Kultivátor MS 06.1 - Mountfield



host - 140.110 (?)
29.10.2016 18:09

Pokud nejste strojní inženýr s praxí a nemáte pojízdnou dílnu, tak se toho stroje zbavte co nejdřív, protože Vaše práce na zahradě bude sestávat z 30% dopravou stroje a nářadí na zahradu a zpět, 50% sestavování, seřizování stroje k práci, a když se zadaří, tak 20% vlastní práce, když ne, tak opravy na místě... Pokud jste cholerik, jste ohrožen na životě předčasným infarktem. A teď vážně: je to stroj, který se jim nepovedl ani jako hobby nářadí, mají to nehorázně předražené, komfort obsluhy žádný. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 192.49 (?), 17.8.2017 15:38
Jsem vlastníkem MS06. Výše uvedené je pravda, Vari je jiná liga. K vašemu dotazu: orba - mám pluh "obracák" u nás je těžká jílovitá půda, každý rok poorám s menšími či většími problémy, ale myslím že Vari by lépe nepooralo jen komfort práce je úplně někde jinde. Pokud je u Vás těžká půda na menší typ (s malými koly) rovnou zapomeňte. Co se týče přehazování rychlostí při jízdě po cestě, není to problém, jen je potřeba více předvídat a včas přeřadit. Kryt řemene si vymysleli bezpečáci, pokud nejste úplný nemotora, můžete ho uskladnit a nikdy více nepoužít (na vlastní nebezpečí). V naší vesnicí je těchto strojů asi sedm, ani jeden jsem s krytem nikdy jet neviděl. Problém jsou šrouby a matice obecně, skutečně se povolují, ztrácí a otravují. Pomoc je ale docela snadná - nahradit tam, kde to jde samojistícími maticemi, koupíte je u kdejakého "Šroubkaře" za pár peněz. Pro začátečníka doporučuji výše uvedenou příručku "Jak pracovat s kultivýtorem " z Mountfieldu. Měli by to ke stroji dávat automaticky a ne to prodávat extra. Návod typu jak se dnes píšou, že se sním nemá jezdit po obýváku a podobné nesmysly je k ničemu. Většina návodů dnes je o tom, že spousta stran je o tom co se strojem nedělat, ale návod co se strojem dělat schází. Na stroji jsem měnil předlohu (uvnitř je válečkový řetěz) - stála tuším 5000. Pokud chcete se strojem jezdit s vlečkou, vlečka by neměla být větší než ta co prodávají je to vždy na úkor životnosti. Je také otázka, zda máte zahradu přímo u domu nebo tam musíte dojet s vlečkou a na poli dělat v polních podmínkách přestavbu na konkrétní práci a po skončení zase na zpět. V tom je Vari opravdu lepší. Mnoho majitelů jezdí stále se závažími v kolech (zbytečně) jsou potřeba jen na orbu nebo těžký terén. Většina pojížděk se dá udělat bez nich, je to daleko elegantnější jízda bez rázů a také se šetří stroj. Nikde v návodu ale nic takového nenajdete. Jediná neoddiskutovalně dobrá věc na stroji je motor B a S. Je nenáročný na provoz a údržbu. Stačí měnit olej a filtry vzduchu. Občas svíčku a případně nechat odborně seřídit ventily. Vychvalované motory Honda u Vari jsou dobré, ale náš nekvalitní a ošizený benzín je pro ně problém. Stejně ostatně dopadla s naší naftou vstřikování Common rail u aut. U nás se vyskytují často problémy o kterých v Německu a Francii ani neví. Ale na závěr: nemáte-li peníze, kupte raději Vari postupně a MS se vyhněte po 15 letech s MS svého rozhodnutí lituji, měl jsem přišetřit a koupit Vari. Vari si drží svou cenu i jako použité při následném prodeji. Radek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 225.250 (?), 3.10.2017 20:26

Já mám MS 16 od roku1999 a šlape jako hodinky.Nikdy jsem neseřizoval ventily.Je to nezmar.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.68 (?), 5.10.2017 16:42

Musím se připojit k této zkušenosti. Vyjma prasklé pružiny ve startovacím mechanismu přibližnjě za stejnou dobu jako v předchzím případě jsem s pohonnou jednotkou neměl naprosto žádný problém. Za tu dobu pouze 1x vyměněná svíčka, vzduchový filtr, samozřejmně každoročně olej a jinak údržba žádná. Žádný ze strojů malé zahradní mechanizace tak dobře nechytá, jako tento SV motor Briggs. Pravda je, že spaliny u tohoto motoru smrdí poněkud více, než u OHV nebo OHC motorů. Ale na tu občasnou práci, pominu-li horší obslužný komfort stroje jako celku, si na nic nestěžuji. Mirek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 140.110 (?), 29.10.2016 18:09

Pokud nejste strojní inženýr s praxí a nemáte pojízdnou dílnu, tak se toho stroje zbavte co nejdřív, protože Vaše práce na zahradě bude sestávat z 30% dopravou stroje a nářadí na zahradu a zpět, 50% sestavování, seřizování stroje k práci, a když se zadaří, tak 20% vlastní práce, když ne, tak opravy na místě... Pokud jste cholerik, jste ohrožen na životě předčasným infarktem. A teď vážně: je to stroj, který se jim nepovedl ani jako hobby nářadí, mají to nehorázně předražené, komfort obsluhy žádný. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 161.166 (?), 29.10.2016 19:05

Odpověď sice na 3,5 roků starý dotaz, ale obsahově s ní souhlasím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 105.167 (?), 29.10.2016 19:23
Také souhlasím, nicméně se najde mnoho lidí, kteří jsou pyšní, že stroj uvedli do použitelnèho stavu. S Vari nesrovnávat, jiná liga od A do Z. Servis mounfield je další kapitola. 7 let záruka, blamáž, všechno je opotřebováním a používáním. Koupit a nechat 7 let stát, plná záruka.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 3.19 (?), 8.7.2021 19:34
Otec kupoval mfd 06 někdy v roce 1993, má ke stroji znad veškeré příslušenství. První motor vydržel asi 11 let s rozvodem SV 5,5 koně, od roku 2004 tam má novější motor s rozvodem ohv 6.5 koně. Stroj se za ty roky nikdy neporouchal, byla to dobrá koupě 😉
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika