Křovinořez Oleo-Mac 726 T oprava startéru



host - 240.25 (?)
21.5.2017 15:29

Nutno demontovat 4 šrouby M6/imbus z tělesa křovinořezu, čímž jej oddělíme od motoru. Dále odpojíme elektro svorkovnici zapalování a lanko ke karburátoru. Poté demontujeme plastový krit motoru 4 šrouby M6/imbus, tímto se dostaneme na odstředivou spojku. Odstředivou spojku demontujeme, 2 šrouby M6/10mm, 4ks podložka průměr 6mm větší, 2ks distanční podložka. Zůstane nám na hříděli motoru konzola spojky, kterou demontujeme, POZOR levý závit. Demontujeme 3 šrouby M6/imbus z krytu těla motoru a pomocí specielních kleští uvolníme zajišťovací podložku a vyjmeme cívku pro startovací šňůru kterou poté vyměníme. Pozor na zpětnou pružinu. Dále zpětná montáž. Na celý proces nutno přistoupit s klidem a pevnými nervy! laugh U mě dobrý.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Spetl - (6) - 123.10 (?), 19.2.2012 21:14, zobrazeno: 30271x

Dobrý den, nemáte někdo zkušenosti s výměnou startovací šňůry? V Mountfieldu mi nabídli výměnu, ale za ty peníze simůžu kopit nový. POtřebiji se dostat ktomu silikonovému kolečku a vyměnit jej. Viz foto

Křovinořez Oleo-Mac 726 T oprava startéru
Křovinořez Oleo-Mac 726 T oprava startéru
Křovinořez Oleo-Mac 726 T oprava startéru
Křovinořez Oleo-Mac 726 T oprava startéru
Křovinořez Oleo-Mac 726 T oprava startéru
Křovinořez Oleo-Mac 726 T oprava startéru
Křovinořez Oleo-Mac 726 T oprava startéru
Křovinořez Oleo-Mac 726 T oprava startéru
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 144.56 (?), 23.2.2012 14:42

Vyndej svíčku. Povytáhni startovací špagát kousek ven, nacpi co nejvíc nějakého špagátku pod svíčku do válce ale aby šel pak vyndat!!! A povol to placaté heblo nad tím hliníkovým košem, je to jen na závitu. No a můžeš pokračovat v rozborce. Co ty kroužky a šrouby spojky? Nastřižené? =Vyměnit. Oni kucí v MTF ví co se jim kde sere a proto za to chtějí tolik.

Hodně štěstí.

Z.F.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 240.182 (?), 24.2.2012 16:42

Také jsem si měnil startovací šňůru u tohoto typu. Ta "placka" (unašeč spojky) se opravdu povolí, je jen na závitu.Má ale opačné stoupání.Nápad s provázkem je zajímavý.Já jsem jen strčil šroubovák do krycího koše a zapřel o vrtulku.Nesmíte pak pochopitelně povolovat kladivem, to by se mřížce v krycím koši ani lopatce vrtulky nelíbilo. Po sundání krycího koše sundáte na kladce se startovacím lankem pojistnou podložku, sundáte kladku a vyměníte startovací šňůru.Použil jsem tenounkou horolezeckou šnurku s vysokou odolností.Pak vás čeká opačný postup ztížený o správné natočení pružiny... Uvedený typ mám 16 let a je dost zatěžován(časté obsékání velkých pozemků, několikrát vyřezávání houštin..)Až na výměnu hnací hřídele(opotřebování)stále funkční...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Spetl - (6) - 123.10 (?), 12.3.2012 22:13

Chtěl jsem poděkovat za rady. Už je to v kupě a po zimě jsem napodruhé nastartoval. jak sleze sníh začne pilka¨, tráva zvedne hlavu a půjde dolů. At se také daří.   


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 12.5 (?), 19.9.2013 18:38

Taky moc díky! Resil jsem uplne stejny problem :). Unašeč spojky nakonec povolil :). Povolovani po smeru hodinovych rucicek. Akorat ta pruzina! dostat tam ji nazpatek bylo za trest... Ale nakonec se po trapeni povedlo...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 1.60 (?), 13.9.2015 11:29

ahoj mam stejny krovinak 726 mam problem nastartuji, motor slape pridam a hlava se strunou se nekdy toci a nekdy ne, po ubrani plynu, v tom tak zaskrci, nevite nekdo cim by to mohlo byt diky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 240.25 (?), 21.5.2017 15:29

Nutno demontovat 4 šrouby M6/imbus z tělesa křovinořezu, čímž jej oddělíme od motoru. Dále odpojíme elektro svorkovnici zapalování a lanko ke karburátoru. Poté demontujeme plastový krit motoru 4 šrouby M6/imbus, tímto se dostaneme na odstředivou spojku. Odstředivou spojku demontujeme, 2 šrouby M6/10mm, 4ks podložka průměr 6mm větší, 2ks distanční podložka. Zůstane nám na hříděli motoru konzola spojky, kterou demontujeme, POZOR levý závit. Demontujeme 3 šrouby M6/imbus z krytu těla motoru a pomocí specielních kleští uvolníme zajišťovací podložku a vyjmeme cívku pro startovací šňůru kterou poté vyměníme. Pozor na zpětnou pružinu. Dále zpětná montáž. Na celý proces nutno přistoupit s klidem a pevnými nervy! laugh U mě dobrý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 106.17 (?), 7.5.2019 20:26

ahoj mate tu nekdo fotku originálního karburátoru mam pocit že na mém křovinořezu 726t neni original ale nejaká náhrada  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika