Krovinořez z Lidlu - Florabest - zkušenosti



host - 192.242 (?)
11.7.2014 19:22

do 137 nemože íst štvorhranné lanko. Oregon má manuálne a poloautomatické hlavy a hlavy pre narezané silon ako Jet Fit. Automat nemá.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14   
                     
host - 192.242 (?), 11.7.2014 19:22

do 137 nemože íst štvorhranné lanko. Oregon má manuálne a poloautomatické hlavy a hlavy pre narezané silon ako Jet Fit. Automat nemá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 11.7.2014 19:52

Podívejte se na video. Do Jetfit zase nedáte kulatou strunu, jsou určené pouze na struny Flexiblade (Techniblade) podobné hlavy ale nedělá jen Oregon, můžete zvolit i jiné výrobce. Jde o to, že kovové hlavy které jsou daleko přesnější co se týče vyváženosti i díky nestejnoměrného namotávání struny většinou nevibrují a výměna struny je velmi jednoduchá a rychlá, to je jejich přednost. Zakoupil jsem zatím tři zástupce kovových hlav, ale mám objednané ještě další tři, bohužel jsem se ještě nedostal k otestování. Každopádně ceny se pohybují od 100Kč za nejlevnější plecháč do 900Kč (1200Kč 4 struna) za nejdražší Jeffit, takže stačí si jen vybrat váš finanční limit a podle toho zvolit. 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 192.242 (?), 12.7.2014 10:39

nemám v záujme kupovat Oregon, som spokojný s tím, čo mám. Len som upozornil, že hranaté lanko tam nedá a že to nie je automat. To je všetko

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 10.132 (?), 13.7.2014 19:28

Aký závit má hlava FBS 43 B2, 10x1,alebo 10x1,25?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 135.209 (?), 30.6.2016 8:22

No já mám přesně opačné zkušenosti. Známý si koupil značkovou Narex elektrickou pilu, po dvou letech se nedal sehnat díl. Já mám značkovou akučku Narex, po roce a půl spálený motor, v servise neuznali záruku, že ten smrad je normální. Po ukončení záruky jsem se snažil sehnat jiný motor. Zjistil jsem podfuk, že v 14V verzi je vražen jen 12V motorek a v origo servisech nelze sehnat. Pouze po velmi dlouhé době se podařilo u nějakého pokoutného prodejce pro mě 200km daleko a to bydlím kousek od Brna. 

Takže za mě, nevidím důvod, proč kupovat "značkové" věci ohledně náhradních dílů. Osobně z lídlu mám spoustu jiných věcí. Malou aku, malou flexu, velkou flexu, ruční míchačku, průmyslový vysavač a stavím s tím barák... Nechci zakřiknout, ale zatím v pohodě. (a přiznám se, měl jsem jich už hodně ze zvědavosti rozdělaných a v porovnání se značkovými, kde je vše nepřístupné, zalisované je v lidlu vše krásně přístupné a velkmi pěkně zpracované, takže doufám, že aj to dlouho vydrží a budu spokojený i nadále a udržovat i design budoucí dílny značkou Parkside.. :-D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 241.150 (?), 30.6.2016 8:40

Narex uz davno nie je znacka. Už je to iba "značka". Žiaľbohu je to tak. Bejvávalo a už není...  Dokonca si myslím, že dnešná Narexka je nižšie s kvalitou ako Parkside.

Takže za mňa vidím rad dôvodov, prečo kupovat značkové naradie. Ale značka nie je niekolko písmen z dávno vyšumenej slávy. Jóó, narexka tak spred 25-30rokov, to bola kvalitka, ale dnes je to už len minulost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 255.62 (?), 18.8.2014 11:15

První sekání, postřehy, model z roku 2014

- opravdu celkově vyvážit (za sebe posunout řidítka hodně na levou ruku)

- přijde mi, že tam už není bowden, ale hřídel

- při sestavování zapadá dobře

- vibrace a smrad z plastu jsem z diskuze čekal daleko horší - za mne vibrace v pohiodě, smrad tam je ale maličko

- na rovince a mírné kopce je s ním práce parádní, popruhy to při vyvážení dobřě nesou)

- prudší svahy, kde to hodně tahám rukama  - jsou docela mazec (dobrá posilovna) ale možná ještě neumím techniku.

tak zatím spokojenost a nšetřil jsem ho.

P.S.: struna zatím odvíjí dobře, ale stejně kouknu po jiné hlavě

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 112.146 (?), 15.7.2014 18:51

Mám prosbu. Na zahradě (2000m) jsem si dosud vystačil s elektrikou, strunovku Oleomac mám 17 roků bez problémů. Teď mi ale přibyl hektar vinohradu (bez elektriky) a jen na příjezdové cestě je lebeda 2 metry. Tak jsem koupil v Lidlu i když jsem váhal nad Fieldmanem, ale rozložitelnost vyhrála. Nemám rád návody, ale v tomto je jen bezpečnostní balast. Zbylo mi kurvítko, tenčí pružinka. Ale při nasazování řezného kotouče se mi nedařilo jej vystředit, dokud jsem nenasadil strunovou hlavu a po jejím sundání se díly zpřístupnily. Jenomže po našroubování mi ještě 2 mm chyběly, abych to mohl dotáhnout. Pomohl jsem si podložkou, což je nesportovní. Ještě bych potřeboval vědět, zda nejdou pro převoz natáčet řidítka jako u kola jen povolením šroubu a ne celou demontáží. Dík aKu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 49.50 (?), 17.7.2014 21:50

Pružinka ide do objímky na riaditka. Pri montáži noža ide na prevodovku:

1. Hrubá podložka s dierkou na boku a vnútorným tisíchranom.

2. Nôž.

3.hrubšia podložka.

4. Tanierovitá podložka.

5. Matica

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 156.127 (?), 2.6.2015 19:40

Zkušenosti po roce, snad to nezakřiknu. Na startování páčku nahoru, hned jak nahodí, tak ji dám dolů, tedy startuje bezchybně, dokonce na olej není vybíravá jako pila od konkurence, hlučnost přijatelná, smrad žádný, váha nevadí. Na pozemku přes 1 ha velice zanedbaném, kde byla tráva 6 let nesekaná se spoustou náletů a zašlapaného dřeva jsem začal křovinořezem, ale nějak mi nesedí sklon, mám 190 cm, popruhy pomalu pod bradou, motor pod paží a stejně se musím sklánět do roviny (velmi únavné), se strunou je to snazší. Už mám normu 2000m za hodinu při 1 lt benzínu a původní zahrada, která dřív na mne byla moc už je jen odpočinkem, prostě jsem nasadil jinou rychlost (level). Kupovat značkové? Dříve tchán zastupoval na veletrhu firmy Bosh, Hilti, Metabo a j., jenomže za minulého režimu a všechno už dosloužilo, když jdete do značkové prodejny dnes, tak se při reklamaci kroutí, že jste použil špatný olej, nebo do toho zasahoval a podobné výmluvy, to nemám zapotřebí, táhne mi už na 70, v Lidlu nesmlouvají. Ještě jeden poznatek, za dva měsíce jsem shodil 14 kilo, které fitko vám to dá? A pozemek s výhledem na Pálavu, ostrov bez sousedů, dokonalý vzduch a klid za to stojí.

Dnes se mi ale rozsypala hlava (ztratil jsem kryt a pružinu), jakou mám pořídit novou? aKu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika