Křovinořez - kvalita struny



host - 214.22 (?)
6.9.2016 12:10

Dobrý den, už se to řešilo tady. Dejte si na youtube hledat: Snadné odvětvování stromu motorovou pilou. Bratr dělal dlouho v lese jako pilčik a žádnou pilu nezadřel i když odvětvoval podobně. Já mám pil a křovinořezů několik a taky jsem nic z toho nezadřel, takže bych tady nestrašil lidi. Vždyť směs do válce proudí i při volnoběhu, a když ubírá plyn, tak motor není v zátěži. Když já seču, tak nevrkám, ale kdo chce vrkat a má strach ze zadření, tak by si možná mohl přidat trochu oleje do směsi, ať má lepší pocit.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 6.9.2016 9:09

Pokud je na stroji těžký nástroj, který má velkou setrvačnost, tak motor bez mazání dobíhá déle.

Myslím že ne, je tam spojka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 90.82 (?), 6.9.2016 9:36

Myslim, že ano,

lebo aj ked je tam spojka, tažší nastroj ju večšou zotrvačnosťou dlhsie drží nad rozpínacími otáčkami spojky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 72.149 (?), 6.9.2016 9:37

Spojka vypne ale při nižších otáčkách než jsou pracovní. Při nástroji s velkou setrvačností motor udělá více zdvihů(naprázdno) než otáčky poklesnou z pracovních na otáčky, při kterých odstředivá spojka vypne, než při nástroji se setrvačností malou.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 6.9.2016 9:48

Jednak spínání spojky není ovládáno bubnem=nástrojem, takže pokles otáček motoru ji rozpojí, možná nepatrně později, ale v praxi jsem nepozoroval, že by "hlava točila motorem". Otáčky motoru spadnou hned po ubrání plynu. Druhak se domnívám, že těch pár taktů s chudou směsí do poklesu otáček asi nic neohrozí. Ale neměřil jsem to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.149 (?), 6.9.2016 11:03

Ona je ta spojka totiž sepnutá a ve stavu sepnutém tvoří jeden mechanický celek motor, spojka, hřídel vč nástroje. Ten stav trvá do té chvíle, dokud nepoklesnou otáčky celé této mechanické soustavy na otáčky rozepnutí spojky. Pak otáčky motoru poklesnou na volnoběžné a nástroj se dotáčí setrvačností.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.82 (?), 6.9.2016 11:32

Presne tak. :

 "spojka totiž sepnutá a ve stavu sepnutém tvoří jeden mechanický celek motor, spojka, hřídel vč nástroje "

 Pan PP dojemne riesi "par taktov s chudobnou zmesou, co nevadí", co je dost zrejma hlupost.  Argumentuje to vypocet : 

 - motor točí napr. 10 000 ot / min, co je 10 000 / 60  =  166 ot. / sekundu, 

Takze proste zdrzanie iba 1 sekundu v otackach znamena cca 100 cyklov slabo mazanej piestovej skupiny pri kazdom vrku.... Hm.  

To vadi, a ne že ne. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 214.22 (?), 6.9.2016 12:10

Dobrý den, už se to řešilo tady. Dejte si na youtube hledat: Snadné odvětvování stromu motorovou pilou. Bratr dělal dlouho v lese jako pilčik a žádnou pilu nezadřel i když odvětvoval podobně. Já mám pil a křovinořezů několik a taky jsem nic z toho nezadřel, takže bych tady nestrašil lidi. Vždyť směs do válce proudí i při volnoběhu, a když ubírá plyn, tak motor není v zátěži. Když já seču, tak nevrkám, ale kdo chce vrkat a má strach ze zadření, tak by si možná mohl přidat trochu oleje do směsi, ať má lepší pocit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.82 (?), 6.9.2016 12:29

Vyhlasit : ZADRiE sa alebo NEZADRiE sa je dost ultimativne vyjadrenie, tomu by som sa radsej vyhol - lebo to zalezi od prilis mnohych faktorov : miesiaci pomer, druh a kvalita oleja, sposob zabehnutia, kvalita materialov piestovej skupiny, vonkajsia teplota, vlhkost ovzdusia, cistota rebrovania valca, druh a doba zataze,...  atd atd.  Nemam zaujem nikoho strašit, preco by aj? Iba som sa ohradil proti tomu ze to nevadi. No vadi to. 

Ked napr. fajčíte(=kouříte), tak tiez nezomriete kvôli tomu ani dnes a asi ani o rok, možno ani o 30rokov. Ale škodí to zdraviu a prejavi sa to. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.149 (?), 6.9.2016 13:03

Já jsem napsal: ne že by se zrovna motor zadřel, ale ubírá to na jeho životnosti.

Vytočte pilu a uberte plyn. Jak dlouho dobíhá. Vytočte slabý křovinořez s trojzubcem a uberte plyn. Uvidíte ten rozdíl.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 6.9.2016 13:24

ešte keď som pracoval v lese, tak kamarát robil kosenie okolo stromčekov. ročne 400 ha, ale asi mal aj zamestnanca nejakého, to nie je dôležité. od rána do tmy. celé dni som počul len bz bz bz bz... mal krovinorez stihl 2T, mal ho 8 rokov, motor nezadretý... to bz bz bz bolo sústavné ľahké ťukanie do plynu, nešiel nikdy na plný plyn, mal tam trojzubec. keď som sa ho pýtal, že veď tým neustálym ťukaním do plynu a v podstate prevádzke na nízkych otáčkach musíš zničiť motor. odpoveď bola, že mám ho 8 rokov a ide stále... tým nechcem dávať nikomu návod, ako sa to robí alebo nerobí, ale toto je príklad z praxe.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika