo!!!   Míra        PS. Dakr a Agzat do "stejných"(MTP-32) převodovek již 3roky cpou diferenciál!! (to je paráda na jízdu a ovládání). A v neposlední řadě cena.Nebo mě opravte! děkuji. M

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.140 (?), 4.11.2009 12:32


Reakcia na:  habr.v (19) - xxx.xxx.218.71 (?), 16.10.2009 15:03 :
"Ještě jste mi p.JS nevysvětlil jak chvíly oráte a chvíly rotavátorujete! To byla sranda že jo!!! "

Aj ked nie som p. J.S., snad Vam to mozem vysvetlit,  lebo aj ja "chvíly orám a chvíly rotavátorujem."  Napr. minuly vikend:  este som ani nedooral co som mal naplanovane, a uz manzelka potrebovala, aby som rozrotavatoroval hriadky pod cesnak a pod por, lebo sa chystalo prsat a bolo treba dat cesnak a porek do zeme. Potom som sa vratil doorat co som mal rozrobene. Ked som to skoncil, siel som pasivnym kultivatorom podrezat a pozhrnat bylie na druhej strane, aby sa to nemotalo do pluhu pri dalsej oracke. Potom som za cca 30sekund   prehodil na rotavator a rozrotavatoroval zem do hlbky pod zemiaky. Potom som prehodil na riadkovač, a v kyprej vlhkej zemi urobil relativne hlboke riadky na sadenie zemiakov. Kym manzelka sadila zemiaky do riadkov, tak som prehodil na Vari-okopavacku a okopal som s nou jahody,  aby to nezahucalo burinou pocas jesenneho (=podzimniho) obdobia dazdov.  A aj ked som uz sotva motal nohami, no kedze uz zacalo prsat,  tak som sa este hnal rozrotavatorovat kus stareho travnika, kde bude na jar bylinkove policko,  tak nech nozmi a motyckou rotavatora o.i. aj povytahujem korene burin.  Myslim, ze nie som jediny, kto ma cas ostro limitovany a vsetci vieme, ze sklbit nedostatok casu s vrtochmi pocasia nie je vobec jednoduche. A ak by som mal dookola nacvicovat s montazou a demontazou kolies, resp. nozov rotavatora, tak by som stihol urobit velmi malo. System Vari mi umoznuje efektivne pracovat, tak, ako potrebujem, iba rychlo prehadzujem motorovu jednotku.     ___pooh.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 213.141 (?), 4.11.2009 18:27

P. pooh díky za doplnění, jak to tak vypadá, máme doma stejné šéfy, kteří to berou tak, že vezmi motyku, potom hrábě, potom pluh, potom rotavátor a už to máš?? :)). Kdybych měl předělávat stroj po chvilkách proto, co si moje drahá polovička vymyslí, tak by byly 2 možnosti. Buď by šel z domu stroj, nebo ten, kdo to pořád vymýšlí nějakou jinou práci. U nás by to byl jednoznačně ten stroj, i když někdy co dokážou vymyslet, to tu náladu spraví až diskuze tady :))).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
habr.v - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 218.71 (?), 16.10.2009 15:08

Ten DAKR byl pro p.4.243.   Myslel jsem tím převodovku s diferenciálem!  jestli jsem se Vás tím dotknul tak se OMLOUVÁM!!!    Míra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
habr.v - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 218.71 (?), 16.10.2009 15:27

Zdravím p.JS    Tento Váš příspěvek jsem jaksi minul, nebo to sem přilítlo pozdě??       Odpovím-Taky jsem viděl ulomený kolo u Tery při orání, ale je to již dáávno. Oráte s 317ctkou? a rotav. s 316ctkou?   S 317-sundáte kola nasadíte nože a rotav.? já s MKS taky tak a jenom na jaře! Na podzim orám! Nebo to "zorám" To je jenom jedna operace kdy sundavám kola, Vy asi taky, pokuď nemáte samostatný rotavátur!! 

Míra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.107 (?), 16.10.2009 16:08

Míro, uvědomte si, že Vari o které píše J.S. a z té doby byl rotavátor AKY dodáván i s jednorychlostní převodovkou, takže platí - vemu motor, přehodím a dělám. Co vy teď na to?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 213.141 (?), 16.10.2009 17:06

Tady nejde o nějaké vzdávání. Mě jde o to, to tazateli vysvětlit. Co si vybere, bude jeho plus, nebo mínus. Já si pod odvezením dřeva představuji, že vezu na Vari 1 m dřeva cca 500kg + sebe + nářadí  + pilu. Když s tím pojedu do mírného stoupání na asfaltu, tak to zvládnu na 3. Ale to je na asfaltu už to poslední. Na takovou cestu se musím dostat z lesa. Když jsem viděl, co vezl xy na MS z lesa a hrabal na každé nerovnosti, tak MKS v tomto nepomůže, že má 5 rychlostí. Když za něho zapřáhnu 650 kg, tak s tou hmotností malotraktoru 110 kg můžete jezdit akorát po asfaltu. Ale na asfaltu dřevo neroste. Jak píše p. 4., máme 2 převodovky a jednoduše jen přeměnuji motory. AKY mám mimo rotavátoru, jako pohon navijáku. Rotavátorem mohu hloubit 50 cm výkopy na šířku rýče. Toto bych nemohl dělat ani s MS, nebo MKS, případně značně omezeně a komplikovaně. Jestli se na to díváte, jako na nějaký souboj, který je o tom, kdo to vyhraje, tak Vás zklamu. Já jsem ten svůj souboj vyhrál v roce 1995, kdy jsem se rozhodoval mezi Vari Hondou a MS. Štěstím pro mě bylo to, že známý měl v té době Teru 22 let a vím, co s ní dělal. To rozhodlo. Další využití Vari jsem udělal později a vždy si na to vzpomenu, že kdybych měl MS, což je vlastně MKS, tak bych na to mohl zapomenout. Jestli chcete, mohu Vás na oplátku taky svézt, ne po silnici, ale lesem. Na obr. je pár příkladů, proč používám Vari.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika