Drtič od Bosche



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18312) - 65.50 (?)
1.2.2011 18:25

Drtič jsem měl nejsilnější Al-ko 2500. Nikdy více. Štěpkovač je zelený Einhell New Generation - levný číňan asi za 3 tisíce. Jako všechny podobné ve své třídě štěpkuje frézovacím válcem proti hliníkové stavitelné desce. 
   Obecně nejsou drtiče ani štěpokovače stavěny na opakované vsypávání štěpky do stroje. Samovtahovací mechanizmus počítá s tvarem klacků a stroj obvykle nemá přítlačný nástroj, který by tlačil drobné kousky proti zubům. Ale nevím, nezkoušel jsem to. Drcení na jemné částečky nepovažiuji za úplně nutné. Drtíme-li syrové dřevo, jsou naštěpokované kousky rozmáčknuté, tudíž pro mikroorganizmy přístupnější. Jinak nevidím problém přidávat do půdy kompost s kousky nerozpadlých dřívek. Aspoň ji pomohou vylehčit. Dobré je s tím počítat a přidat víc dusíku. Nedělám si iluze, že by jemnější dřevěný materiál z rychlého drtiče nebo piliny z motorových pil byly za 3 měsíce rozložené na minerály. Jenom nebudou v kompostu tolik vidět.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 25.177 (?), 21.1.2010 16:59, zobrazeno: 22935x

Zdravím má tu někdo drtič jaký koliv od bosche.

7let zpět jsme mněli půjčenej drtič od bosche z profi půjčovny to byl stroj řeknu.

Momentálně mám grizzly 2500XL taky dobrej za ty 4tis. :-)

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 99.35 (?), 31.1.2011 15:25

Nemám ho, ale uvažuji o BOSCH AXT RAPID 2200. Má dvojité ostří, je prý tichý skoro jako ty štěpkovače a dá se na netu sehnat i okolo 5000.

Důvodem je také to, že chci větve použít do kompostu a ne na topení.

Na tomto videu zvádá i 4 cm dřevo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18312) - 65.50 (?), 31.1.2011 16:43

Napřed bych si ten drtič, být Vámi, někde odzkoušel, než si ho koupíte.  Neumím si představit, jek je drtič, při otáčkách 3650/min sekající dřevo, tichý.  Dražší stroje od Bosche jsou oproti těm Alkám, Grizzlym, Hechtům lépe zpracované - plasty, ložiska, atd. Princip drcení - šikmo uložený nožový talíř - je ovšem stejný.
    Když už bych o nějakém Boschově stroji uvažoval, tak bych si připlatil ještě jednou tolik a koupil ATX 25 TC.  Taky záleží na tom jaký materiál a kolik chcete drtit. Pokud převažují dlouhé rovné jednoroční letorosty v nevelkém množství, tak postačí cokoli.
   Materiálem ze štěpkovače můžete topit i kompostovat, řezankou z drtiče jen to druhé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 99.35 (?), 1.2.2011 7:17

Já jsem našel zkušenosti zákazníků na anglických webech. Tam lidi píšou, že to je méně hlučné než benzínové sekačky.

 Zde je i trošku kostrbatý google překlad.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18312) - 65.50 (?), 1.2.2011 7:59

Myslím, že jste dávno rozhodnutý pro ten svůj drtič a chcete jen svůj úmysl koupě posvětit.  Recenze jsou pěkné, ale řídit jimi bych byl opatrný. Nenašel jsem uživatele, který by zkusil obojí,  odložil pomaloběžný štěpkovač a oblíbil si drtič jako lepší. 
    Když jsem si před lety pořídil rychloběžný drtič, taky jsem si ho chválil. Pak jsem zkusil práci se štěpkovačem,  drtič okamžitě věnoval nepříteli a litoval, že jsem tak neučinil dříve. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 99.35 (?), 1.2.2011 15:14

A jaký máte štěpkovač/drtič?

Lze do něho dát štěpky vícekrát tak, aby se udělaly menší kousky pro rychlejší kompostování v termokompostéru? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18312) - 65.50 (?), 1.2.2011 18:25

Drtič jsem měl nejsilnější Al-ko 2500. Nikdy více. Štěpkovač je zelený Einhell New Generation - levný číňan asi za 3 tisíce. Jako všechny podobné ve své třídě štěpkuje frézovacím válcem proti hliníkové stavitelné desce. 
   Obecně nejsou drtiče ani štěpokovače stavěny na opakované vsypávání štěpky do stroje. Samovtahovací mechanizmus počítá s tvarem klacků a stroj obvykle nemá přítlačný nástroj, který by tlačil drobné kousky proti zubům. Ale nevím, nezkoušel jsem to. Drcení na jemné částečky nepovažiuji za úplně nutné. Drtíme-li syrové dřevo, jsou naštěpokované kousky rozmáčknuté, tudíž pro mikroorganizmy přístupnější. Jinak nevidím problém přidávat do půdy kompost s kousky nerozpadlých dřívek. Aspoň ji pomohou vylehčit. Dobré je s tím počítat a přidat víc dusíku. Nedělám si iluze, že by jemnější dřevěný materiál z rychlého drtiče nebo piliny z motorových pil byly za 3 měsíce rozložené na minerály. Jenom nebudou v kompostu tolik vidět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 99.35 (?), 4.2.2011 13:20

Teď jsem se dozvěděl, že na záhoně pod větší štěpkou se schovají plzáci / hlemýždi, ale na jemnou hmotu s pilinami jako z nožových přístrojů prý nejdou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 98.110 (?), 4.2.2011 14:30

Já měl půjčený nějaký drtič Bosch. Asi ten ATX Rapid. Vím že měl kolečko se dvěma noži-něco jak struhadlo na zelí.  Chtěl jsem drtit suché klestí do průměru asi 1,5 cm, ale absolutně to nešlo a navíc drtič vydával neskutečný řev.j.s.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 99.35 (?), 10.2.2011 14:28

Možná to bylo slabším drtičem (2000W) a starším typem.

Tyto drtiče se totiž úspěšně vyrábí více jak 4 roky a nyní má motor 2200 W.  

K tomu hluku: na té anglické recenzi si naopak hluk chválí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika