Drtič od Bosche



host - 99.35 (?)
31.1.2011 15:25

Nemám ho, ale uvažuji o BOSCH AXT RAPID 2200. Má dvojité ostří, je prý tichý skoro jako ty štěpkovače a dá se na netu sehnat i okolo 5000.

Důvodem je také to, že chci větve použít do kompostu a ne na topení.

Na tomto videu zvádá i 4 cm dřevo.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 25.177 (?), 21.1.2010 16:59, zobrazeno: 22903x

Zdravím má tu někdo drtič jaký koliv od bosche.

7let zpět jsme mněli půjčenej drtič od bosche z profi půjčovny to byl stroj řeknu.

Momentálně mám grizzly 2500XL taky dobrej za ty 4tis. :-)

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 99.35 (?), 31.1.2011 15:25

Nemám ho, ale uvažuji o BOSCH AXT RAPID 2200. Má dvojité ostří, je prý tichý skoro jako ty štěpkovače a dá se na netu sehnat i okolo 5000.

Důvodem je také to, že chci větve použít do kompostu a ne na topení.

Na tomto videu zvádá i 4 cm dřevo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 31.1.2011 16:43

Napřed bych si ten drtič, být Vámi, někde odzkoušel, než si ho koupíte.  Neumím si představit, jek je drtič, při otáčkách 3650/min sekající dřevo, tichý.  Dražší stroje od Bosche jsou oproti těm Alkám, Grizzlym, Hechtům lépe zpracované - plasty, ložiska, atd. Princip drcení - šikmo uložený nožový talíř - je ovšem stejný.
    Když už bych o nějakém Boschově stroji uvažoval, tak bych si připlatil ještě jednou tolik a koupil ATX 25 TC.  Taky záleží na tom jaký materiál a kolik chcete drtit. Pokud převažují dlouhé rovné jednoroční letorosty v nevelkém množství, tak postačí cokoli.
   Materiálem ze štěpkovače můžete topit i kompostovat, řezankou z drtiče jen to druhé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 99.35 (?), 1.2.2011 7:17

Já jsem našel zkušenosti zákazníků na anglických webech. Tam lidi píšou, že to je méně hlučné než benzínové sekačky.

 Zde je i trošku kostrbatý google překlad.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 1.2.2011 7:59

Myslím, že jste dávno rozhodnutý pro ten svůj drtič a chcete jen svůj úmysl koupě posvětit.  Recenze jsou pěkné, ale řídit jimi bych byl opatrný. Nenašel jsem uživatele, který by zkusil obojí,  odložil pomaloběžný štěpkovač a oblíbil si drtič jako lepší. 
    Když jsem si před lety pořídil rychloběžný drtič, taky jsem si ho chválil. Pak jsem zkusil práci se štěpkovačem,  drtič okamžitě věnoval nepříteli a litoval, že jsem tak neučinil dříve. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 99.35 (?), 1.2.2011 15:14

A jaký máte štěpkovač/drtič?

Lze do něho dát štěpky vícekrát tak, aby se udělaly menší kousky pro rychlejší kompostování v termokompostéru? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 1.2.2011 18:25

Drtič jsem měl nejsilnější Al-ko 2500. Nikdy více. Štěpkovač je zelený Einhell New Generation - levný číňan asi za 3 tisíce. Jako všechny podobné ve své třídě štěpkuje frézovacím válcem proti hliníkové stavitelné desce. 
   Obecně nejsou drtiče ani štěpokovače stavěny na opakované vsypávání štěpky do stroje. Samovtahovací mechanizmus počítá s tvarem klacků a stroj obvykle nemá přítlačný nástroj, který by tlačil drobné kousky proti zubům. Ale nevím, nezkoušel jsem to. Drcení na jemné částečky nepovažiuji za úplně nutné. Drtíme-li syrové dřevo, jsou naštěpokované kousky rozmáčknuté, tudíž pro mikroorganizmy přístupnější. Jinak nevidím problém přidávat do půdy kompost s kousky nerozpadlých dřívek. Aspoň ji pomohou vylehčit. Dobré je s tím počítat a přidat víc dusíku. Nedělám si iluze, že by jemnější dřevěný materiál z rychlého drtiče nebo piliny z motorových pil byly za 3 měsíce rozložené na minerály. Jenom nebudou v kompostu tolik vidět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 99.35 (?), 4.2.2011 13:20

Teď jsem se dozvěděl, že na záhoně pod větší štěpkou se schovají plzáci / hlemýždi, ale na jemnou hmotu s pilinami jako z nožových přístrojů prý nejdou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 98.110 (?), 4.2.2011 14:30

Já měl půjčený nějaký drtič Bosch. Asi ten ATX Rapid. Vím že měl kolečko se dvěma noži-něco jak struhadlo na zelí.  Chtěl jsem drtit suché klestí do průměru asi 1,5 cm, ale absolutně to nešlo a navíc drtič vydával neskutečný řev.j.s.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 99.35 (?), 10.2.2011 14:28

Možná to bylo slabším drtičem (2000W) a starším typem.

Tyto drtiče se totiž úspěšně vyrábí více jak 4 roky a nyní má motor 2200 W.  

K tomu hluku: na té anglické recenzi si naopak hluk chválí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika