Starjet nebo Karsit?



host - 16.14 (?)
4.10.2011 8:54
Myslím, že ani jednou značkou neuděláte chybu. Záleží kolik chcete do traktrůrku investovat. Mám doma první sezónu Starjet s motorem Vanguard 20HP. Také jsem dlouho vybíral a vybral toto, za celou sezonu bez problému. I když je vlhčí tráva, tak se koš naplní doplna. Sekám s ní necelý hektar louky a zahrady.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 195.115 (?), 4.10.2011 6:55, zobrazeno: 64425x

Dobrý den, zvažuji koupi zahradního traktůrku a rozhoduji se mezi Starjet a Karsit. Sečení 102 cm, dvojválec, výkon kolem 20 Hp. Sekaná plocha asi 40a. Nepředpokládám sečení každý týden, je to jen údržba louky. Poradíte mi??

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 16.14 (?), 4.10.2011 8:54
Myslím, že ani jednou značkou neuděláte chybu. Záleží kolik chcete do traktrůrku investovat. Mám doma první sezónu Starjet s motorem Vanguard 20HP. Také jsem dlouho vybíral a vybral toto, za celou sezonu bez problému. I když je vlhčí tráva, tak se koš naplní doplna. Sekám s ní necelý hektar louky a zahrady.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 80.252 (?), 10.10.2011 20:36

Za mě starjet. Přijde mi bytelný až až. Pokud máte pozemek ve svahu automatická uzávěra přijde vhod, pozor jen že se mu s ní nechce moc zatáčet, jak ho zadní kola s uzamknutou uzávěrou tlačí dopředu. Na občasné sekání určitě uvažujte nad dvouválcem a pokud nechcete sekat pravidelně osadí Vám namísto sekací plošiny na nízkou trávu a koše- traktor komunálním mulčerem a tem už pomele i rákos. Jestli se Vám to zdá šílené a chcete sbírat/ házet trávu za sebe nechte si namontovat vysokozdvižné nože. Zlobí že nechávají uprostřed kohouta, ale tunel se přicpe opravdu jen když to přeženete s výškou trávy nebo rychlostí pohybu při sekání. Hlavně ať máte servis nablízku a nechte si prodejcem doporučit model.

Karsita sem neměl tu čest vidět naživo, tak nemůžu porovnávat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 253.27 (?), 14.10.2011 19:30

Karsit je stejny kromě toho, že nemá ložiska v předních kolech a ani maznice, motory používá Inteky (kratší životnost). Jinak je to skoro identický stroj jako Starjet. Varuji před Hondou! Stigou, Dolmarem.CastelGardnem a ostatníma. KK 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 19.98 (?), 16.10.2011 22:21
Traktor bez uzávěrky do svahovitého terénu nebude k ničemu ale s automatickou? To by chtělo vyzkoušet, může tam číhat zrada.Jinak teď seču a sbírám úplně mokrou trávu a vrstvu spadaného listí dohromady z velké části zahrady celodenně zastíněné vysokými stromy, a tudíž nevysychající.Sekačka Honda bez zaváhání, plastové šasi stáří 5 let, koš plní dokonale.To je důležitější schopnost (pro mě daleko důležitější než cena případných ND)a zajímalo by mě, zdali něco podobného zvládne Starjet??!!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 2.73 (?), 8.4.2012 11:27

Proč varování před Hondou, Stigou, Dolmarem, Castel Garden a ostatníma - Husqvarna, Partner atd.? Co třeba Viking? O kolk má motor Intek menší životnost než Vanquard? Nedopadne to potom tak, že motor Vanquard sice bude ve stroji ještě OK, ale ostatní díly na starý stroj už nebudou, takže nakonec s tou životností a především vyšší cenou oproti Intek stejně stroj skončí ve šrotu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 6.13 (?), 17.10.2011 17:53

Dobrý den, také vybírám vhodný zahradní traktůrek. Pozemek mám mírně ve svahu a poměrně členitý cca 1500 m2, kde se seče 4-5 ročně a dále 800 m2, kde se seče 2-3 měsíčně. Navštívil jsem prodejce původně s myšlenkou na mulčovadlo F600 se sulkou od firmy Vari v ceně okolo 50 tis. Prodejce mi to rozmluvil (ne, že by zařízení bylo špatné, ale hodí se spíš na velké louky) a posadil do traktůrku Starjet AJ 102-22 HP (motor dvouválec). Musím říct, že jsem byl velmi mile překvapen celkovou robustností a provedením stroje. A i když jsem dostal zajímavou nabídku za 90 tis. včetně vozíku, tak mi to pořád přišlo dost peněz na sekání trávy u tak poměrně malého pozemku. Prodejce mi sdělil, že má přijít nový model Starjet s úplně novým rámem (bude mít nižší posaz), motor bude mít samozřemě menší výkon, ale má to být také dvouválec. Bude chybět automatická uzávěrka diferenciálu a cena má být do 70 000 Kč. V prodeji měl být už letos, ale prý se začne prodávat až příští sezonu. Pro mé potřeby si myslím a doufám, že to bude ideální stroj. Už se moc těším. Nemáte někdo bližší info nebo třeba foto? Letos se prý testovalo několik kusů. Nevím, jak moc zásadní je mít či nemít automatickou uzávěrku diferenciálu. Máte někdo zkušenosti s i bez? Děkuji za případné rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 144.56 (?), 20.10.2011 21:51

Jo jo, už se chystá menší Seco Challange. Bude mít jednoválec 15,5hp (63tis kč) a dvouválec 16hp (68tis kč). Problémem je že jich bude příští rok vyrobeno jen 200. Takže jej naslepo můžete objednat, ale pokud si vzpomenete v sezoně nemusí už na vás vyjít. Už sem měl možnost na něm jet a vypadá fajn. Koš má 300litrů, přední nápravu má ze Starjeta. Otázkou je jak spolehlivá bude první edice.

Co se týká automatické uzávěrky vs. bez ní, pokud nebudete sekat pozemek v bočním náklonu, uzávěrku nevyužijete. Pamatujte že se zadní kola při sebemenším prokluzu zamknou a traktor tlačí rovně. Sekal sem cca tři roky Starjetem bez uzávěry a letos s a jakože to vyjede neuvěřitelné krpály, na zatáčení je to trošku nepříjemné. Mám zákazníka co sekal roky traktorem bez uzávěry, koupil si Seco s uzávěrou a reklamuje že to nechce zatáčet. Bohužel je to vlastnost převodovky.

Pokud sekáte pravidelně a tráva vám nepřerůstá používejte běžné nože, pokud sekáte vlhký terén s těžkými listy např z ořešáku, doporučuju vysokosběrné nože s lepším plnícím tlakem. Nevýhodou je neposekaný kohout kterého to nechává uprostřed. Přehodit nože je otázka pár minut. Pokud pojedete pomalu s běžnými noži posbírají to taky, ale nejlépe je to před koupí vyzkoušet.

SECO 92cm
SECO 92cm
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 19.98 (?), 21.10.2011 16:20
No mě to právě s tou automatickou uzávěrou vůbec nejde pod nos ani teoreticky. Pokud to převedu na podobnost s auty, tak obdoba takové uzávěry - samosvorný diferenciál - funguje právě tak nešťastně.Byly jím osazovány hlavne Pick-Upy s lehkou zádí a když auto jede po prudší cestě např.jednou stranou kol po ledě nebo blátě, tak při prokluzu kol samosvor uzavře diferák a pak po dosažení adheze zase ihned otevře atd pořád dokola a řidič nemá možnost nic ovlivnit.Do toho bych nešel. Uzávěra ovladatelná jedině řidičem. Ten pruh neposečené trávy s těmi vysokosběrnými noži je jak asi velký? Ono by se taky asi muselo vyzkoušet pokud vjedete do vyšší vrstvy vlhkého listí (protože na podzim fakt jiná než vlhká tráva a listí nebude),jestli se rotací nožů to listí nerozfouká všude možně do stran nebo jestli je sací efekt dostatečně silný.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 6.13 (?), 21.10.2011 17:44

Moc děkuji za vyčerpávající informace a foto .

Máme vybráno. Traktůrek vypadá skvěle. Dle toho co píšete, tak aut. uzávěrku dif. potřebovat nebudeme (pokud jsou s tím problémy, tak nechápu proč místo automatu nedělají radši mech. uzávěrku). Snad je to pořádně otestováno a první edice bude OK. Jenom doufám, že těch 16 hp bude dostačujících. Chceme k tomu připojit i vozík na odvoz trávy. Pan prodejce nám radil hlavně koupit motor dvouválec kvůli životnosti, nižší spotřebě benzinu a kultivovanosti chodu. Trávu teď sečeme bubnovkou max. do 40 cm a nikdy ne úplně mokrou. Pokud to bude na traktůrek moc, tak holt budeme sekat častěji. Udělali jsme předběžnou objednávku, tak snad nekupujeme zajíce v pytli a v květnu se dočkáme nového pomocníka..

Jestli bude traktůrek vydařený (pevně věřím, že ano), tak jenom nevím, kdo si potom koupí model Starjet AJ 102 17,5 hp s jednoválcem za cenu o 10 tis. vyšší taky bez aut. uzávěrky diferenciálů? Nebo kromě většího výkonu o 1,5 hp a o 10 cm většího záběru sečení je i jiný rozdíl?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika