Lištová sekačka Agria 2300R



host - 5.97 (?)
8.5.2008 14:11

A to je právě to dilema. Je ta MF70 o tolik lepší, že je o tolik dražší? Měl jsem jednu půjčenou, a pokud byla funkční, sekala dobře. Ale, jelikož byla v dost zanedbaném stavu(i přes mojí stahu), byla to světlá chvilka. Averzi jsem si nevypěstoval, ale ta Agriia je mi sympatičtější.  Ale nevím, jak je to s dostupností(kompatibilitou) náhradních dílů. Ramiras

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 4.68 (?), 6.5.2008 12:05, zobrazeno: 27321x

Dobrý den. Má někdo zkušenosti s touto sekačkou? Náhradní díly, schopnosti, spolehlivost atd. Díky. Ramiras

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
GeorgeTuma - (19) - 71.8 (?), 7.5.2008 22:32

Pokud lišta tak MF 70.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 5.97 (?), 8.5.2008 14:11

A to je právě to dilema. Je ta MF70 o tolik lepší, že je o tolik dražší? Měl jsem jednu půjčenou, a pokud byla funkční, sekala dobře. Ale, jelikož byla v dost zanedbaném stavu(i přes mojí stahu), byla to světlá chvilka. Averzi jsem si nevypěstoval, ale ta Agriia je mi sympatičtější.  Ale nevím, jak je to s dostupností(kompatibilitou) náhradních dílů. Ramiras

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 221.138 (?), 8.5.2008 14:27

Vážený pane. Měl jsem možnost pracovat se dvěma stroji Agria, i když to nebyly sekačky. Napíšu tedy jenom svůj poznatek. Jsou to profistroje vyrobené v Německu. Jejich provedení bylo hodně jinde, než jsem až dosud byl zvyklý. Výborné ovládání, všechno bylo tak, jak si profesionál přeje. Stranové spojky v kolách umožnily precisní zatáčení tam, kde se strojem bez diferenciálu by to šlo velmi obtížně. Zastoupení u nás mají a náhradní díly jsou bez problémů, pokud jsou ovšem potřeba. Snad jen běžným opotřebením. Jestli máte zájem, mrkněte na Agrocar. Vámi uvedený model tam ale neuvádí. Není starší? Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 11.107 (?), 8.5.2008 15:32

Je to tak. Agria je dobrá a knalitní značka se vším všudy, tedy bohu žel i z cenou. Pokut nejsou finanční zábrany kupujete opravdu kvalitu a němec si hlídá kvalitu servisů a zastoupení se fakt o vás postará. Tedy pokut u nich něco koupíte. Dále se dá domluvit předvedení vybraného stroje, nebo se dostavit na předváděcí dny. Pokut projevíte zájem o účast sami vás kontaktují a zvou. Je to prostě klassa se vším všudy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 245.31 (?), 8.5.2008 21:38

Tady se v jednom příspěvku píše, že MF70 je dražší než Agria 2300R. To se mi nechce věřit. Znáte někdo ceny (pozor rozlišovat cenu se sekacím ústrojím a bez).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
GeorgeTuma - (19) - 71.8 (?), 8.5.2008 22:51

MF 70 2 takt s 120 cm lištou jsem koupil novou v 94. Každý rok sekám tak za celé léto 6 - 8 ha.Mimo drobné údržby zatím spolehlivě seká 14 let.Závady : 2x za sezonu svíčka, párkrát ulomená žabka, přicpaný uzavírací ventil v plovákové komoře jinak nic.Je pravda, že ji nijak neplundruju a´t už s vozíkem či s jinými agregáty.Je to jeden z nejrobusnějších a nejspolehlivějších strojů v této kategorii.Měl jsem půjčené chvilku i bubnové sekání, ale není to ono.120cm prstová lišta zvládne i trávu do pasu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.197 (?), 16.5.2008 10:30

AJ keď sa to tu točí okoli agrie, dost sa pise aj o MF 70. V praci mame 4 z toho jedna dieselova, záber 140 cm. Kosime okolo 30 ha rocne plochy od 0,3 do 4 ha a moj e posolstvo je taketo:

MF 70 nemozno porovnavat s modernymi strojmi, zvacsa nemeckymi (Agria, KOPPL - ved aj MF je licencia Gutbrod ale spred 30 rokov) vytestovanymi v podmienakch alp, v svahoch o akych sa nam ani nesnilo. Samozrejme aj cenovo sme uplne inde pokial MF sa toci okoli 90- 100 000Sk tak nemci si vypytaju za listovku s podobnou sirkou zaberu 150 000 Sk alebo 195 000 za protibezku so zaberom 182 cm, su az do 240 cm. Uz rok mame KOPPLa so zaberom 162 cm a preto si dovolim porovnat s MF 70: netrase, nedymi, priechodnost mociarmi, strniskom, svahova dostupnost maximalna, kosi aj minulorocnu starinu, spotreba neporovnatelna s dvojtaktom aj ked treba povedat ze cinsky diesel KIPOR na poslednej MF ma tiez vynikajucu spotrebu ale trase skoro tak ako lista samotna a to je co povedat. Ked kosim s KOPPLom (a predokladam ze agria je na tom podobne) rano tam hodim dvojku alebo aj trojku a zastavim az na fajront kdezto pri MF sa mi zapchavali kraje (ak som nedal pozor) ak bolo vlhko kvoli kazdemu krtincu cuvat a vytriasat, jednoducho ked cca kazdych 50 m stojis, cistis, cuvas miesto aby si kosil a vonku je 30 v tieni tak nic moc. Este raz sa ospravedlnujem ze som moc nepomohol co sa tyka konkretnej AGRIE ale jednoducho MF - kam uz odzvonilo, aspon u nas.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 64.118 (?), 16.5.2008 15:48

A čím je způsobené, že u té Agrie se lišta neucpává? To má tak zásadně jinou konstrukci? Mě připadají všechny lišty podobné nebo stejné, akorát, že některé jsou prstové a některé bezprsté.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
GeorgeTuma - (19) - 71.8 (?), 16.5.2008 19:09

Pán má na mysli bezprstou lištu, která se necpe v krajích na špičkách.Ta seká slušně aniž by se tráva chytala na špičkách krajních splazů, ale kvalita sečení oproti prstové je horší.

K MF 70 se dělají myslím 3 druhy lišt.Prstovou 120 cm,140 cm, bezprstou, protiběžnou bezprstou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika