Levnější traktůrek nebo dražší sekačka



Stránky: 1,  2   
host - 110.199 (?) 
2.1.2010 9:54, zobrazeno: 28836x

řeším problém, jestli koupit levnější travní traktor nebo dražší sekačku. pozemek je cca 3000m2, ale na pokos bude tak do 2000m2. pozemek je mírně do kopce. měl jsem hondu HRX 537 C1 HXEA. ta je s hydrostatickým pohonem. byla dobrá, ale ukradli mi ji asi po 4 sekáních (novou). stojí přes 30 000 kč. proto se rozhoduji jestli nemám něco připlatit a raději koupit levnější malotraktor na sekání trávy nebo zase podobnou sekačku.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 208.166 (?), 2.1.2010 10:08
Tady asi není moc o čem se rozhodovat, máte slušný pozemek tak určitě traktor, nebudu Vám doporučovat žádnou značku protože by se zde zase strhla nekonečná diskuse která značka je lepši ale za tu cenu co jste dal za tu sekačku se da pořídit nový traktor, zde asi také bude plno negativních reakcí na tu cenu ale traktor i za tuto cenu Vám určitě dobře poslouží zrovna tak jako jiné třeba za dvojnásobnou cenu-nepíšu z doslechu ale z vlastní zkušenosti KP
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 3.83 (?), 2.1.2010 11:16

Ten problém za Vás tady na tomto serveru nikdo nevyřeší. Záleží přeci na tom, jestli Vám osobně více vyhoví zcela plynule regulovatelná rychlost pojezdu podle sklonu pozemku, Vaší nálady a kondice a hlavně dle hustoty a výšky trávy. Posuďte sám, jak často jste vysypával travní koš(pokud sbíráte), a jak často byste ho dle objemu vysypával s levným traktorem(nezapomeňte na velké rozdíly jednotlivých sekaček i jednotlivých traktůrků ve schopnosti spolehlivě naplnit celý koš!!! ) .

Hlavní rozdíl bude ve Vaší ochotě chodit za sekačkou nebo se vozit na traktoru. Nelze Vám poradit nic lepšího, než abyste si někde nechal takový levný traktor předvést při práci.Pokud Vám to nikdo neumožní, je to jen Vaše loterie.Nemá zde smysl diskutovat o např. hluku, vibracích,...jednotlivých kategorií a značek traktorů.Použijte selský rozum a logiku. Kvalitní sekačku jste si (i když jen krátce ) už osahal, teď zbývá ten levný traktor. Taky hleďte na dostupný servis.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 185.33 (?), 2.1.2010 11:50

Řeším obdobný problém, kosení okrasné zahrady 1500 m2, rovina.Zatím běhám za sekačkou každých 10 dní od jara do podzimu.Kosení zahrad.traktorkem mi přijde rychlejší a pohodlnější.Jelikož budu traktor používat pouze pro sečení uvedené plochy přikláním se k nějakému menšímu provedení.S ohledem na cenu, dostupnost servisu, uskladnění, mám v "hledáčku" tyto traktory:

1)Jonsered LT 2213 CA

2)HQ CTH 126

3)Stiga Estate Collector HST

4)Mountfield XF 130HD

Při shánění informací na netu(moc jich ale není) jsem četl negativní reakce na HQ(tady na serveru).Říkám si, že opotřebení a namáhání bude relat.malé, takže spolehlivost HQ(Jonseredu) by snad nemusela být problémem.Stiga je už dražší, ale ničeho negativního jsem se nedopátral.Mountfield je Castel Garden, takže usuzuji že by měl být rovněž spolehlivý, ale je to rider a cenově výše než HQ resp.Jonsered.

Rovněž budu rád za případné názory a doporučení.Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 242.101 (?), 2.1.2010 11:57
Stiga i Castelgarden je vyráběn jednou firmou.Asi bych se přiklonil na xf 130 hd nebo rovnou na 140hd.Ten má silnější motor.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 110.199 (?), 2.1.2010 12:14

já zatím uvažuji o Bolens BL 125/76 T-S nebo Karsit 15-l/92 H

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.101 (?), 5.1.2010 17:40

mám cca 2500m2 a když mi klekla sekačka tak jsem také uvažoval co koupit a vyhrál traktůrek, ale jelikož to mám více svažité koupil jsem HQ LT 151 a to kvůli tlakovému mazání oleje aby při jízdě svahem motor dobře mazal,  jsem spokojen, mám posekáno za 45 minut a mohu se věnovat jiné práci

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 185.33 (?), 6.1.2010 16:07

Uvažuji stejně jako Vy.Jinak je Vaše HQ spolehlivá? Komentáře na HQ v nižších cenových relacích tady nejsou zrovna pozitivní.S ohledem na rozsah pozemku a časté kosení okrasné zahrady si ale říkám, že ten traktor bude namáhán relativně málo, takže snad by mohl vydržet. Pořád ještě uvažuji o variantě rider-Castel Garden.K tomu rideru jsem nenašel na netu žádné názory resp.poznatky.Mountfield dává záruku 7 let(za splnění podmínek),HQ 2 roky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 209.2 (?), 7.1.2010 1:00

Ja ten rider mám. Ide veľmi dobre, občas zapchá vývod, keď je mokrejšia tráva. Kúpil som manuál, trochu mi ide na nervy obtiažnejšie radenie, asi by so vám doporučil zvoliť tú hydrostatickú prevodovku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 231.162 (?), 7.1.2010 13:26

na spolehlivost HQ si nemohu stěžovat a myslím si že cena 60 tis. Kč je dost, oproti hobymarketovým traktorům, ještě jsem na něm nic neopravoval, jen měním olej a filtr a jednou za sezonu líznu kudly, mám taktéž pilu a křovinořez a OK, narozdíl od souseda kterej si koupil mountfield a víc opravuje než seká, neustále svařuje šasi, dělá futra do koleček protože po ložiskách ani vidu ani slechu a jiné a jiné vychytávky a ze sedmileté záruky ho hodně rychle vyléčily

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika