Křovinořez - prosakování paliva



MArtin01 - (8) - 187.141 (?)
18.7.2010 11:03
Díky za radu - mám jen obavu, aby se těsněním omotávkou hadička nepřiškrtila. Ten obrázek je výborný - kde jste ho našel? Měl jsem představu nějakého jako "silikonu" či "medvědího h... a", kterým by se celá průchodka včetně trubičky utěnila celá tzv. "omatláním". Jen nevím, zda se ve styku s benzínem některá z těchto hmot nerozpouští nebo jinak nereaguje. Tedy ne že bych si nemohl trubičku či průchodku finančeně dovolit, ale při cenách náhradních dílů (čerpací "balonek" za 150 Kč mi skutečně přijde příliš drahý, výrobní cena max do 5 Kč) mi to opravdu připadá jako vydírání a ne jako obchod. Mimochodem za výměnu výše zmíněného balonku chtějí 200 Kč a to tam člověk musí přinést ten křoviňák celý a trvá jim to 14 dnů. Přitom jde o povolení 3 imbusů a 4 šroubů, oprava hotova za 10 minut.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
MArtin01 - (8) - 187.141 (?), 17.7.2010 10:10, zobrazeno: 17760x
Potřeboval bych poradit - u křovinořezu, okolo průchodky ve stěně nádržky nebo mezi průchodkou a hadičkou (nepodařilo se mi to zjistit přesně) mi dost prosakuje palivo. Nevíte někdo prosím jak tomuto ůnku zabránit. Setkal se někdo s touto závadou a jak jste ji řešili? Díky.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
L. Radek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (404) - 142.244 (?), 17.7.2010 11:34
Zkuste tu pruchodku opatrne vytahnout a vycistit. Treba se tam dostal bordel. Jestli to nepomuze, tak s ni zajdete do nejakeho servisu a kupte si podobnou. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 126.211 (?), 17.7.2010 12:50
Záleží na způsobu vyřešení průchodu hadičky. Jestli je to jen hadička bez rozšíření, tak zkuste volnost/těsnost hadičky. Co je to za přístroj? V tomto počasí to nemusí být závada, ale velmi natlakovaná nádržka paliva.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
MArtin01 - (8) - 187.141 (?), 17.7.2010 18:28
Okolo žádnej bordel není, to jsem kontroloval jako první - tím to nebude. Hadička je bez rozšíření, dělá dojem, jako kdyby byla z teflonu či nějaké podobné hmoty, určitě to není guma. Pravděpodobně to nebude ani tlakem v nádržce, sekal jsem v podvečer, ve stínu, v podstatě za stejných podmínek jako obvykle. Křoviňák je Oleo mac, ždná novinka, ale zatím zcela spolehlivý. Díky za reakce.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 126.116 (?), 17.7.2010 20:21
Jaký je to model?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
MArtin01 - (8) - 187.141 (?), 17.7.2010 21:47
Oleo-Mac 725 D
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?), 18.7.2010 9:21

Z obr. je zřejmé, že průchodku lze zakoupit, resp. je to samostatný díl. Kdyby nebyla tato možnost, lze to řešit omotávkou hadičky, aby se více vytěsnila v průchodce, nebo vyrobením průchodky. 

Ze seznamu ND 725D
Ze seznamu ND 725D
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
MArtin01 - (8) - 187.141 (?), 18.7.2010 11:03
Díky za radu - mám jen obavu, aby se těsněním omotávkou hadička nepřiškrtila. Ten obrázek je výborný - kde jste ho našel? Měl jsem představu nějakého jako "silikonu" či "medvědího h... a", kterým by se celá průchodka včetně trubičky utěnila celá tzv. "omatláním". Jen nevím, zda se ve styku s benzínem některá z těchto hmot nerozpouští nebo jinak nereaguje. Tedy ne že bych si nemohl trubičku či průchodku finančeně dovolit, ale při cenách náhradních dílů (čerpací "balonek" za 150 Kč mi skutečně přijde příliš drahý, výrobní cena max do 5 Kč) mi to opravdu připadá jako vydírání a ne jako obchod. Mimochodem za výměnu výše zmíněného balonku chtějí 200 Kč a to tam člověk musí přinést ten křoviňák celý a trvá jim to 14 dnů. Přitom jde o povolení 3 imbusů a 4 šroubů, oprava hotova za 10 minut.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?), 18.7.2010 14:53

Mohu Vám poslat celý seznam ND. Omotávkou jsem měl na mysli jen utěsnění ne zmenšení průtoku, to by muselo být namotáno hodně, např. můžete použít teflonovou pásku. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MArtin01 - (8) - 187.141 (?), 18.7.2010 16:31
No pokud byste ten seznam dílů mohl poslat, byl bych vám velmi vděčen. Ta teflonová páska je dobrý nápad, to mi ani na rozum nepřišlo, použít něco takového. Zkusím to. To těsnění "oblemcáním" lze udělat kdykoliv. Děkuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika