Malotraktor kolem 60000



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 151.36 (?) 
13.3.2009 22:39, zobrazeno: 95875x

Dobrý večer. Chtěl bych prosím poradit. Chceme s otcem koupit zahradní traktor, hlavně na sečení trávy. Tak kolem 1 hektaru. Klasická zahrada, žádný anglický trávník. Cenová hranice je kolem 60000Kč. Pročetl jsem diskuze zpět a většinou jsou názory, že pod 100000 je to k ničemu. Opravdu je to tak beznadějné? Přiznám se, že jsem laik a moc tomu nerozumím. Koukali jsme na traktor Partner 145107 HRB 14,5HP. Poradí někdo? Díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 29.123 (?), 14.3.2009 10:33

To bych si raději koupil skládačku typu Vari nebo podobně. Partner stojí za prd, je z levných materiálů a motor nemá ani tlakový mazání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 45.244 (?), 14.3.2009 11:16
Taky záleží na tom chcete li zahradu sekat jen pro úklid nebo chcete z to ho mít seno, pokud chcete jen uklízet tak v té Vaší cenové relaci je docela dost zahradních traktoru, já osobně mám pozemky cca1.5ha a koupil jsem si starší traktůrek MURRAY 12.5HP se zberacím košem a jsem zpokojen, sekám tak 1x za 14dní a za těch Vašich 60000 se dá koupit zbrusu nový a to už je 1A třída, ten můj je 12let starý
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 98.66 (?), 14.3.2009 23:24

Ruce pryč od Vari a podobných krámů, pokud nechcete vibrovat ještě celou noc v posteli k vazoneuroze. To raději kosu! S pozdravem jK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 218.140 (?), 14.4.2009 19:54

Nahodou ja bych doporucoval kdyz jednoosy tak jednoznacne trakturek Agzat, je na nej spoleh a fakt nevibruje, ja mam s nim jenom dobre skusenosti. Cenove je to urcite pod 60000, ale presne nevim, jen je nevyhoda ze neni tady moc prodejcu. Anebo si poridte nejaky zanovni stvorkolovy mozna i tady v inzerci nekdo nabizi.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 151.36 (?), 15.3.2009 7:44

Je to jen na sečení. Nechci seno. A právě, že výběr je velký, ale podle čeho vybrat. Je snadné říci, že Partner stojí za nic, ale proč a co je tedy lepší? Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 45.244 (?), 15.3.2009 11:17
To je pravda, říct o něčem že je to nanic bez vysvětlení a upozornění včem je to nanic nemá pro nikoho význam, je jasné že se názory rozcházejí a to u všeho.Jak jsem se zminoval mám letitý Murray funguje dobře, u Vás je výhoda že si můžete koupit nuvý stroj, já kupoval starý a klepal se aby fungoval, přiklonil jsem se k Murray -byl za dobrou cenu, opticky nezrychtován, motor brigs a st.který jsem měl vyzkoušen z předešlé rotační sekačky kdy dostávala neskutečný záhul i na prudkých mezích.U nového traktoru bych bral v potaz pouze značku motoru a mám jakousi nedůvěru k hydrostatické převodovce asi proto že o ní nic moc nevím a mechanická je mechanická, dále velikost záběru=cca 1m a více +zběrný koš.Takže si myslím rozhodnout se pro Partnera nemusi být špatné, u nás je tuším nejrozšířenějšÍ MTD a pokud nemáte důvěru v zahraničí, vyrabějí se i české traktůrky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 45.244 (?), 15.3.2009 11:23
Ještě dodatek, zapoměl jsem Vám říct že všeobecne co jsem poznal se nejlépe hodnotí HONDA ale také je jedna z dražších
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 3.83 (?), 15.3.2009 12:09

Tedy motor je sice základ, ale mohlo by být velmi odvážné vybírat traktůrek jen podle něj. Stroj musí být kvalitativně i konstrukčně vyvážený jako celek a jakákoliv nedotažená část Vás silně potrápí až otráví.

Souhlasím s tou Hondou, nejen motor ale u nových modelů i ventilátory nad noži zvyšujícími tah při vysávání materiálu a řada dalších fíglů přijde víc než vhod.Je ale mimo požadovanou cenovou relaci. Za požadovanou cenu moc muziky nebude.

Jak už tu někde kdosi psal: v zemi, kde je trochu lepší travní traktor za cenu nejlevnějších osobních automobilů...?? Výrobců ráj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 45.244 (?), 15.3.2009 12:37
Jelikož jsem pracoval 30let v zemědělství tak si ledacos opravím ale vycházím z toho že když se něco ulomí nebo praskne /u staršího/ tak to svařím nebo přišroubuju a JE TO ROZHODNĚ příjemější než když se vytelí motor nebo převodovka, ostatní je na těch traktůrkách velmi primitivní a tudíž k poměru s motorem a převodovkou zanedbatelný, a ještě k těm fíglúm já u toho letitého Murraye mám také přídavnou turbínu na posílení dopravy trávy do koše
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika