Malotraktor kolem 60000



host - 174.70 (?)
16.3.2009 20:05

nevím ale zatím tady nikdo nepsal o nerovnosti terénu a systému sečení časované nebo vyosené, výhody-nevýhody.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 35.71 (?), 16.3.2009 10:39

Výborné příspěvky, možná, že by se uplatnily v nějakém odborném časopise, ale chudákovi pánovi jste bohužel moc neporadili, mám pocit, že radí jenom ten kdo žádný traktůrek nemá, nikdy nesekal a myslí si, že o tom ví vše, na dohadování třebea o tom, zda je lepší olej nad rysku, nebo pod ní , by jste si mohli zvolit jinou diskuzi. Divím se, že mnohdy nezasáhne redakce této diskuzní stránky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.244 (?), 16.3.2009 13:12
Pro pana 3571 moc rád se nechám od VÁS ale od kohokoliv poučit když budu něco kupovat a nebudu o tom mít ani páru, Váš názor mi připadá projev dýlera který prodává dle toho co vyčte v katalogu, už jsem se s tím i setkal ale kde jinde dostanete tolik informací z běžného provozu?Pokud si myslíte že tady někomu dávám rady a traktory jsem vyděl jen na obrázku tak si to myslete, ostatní koho to zajímá at´ si z toho vybere co ho zajímá a zpětně vzato v každem rozhovoru který jsem vedl bylo obsaženo něco z mé zkušenosti, pokud čitatel usoudí že to jsou bludy tak si může lehce dosadit--stáří traktoru 12 let já 4 roky, pozemek 1.5ha z toho 1/3 dost prudký né kopeček, četnost sekání po 10-14dnech, na stroji vše původní+ dalších 0,9ha spolumajitele =že jsem neználek?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 70.215 (?), 16.3.2009 14:32

Pokud pán bude opravdu sekat 10.000 m2 trávy a chce na to traktorek co si vybral tak proč ne. Jen nevím zda celý pozemek má tak rovný pro sečení travním traktorem a jak často to bude dělat. Sám mám cca 2000 m2 travních ploch které sekám pravidelně po 10 dnech a trvá mi to se sběrem trávy cca |2 hodiny se záběrem kosy 92 cm a motorem 15,5 HP. Slabší stroj to bude mít trošku obtížnější a vyšší spotřebu ale bude to sekat tak 10-12 hodin což je bez přestávek. Dostane tedy zabrat stroj i obsluha. Pokud nebudete sekat pravidelně a například mulčovat tak motor po ucpání komínu vyhazování dostane ještě více zabrat a opotřebí se brzy.Na takovou výměru bych neváhal koupit ty nejsilnější stroje s větším záběrem ať na zahradě nestrávím mládí při sečení. Já osobně bych oslovil dealery několika značek a požádal je o předvedení stroje, nebo zapůjčení a zkusil bych si s nimi pracovat a zahradu posekat. Lépe si pak uděláte obrázek co každý stroj nabízí a očumování v prodejně je něco jiného než když s tím vjedete do trávy a nože se zastaví, nebo se zacpe hned výhozový kanál. Osobně bych doporučil traktory HONDA a ETESIA a když i ojeté do 60.000,-Kč

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.244 (?), 16.3.2009 14:46
Ještě bych reagoval na dotaz na italské stroje, je to opět jen na dohadech, všeobecně se italové haní, pokud používají osvědčené motory a převodovky tak si myslím že jsou ve stejné řade s ostatními, co nemohu posoudit to jsou ty hydrostaty, jinak asi pokud máte svah a nejste trochu zběhlý tak spíše motor s tlakovým mazáním a co se týče ucpávání-vždy je nějaká příčína, u mě je to příliš mokrá tráva+krtičiny jinak za sucha už to múže být jen rychlá jízda kdy se sečená tráva nevejde do potrubí--tak zní moje zkušenost
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.244 (?), 16.3.2009 17:54
Tak jsem si se zájmem přečetl další přízpěvek a už mě opouštějí síly, proč zde proboha nenapíše svoji zkušenost nškdo kdo s traktůrkem doma seká, vždyt´se nedá srovnávat rychlost sekání lištovky a nožovky, na 10 denním porostu pánovi s lištovkou napráskám na 10ti metrech, takový pažit se dá sekat na 3-4 rychlost a nemusím nic hrabat jen vysypu koš cca 30vt tak nevím co bych tam dělal 12h?Co se týče nerovností tak taky mlžíte, sekací ústrojí má splazy nebo kopírovací kolečka a 6 poloh nastavení tak prosím nestrašte budoucí traktoristy doměnkama.Pokud už existuje prodejna co zapujčí na vyzkoušení /neslyšel jsem o tom/ tak potom je to krok k rozhodnutí ale to by jste musel vyzkoušet všechny značky aby jste si vybral to nejlepší s ohledem na Vaší peněženku a Vaše nároky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 70.215 (?), 16.3.2009 19:13

Je to moje zkušenost a nevím kolik toho sečete Vy a pokud s tím nesouhlasíte nenamítám nic. Zahradu každý má jinou a když jsem viděl čemu kdo říká udržovaná zahrada a chtěli po mě posekat traktorem trávu tak jsem se zhrozil a odmítl to.Čas si můžete spočítat sám, plocha 10.000m2, záběr má cca 1m, rychlost pojezdu cca 1,5 km/h při sečení vyšší trávy se sběrem. Ovšem asi víte, že záběr 107 cm neposeče pás 107 cm široký a překrývá se zhruba o šířku kola / 30 cm / Přičtěte zastávky zhruba po dvou hodinách na doplnění paliva / má malou nádrž / a přejíždění a vysypávání koše na jedno místo / v rohu zahrady / Najezdí cca jen při sečení 13 km a 2 km při odvozu hmoty na kompost. Celkem zhruba 15 km při rychlosti 1,5 km = 10 hodin / když trávu neseče pravidelně a je neudržovaná a delší / Kladky na žacím ústrojí nejsou na to aby jezdily neustále po zemi ale na to aby zabránily střetu nožů se zemí kde je nerovnost.a výšky od cca 4-10 cm nastavení nemusí na každé zahradě stačit. Jinak značkový prodejce / né Bauhaus / mi na požádní dovezl vybraný stroj k vyzkoušení až na zahradu kde jsem si předváděcí stroj vyzkoušel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 174.70 (?), 16.3.2009 20:05

nevím ale zatím tady nikdo nepsal o nerovnosti terénu a systému sečení časované nebo vyosené, výhody-nevýhody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.244 (?), 16.3.2009 20:13
Ano, to je přesně to jsem nechtěl, ukázka tabulkového sekání, nesekejme podle tabulek ale podle zkutečnosti, hovořím o sekání 10ti denního pažitu tak jako vy, záber 107cm ale žádných 30cm překrývání jelikož rozchod je menší než záběr a nesekám rychlostí tabulkovou nýbrž situační pokud Vám to něco říká, ano pokud Vy si dle tabulek zařadíte redukovanou 1 tak pak ty časy moho být i delší, co se týká kopírovacích koleček opět tabulková praxe a výška nastavení-to předpokládám že oranici nesekám, a Vaše poznatky se zapůjčením stroje? Jak víte že to byl ten správný nebo jste dostal k vyzkoušení i konkurenci? Víte, takovéto tabulkové hodnocení má cenu, ale dlouhodobá zušenost dá mnohem více, při takovém to množství je těžké vybrat ten nejdokonalejší a nejkvalitnější stroj a každý má jiné nároky na stroj a já jak již jsem dříve uvedl preferuji značka -cena- výkon a řekněte mi o co méně a o kolik hůře posekám s traktororem za 30000 oproti traktoru za 70000 ve stejné výkonostní kategorii?Myslím že rozdíl nebude žádný, Zdar Vaší lištovce-také jeden hystorický kousek vlastním a taky vím co poseká
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 98.66 (?), 16.3.2009 21:00

Teda pánové, také přemýšlím o traktůrku (TORRO 220 s recyclerem). K Vaší době sečení jen doplním svoji praxi: Pozemek do 2000m, sekačka TORRO 55. Pouze recycluji maximálně čtyřikrát za rok po 2x2 hodiny. Pohoda a klídek... Když Vás čtu, začínám se bát abych si tím novým traktůrkem neuškodil. S pozdravem jK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.244 (?), 17.3.2009 7:48
Nenechte se odradit našemí zkušenostmi a držte se svojich jelikož traktůrky jsou všechny dobré /myslím běžné značky né čínu/ tak nikdo neudělá žádnou chybu když si koupí co chce a naco mu stačí kapsa, nikdy jsem ve svojich přízpěvcích žádny typ neodepisoval jelikož jsou si základem všechny hodně podobné, pouze nemohu změnit názor na to, že posekám se strojem za 30000 zrovna tak jako za70000 či ještě více, stroje mají technologii stejnou-rotující nože ale vysokou cenu platíte za výbavu jako u auta--elektr.vysypáni koše, signalizace naplnění, ovládání jízdy páčkou reversu nebo dokonce tlačítkem, nasedání na traktor bez zdvihání nohy atd pokud toto potřebujete k sekání 1xza 10dní na4 měsíce v roce tak nikomu moc nejde o účel ale o luxus
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika