Kultivátor Hecht 760



Stránky: 1,  2,  3   
host - 116.34 (?) 
8.6.2008 15:57, zobrazeno: 45574x

Zdravím Vás. Chcel by som sa spýtať, že aké máte skúsenosti s kultivátorom Hecht 760. A neviete náhodou do akej hĺbky spracúva pôdu? Ďakujem.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 221.138 (?), 8.6.2008 16:55

Dobrý den. Průměr kultivačních nožů je uváděn 26 cm. Z toho je zřejmé, že je schopný nakypřit 13 cm. Záleží ovšem na druhu půdy, ve velmi kvalitních půdách či písčitých je schopný se i zahrabat. Ať Vám slouží přeje Stanislaw.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 116.34 (?), 8.6.2008 17:04

Pôda je tak troška piesčitá. Ešte mi neslúži, lebo ho nemám, ale uvažujem a to aj hlavne kvôli cene. Lacnejší som ešte nenašiel. Bolo by to na 3 árovú záhradu, ale polovička záhrady je trávnik, takže asi tak 1.5 árov. A čítal som, že záber má 36 cm. Nie je to málo? Ale chcel by som počuť aj nijaké skúsenosti, keby niekto mal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 97.194 (?), 8.6.2008 17:14

Vážený pane. Já pro svoji práci používám principem stejný stroj, jen jiné značky. Vaše rozloha půdy je dle mého malá, čili by to neměl být žádný problém i když ta šířka stroje je taková menší. Zkušenosti jaké chcete vědět? Prostě s tím drandíte po zahradě tak dlouho, až jste s výsledkem své práce spokojený. Když tak se raději zeptejte konkrétně. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 116.34 (?), 8.6.2008 17:48

A dá sa s týmto kultivátorom zahrabať záhradný odpad(kompost)? Alebo je len na rozdrvenie pôdy pred sejbou. Preto sa pýtam lebo ešte som kultivátor nemal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 8.6.2008 18:02

Přiznám se, že jsem na jaře po Hechtovi taky pošilhával a taky kvůli velmi příznivé ceně. Vždyť konstrukčně podobný stroj třeba od Gardeny je násobně dražší. A to je mi podezřelé. Stejně jako štěpkovač Hecht, který je 3x levnější než podobný Bosch. V ruce jsem kultivátor neměl, tak bych uvítal, kdyby s ním někdo pracoval a podělil se. Šířku 36 cm nepovažuji za malou, v těžší půdě bude mít i tak co dělat. Lze jej použít třeba jako plečku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 8.6.2008 18:17

Můžete jím zapravovat kompost, hnůj i když to nebude tak dokonalé, jako orbou - promísení vrstev ale zajistí. Můžete jej použít, jako rotační plečku, pokud se vejdete do meziřádků, ovšem záleží plodině, kterou budete plečkovat - nebezpečí poškození rostlin od rotujících nožů, nebo snížit záběr, pokud to jde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 116.34 (?), 8.6.2008 18:25

Prosím Vás, čo je to rotačná plečka? Môžete mi to preložiť, aby som tomu rozumel. Ďakujem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 8.6.2008 21:15

Jsou nožové plečky a rotační plečky. Podle toho, jestli je pracovní nářadí pasívní - tedy nepohyblivé, nebo aktivní - pohyblivé. Plečka s pasívním nářadím projede např. meziřádkem a podřeže plevele, nebo i kulturní plodiny, které tam nemají ale růst, aktivní plečka navíc prokypří meziřádek, protože nože rotují, musí mít tedy pohon. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 116.34 (?), 9.6.2008 13:16

Ďakujem Vám za vysvetlenie. Už som to pochopil

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika