Křovinořez - Stihl, Husqvarna, Jonsered nebo Dolmar?



host - 88.19 (?)
19.5.2009 12:09

 1/ To znamena :  Kdyz do 4mixu budeme lit starou smes, ci benzin bez mazaciho oleje, zadre se.

 2/ Stejne tak : Kdyz, v beznem ctyrtaktu s olejovou lazni, nebudeme hlidat hladinu oleje v motoru (ktery se prubezne spotrebovava), zadre se.

Tomu rozumim, a je to dulezita informace.

M.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
            
host - 88.19 (?), 18.5.2009 1:57

DD          

Z pravdiveho hlediska "nevysoupne z kola" FS 130tku nic. Porovname-li parametry, "poslechnem" nazory uzivatelu, taka prijdem na to, ze tyhle 4MIXi nemaji pro bezneho smrtelnika konkurenci. Je to dano 4Takt. motorem (bez olejove lazne) ktery umoznuje neprekonany pomer Vykon / Hmotnost, a ne mene dulezitym celkovym bezchybnym zpracovanim stroje... 2kone 4taktniho vykonu staci kazdemu, kdo nepotrebuje "podtinat betonove sloupky"... :-) Na male stromky to asi nebude to pravy orechovy, ale 6,43Kg vahy s plnou nadrzkou benzinu oceni opradu kazdy.  /  A "profesionalni kopita" o desetikylove vaze nikomu nepreji, ani nepriteli. Na to aby mel clovek prupravu z posilovny... /

M

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 213.141 (?), 18.5.2009 9:27

Těžko posuzovat, co Vás vede k uvádění jen chvály na 4 MIX, kde to jen lze napsat. Přesto já sám tuto techniku oceňuji, ale vidím také nedostatky. Zájemci o novou techniku se ptají na přednosti skloubení 4 taktu a 2 taktu, kterými je 4 MIX prezentován. Vše je to v souladu s jejich představami, ale když se dostaneme k přípravě pohonné směsi, tak se s údivem zeptají - to zase budeme muset míchat benzín s olejem? Po zkušenostech s provozem 4 MIXů Stihl zavedl do prodeje spec. olej pro tyto motory. Je zřejmé, že mazání je velmi podstatné pro ventily a jejich zadírání. Kdo má doma např. 4T sekačku, kterých je nyní většina, tak představou vlastnit další 4T místo klasického 2T sleduje i to, že má vystaráno s kupováním oleje a přípravou směsi a zápachem ze spáleného oleje. To ale u 4 MIXu nelze, i když spotřeba je nižší, než u klasického 2T. Motory jsou také choulostivější, stačí si poslechnout solidního prodejce, na co budoucího majitele upozorňuje. Ale, pokud se nic neošidí, jsou majitelé spokojeni. Stejně tak klasický 4T, nejdříve u HONDY musel prodělat fázi dětských nemocí a vylepšení. Nyní se ukazují jeho přednosti, nejen u Hondy. Kdo si teď vzpomene na cestu k vylepšování a zdokonalování 2T, aby byly spolehlivé a výkonné. To už se bere u značkových výrobců, jako samozřejmost a problém je v emisích a spotřebě i hmotnosti v poměru k výkonu. Ohledně potřebného výkonu je to zase zkreslující, neboť nízký výkon způsobí značnou únavu, stejně, jako zbytečná hmotnost podmiňující vyšší výkon, který nevyužijeme. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 88.19 (?), 18.5.2009 23:40

 DD.

"Reknete prosim" konkretne svoji vlastni zkusenost s tim ci danym strojem, popripade co se vam libi, ci nelibi..  (A ne : "Prodavam lidem, kteri si pletou co maj kam nalejt...)   Zbytek nechte v klidu na usudku druhych, my to zvladnem, verte. :-)

Dekuji za pochopeni.

M

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 213.141 (?), 19.5.2009 7:26

Konkrétní zkušenost jsem napsal, choulostivější motory, není to klasický 4 takt, musí se připravovat směs, přidírají se ventily. Můj příspěvek je úsudek na Váš nejen tento opakovaný příspěvek a souhlasím, že ostatní ponecháme na druhých. Důležité věci ohledně bezpečnosti obsluhy také zvýrazňuji, nebo podtrhuji, ale zde to je jen úsudek, který jsem si ověřil. Když se někdo rozhoduje, měl by vědět nejen klady, ale i zápory.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 88.19 (?), 19.5.2009 12:09

 1/ To znamena :  Kdyz do 4mixu budeme lit starou smes, ci benzin bez mazaciho oleje, zadre se.

 2/ Stejne tak : Kdyz, v beznem ctyrtaktu s olejovou lazni, nebudeme hlidat hladinu oleje v motoru (ktery se prubezne spotrebovava), zadre se.

Tomu rozumim, a je to dulezita informace.

M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 220.253 (?), 19.5.2009 16:07

Uvádíte, že 9.5.2009 jdete do FS 130. Myslíte si(pokud jej máte), že 10 dnů je dost na to, abyste byl schopen hodnotit a porovnávat. Já jsem jich několik opravoval a prováděl jsem na nich údržbu. S odstupem času a s ohledem na intenzitu používání lze mnohé vysledovat. Ale po cca 10 dnech u nové mašiny, z toho kolik hodin bylo sečení  - to popírá Váš požadavek, uvádět vlastní zkušenosti. Záleží, jaké máte měřítko nabytých zkušeností den, měsíc, rok provozu a používání stroje. Ale hlavně, že jste spokojen. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
L. Radek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (404) - 96.24 (?), 19.5.2009 16:55
Pokud uz mam doma pouze ctyrtaktni motory tak bych si urcite pseudoctyrtakt Stihl nekoupil. Staci mi jeden kanystr cisteho benzinu a nemusim hlidat stari ani pomer pohone dvoutaktni smesi. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 19.5.2009 21:04

Ten problém s "pseudo" je jen a pouze opět mezi řidítky a nosným popruhem. Máte-li doma jen čtyřtakty, chápu a nekomentuji, jinak smekám klobouk před řešením STIHLu, zavést do provozu 4 takt s provozní náplní 2 taktu. Ovšem že se najdou zase ti "osvícení", kteří ví všechno lépe než konstruktér, se dalo čekat, alespoň u nás, jenže to by tu u zastoupení musel mít někdo uši! Že dnes není doba na přezimování směsi v nádrži, či PET lahvi, ví dnes i malé dítě. Že pokud výrobce požaduje poměr 1 : 50, není to 1 : 30, nebo 1 : 60, jak se tu neustále někteří snaží vykřičet. Nevím o specielním oleji STIHL pro 4-mix, co ale vím jistě, že je mezi námi hezká spousta uživatelů nejen 4-mixů, kteří jsou schopni sebrat koze pití a namíchat ho do benzínu a pak tvrdit, že problém je ve stroji! Jenže to tu někteří neradi slyší a čtou, sice nemají tušení o elementárních základech oboru, ale provozovat tyto stroje na olej s benzínem, to doporučí bez potíží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 213.141 (?), 19.5.2009 21:47

Pokud je něco z tohoto určeno pro mě, tak jsem již několikrát narazil na to, že olej Ultra je spec. doporučován pro 4 MIX.  U HP je uvedeno - možno použít i pro 4 MIX.

Olej ULTRA
Olej ULTRA
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 88.19 (?), 19.5.2009 21:33

V clanku "Krovinorezy, Zkusenosti..." najdete veskere odpovedi, a me nazory, na otazky, ktere mi kladate... Mimo jine i to, ze nevlastnim krov. FS 130 novy, ale rok pouzivany.

Pokud by jste jaky-koli krovinorez pravidelne pouzival, tak 3000 m2 ruznorodeho terenu by vam stacilo k rozpoznani vykonneho a pohodlneho stroje. O tom jsem presvedcen.

Bohuzel nabyvam dojmu, ze Vas, neuspokoji zadna ma odpoved... Tak to radeji ukonceme. - Dekuji.

M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika