Křovinořez - rada



Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?)
17.5.2014 10:59

86 dB od 98 dB je dost podstatný rozdíl.

Další podstatné rozdíly mohou nastat, když na štítku číny je 96 a skutečně naměřené je 99 a naopak u 4 taktu bývá uvedeno 91 a naměřeno zpraidla méně.

K Laděným výfukům - většinou pomáhají zvýšit výkon i spotřebu, Pokud zvýší více spotřebu a neúměrně méně výkon, pak stroj bude mít horší ekonomiku. A nemyslím si, že laděním výfuku dosáhnete pro daný objem 200% ního zvýšení výkonu. Jinak ladění výfuku nemusí znamenat zvýšení hlučnosti, ale jen vyvážení jeho aerodynamického odporu pro spaliny tak, aby rozhraní mezi spalinami a čerstvou směsí nebylo hluboko ve výfuku při uzavření kanálku pístem (nebo naopak ve spalovací komoře zůstávalo příliš mnoho spalin).

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
            
host - 6.7 (?), 16.5.2014 13:05

Znacka-neznacka. Ono davnejsie sa robili stroje, aby prezili majitela. Saab ked vyrabal loziska, mal taku kontrolu, ze 90 % zmeranych valcov ci guliciek slo znova na pretavenie, lebo boli mimo prisnej tolerancie. Ale loziska boli na desatrocia. Dnes je znacka len finta na ludi. Vyskum v tychto znackovych firmach je skor na to, aby sa to zo vhodny cas pokazilo, nech si pride na svoje aj predrazena nahradna suciastka. Znacka skor sluzi na zdvihnutie semavedomia majitela, ze na to ma.  Z tej horsej strany je to produkt reklamneho vymyvania mozgov. Kludne by som do znacky siel aj za viac penazi, ak by to bolo ekonomicky rentabilne a bez rizika, ktore sa zial rovna istote. To by ale predpokladalo napr. 10 a viacrocnu zaruku, garantovany a lacnejsi pozarucny servis (ked uz ste tolko vyhodili za znacku) a to vam nikto neda. Profici asi vedia co kupovat, amaterom zahradkarom vobec neodporucam predrazene znackove vyrobky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 78.179 (?), 16.5.2014 23:55

Plně souhlasím a profíky jsem zmínil jinde. Já být profík, na kterého sekačka vydělává, budu myslet stejně, ALE tady není debata profíků, tady se baví zahradkáři, chalupáři a jiní, podobní amatéři mně. Mně když klekne sekačka (nebo si ji rozbiji nepozorností, jako já trouba, který si neprošel pozemek!), tak se vůbec nevzrušuji a budu sekat PO oprave, vždyť o nic nejde, děti mi od hladu nepojdou když nemohu sekat. S Váma je to jinak, včetně toho servisu a jistě i záložních strojů. 

Ne každý si vydělává sekáním tak, aby se mu rychle zaplatil značkový / drahý stroj, jsou i koníčkáři, kteří to dělají zadara, pro radost, pro vůni a tak.

Hvězdici používám málo, není nutná pro moje potřeby, ale nevykládejte mi, že v těch otáčkách existuje materiál, který se nerozbije při správné trefě do kamenu, nebo tak. Spíš bych tipoval, že se ten "plech" ohne a tá tvrdá ocel / kvalita se odštípne, protože tvrdost = křehkost.

Jo, a nad Briggsem nepláču, koupil jsem jej staršího za pětistovku, poreparoval a na tu ohlou osku už mám přípravek a jenom čekám na "hodinky" abych se pustil do práce. Taky tohle je pro mně zábava a radost z nových zkušeností a práce...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 164.166 (?), 19.7.2014 12:27

A presne o tom to je: Pokud se jakýmkoliv strojem zivim, poridim si urcite ten (nej)lepsi, ktery na trhu existuje a zaroven nebudu brecet nad vysokou cenou, protoze ten stroj si vydela na sebe a me urcite uzivi bez vetsich problemu = moje profesni spokojenost.

Tim chci rict, ze prece nejde srovnavat hobby sekacku za par korun s profi strojem min. 10x drazsim. Mam jen obavu, ze spousta lidi "naleti" na jakoby vyssi kvalitu za nekolika nasobne vyssi cenu nez je cca 2 500,- za zde diskutovany stroj... Nema cenu se vice rozepisovat, protoze muj nazor zde jiz interpretoval FIAM, za coz mu dik, protoze ja bych to lepe nenapsal.

Nicmene, zde dotazovany stroj (Demon RQ580) vlastnim 2. sezonu a pro moje seceni zahrady (cca 30x40 m) plne dostacuje :)

Mejte se jenom hezky pratele. tri

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 120.5 (?), 20.6.2023 12:49
To je pořád dokola Tak si profíci kupujte dále drahé značkové stroje a my zahrádkáři si budeme sekat něčím levnějším. Od doby kdy mi deset let starý značkový křovinořez v servisu neopravili, protože už nejsou náhradní díly a já musel podle motohodin vyhodit zánovní stroj, kupujeme jen levnou čínu. Když mám tři výkonově odlišné křovinořezy a každý maká ročně kolem 40-50 motohodin, tak se mi kvalitní značkový nevyplatí za šest nebo osm let (první jsem musel měnit, druhému vyměnit spojku) ani na úspoře paliva či oleje. U nás to totiž nevydělává a proto servis i cenu řešíme, víme pane? Přeji hezký den a ať vám to dobře seče.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 34.11 (?), 20.6.2023 17:54

Další reakce na 9 let starý příspěvek? Trolle ZAmatére, už jsi s tím vážně trapný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 17.140 (?), 20.6.2023 18:14

Opět zde spamuje už vážně trapný Petr H z trucfóra.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 78.179 (?), 16.5.2014 23:00

Dvakrát to po sobě čtu a nenacházím, že bych něco takového napsal... Podle zvuku jde rozdělit tyhle malý mrchy na "zubní vrtačky" a bez přirovnání "motory". To je jediné, co jsem naznačil a stejně jsem to myslel. Neznám křoviňák, který by byl tichý, kupříkladu v metrové vzdálenosti hluk do 60dB, všechny jedou nad 90 a silně pochybuji, že by někdo uchem rozeznal 92 od 95 dB i když jde o dvojnásobek akustického tlaku. Zvuk motoru může být nepříjemný a méně nepříjemný, toť vše. Navíc mám pubertu za sebou málem padesát let a o nějaké tunění nestojím už hoodně dlouho.

Jednoduché zhrnutí: Když nemáte argument, použijete osobní útok a cokoliv si vymyslíte bude pravda, kterou stejně nikdo neskoumá, že pane "goebels"?

Mimochodem, slyšel jste už o laděných výfucích? Právě u dvoutaktů hrubě zvyšují výkon (a hluk) - používá se v letectví a to je jiný level jako sekačka...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 17.5.2014 10:59

86 dB od 98 dB je dost podstatný rozdíl.

Další podstatné rozdíly mohou nastat, když na štítku číny je 96 a skutečně naměřené je 99 a naopak u 4 taktu bývá uvedeno 91 a naměřeno zpraidla méně.

K Laděným výfukům - většinou pomáhají zvýšit výkon i spotřebu, Pokud zvýší více spotřebu a neúměrně méně výkon, pak stroj bude mít horší ekonomiku. A nemyslím si, že laděním výfuku dosáhnete pro daný objem 200% ního zvýšení výkonu. Jinak ladění výfuku nemusí znamenat zvýšení hlučnosti, ale jen vyvážení jeho aerodynamického odporu pro spaliny tak, aby rozhraní mezi spalinami a čerstvou směsí nebylo hluboko ve výfuku při uzavření kanálku pístem (nebo naopak ve spalovací komoře zůstávalo příliš mnoho spalin).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 22.142 (?), 28.2.2020 13:24

Zdravím a plně s vámi ve všem souhlasím.Též jsem pořídil KAXL, také provedl malou opravu a motor po nalití benzínu na 3 zatažení naskočil a opravdu jsem byl překvapen už jen tím zvukem motoru.Mám ho jednu sezonu zatím naprosto nez problémů, možno dokoupit i plno dalších příslušenství za velmi rozumnou cenu.Když vezmu v úvahu jakou má motor skutečně sílu a že většinou jedu na 30 % někdy na 60% výkonu, tak si myslím že motor vydrží dlouho.Ne jako když si koupím 1,8 Kw a točím to na plný výkon po celou dobu sekání (to jsem si koupil před 16 lety al-ko.musím přiznat že běhá do teď ale už je znát unava motoru na snižujícím se výkonu)Tak že za mě kaxl dobrý za ty peníze výborný a každý ať si kupuje na co má a co si myslí že je značkové a nevyrobené v Číně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 232.16 (?), 20.6.2023 19:08

Co je únava motoru? Můžete to vysvětlit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika