Křovinořez husqvarna 250 R - nestartuje



host - 62.254 (?)
8.7.2010 12:24

Zdravím vás a jsem rád, že tu vedete tuhle debatu.

Mám totiž taky problím s tím, že nenastartuju vyžínačku Stihl FS 44. Stejný problém jaký je u vzniku tohoto článku. Jiskru to háže když mám venku svíčku a při startu to vypouští z výfuku obláčky kouře. Vzduchový filtr jsem čistil a svíčku vyzkoučel v motorové pile stihl. A tam jela. Karburátor jsem nerozebral zcela i když pod víčkem nad membránou bylo trochu nečistot tak pod ní bulo čisto. Kvalita těsnění je myslím dostačující. To nemůže mít vliv, že motor ani neškytne. Napadá mě snad jen ten karburátor. Rád bych se dověděl jak tedy na to??? A vzkázal bych tomu servismanovi zo slovenska at neremca a je rad, že ti co to nedokaži chodí k němu. A je stejně jedno kdo nebo co s tím dělal, přece to zaplatí.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 53.232 (?), 7.7.2010 19:04

Mno, tieto "obecne známe"diely nepozná 99%ľudí.A pokiaľ rozoberiem karburátor tak tieto veci kontrolujem.

Ja toto nepíšem preto sa mi zdá že to niekto nedokáže, ale rozumnejšie sa mi vidí ukázať to naživo a zároveň vysvetliť princíp karburátora a ako to presne v tom konkrétnom type karburátora funguje.

  No a to nehovorím o tom že karburátor je potrebné po takomto zásahu zoradiť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 118.44 (?), 7.7.2010 19:13
No to teda nevím co byste chtěl ještě více, asi řezy motorem i karburátorem a ještě aby to bylo funkční a všude proudilo palivo a potom plyny a vy by jste si sám mohl detekovat závadu to je sice možné ale na trenažéru či na animaci ale asi né ve zkutečnosti na vašem stroji -možná v japonsku by to šlo, jestli fakt nevíte jak dál je to nejlépe dát do značkového servisu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 53.232 (?), 7.7.2010 19:29

Samozrejme, najskôr rozobrať /veď to nemôže byť nič zložité/,potom sa pokúsiť zložiť ako to asi tak ako to bolo /to sa stane hneď potom ako dotyčný mechanik - guru príde na to že je to zložitejšie ako starý pionier kde čistil karburátor niekedy aj 3x za deň/.Potom príde do servisu a chce opraviť stroj už aj-hneď.Pokiaľ sa ho spýtam kto rozoberal karburátor tak mi sucho oznámi že nikto a tá pružinka sa asi rozpustila a membránka zo šoku zo súčasných benzínov asi spravila čelom vzad

  Mno a potom vymením filter paliva /ktorý sa už nedá prefúknuť ani kompresorom/ -zoradím a mašinka fachčí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 127.68 (?), 7.7.2010 19:50
Já bych to nedramatizoval. Vše záleží na majiteli. Někdo se podívá na součástku a ví jak a proč tam je. Jiný nedokáže nasadit popruhy. Jak jsem napsal, pokud bude zájem, je snadné to popsat jak z pohledu funkčnosti, tak montáže. Kdo si z kluků neopravoval Pionýra, Mustanga, Simsona a pod?. Nikdo je to neučil a jak byli šikovní... A tady jen 2 membrány, jehlový ventil, vahadlo, pružinka, šroubek, sítko, 2 trysky, které se jen přesně potom seřídí. Stav membrán, vymačkání na vahadle/membráně, těsnost jehlového ventilu - gumová špička stav, tlak stačí ověřit obyčejnou hustilkou a těsnění a už není moc o čem psát.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 118.44 (?), 7.7.2010 20:40
Každá závada je jiná ale teď mi někdo ještě chvíli vykládejte že stihl nebo husqvarna jsou skoro bezporuchové, mám oleomac 740 a nikdy jsem s ním problémy neměl a to 7 let bez stráty květinky a když koukám na tohle forum tak -nestartuje husqvarna, nestartuje stihl atd.co si o tom mám myslet?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 127.68 (?), 7.7.2010 21:00
V tom bych vědu nehledal, %počet majitelů, dál dost majitelů OM chce dodržet podmínky 7 leté záruky, tak chodí jednou ročně na záruční servis. Co je to stojí je vedlejší. Ale včas vyměněný palivový filtr, preventivně svíčka, vyčištěný karburátor, těsnění, hadičky a pod. znamenají, že se to nedá srovnávat s přístrojem, který několik let jen seče. Teď jsem na MS 340 měnil po 3 pal.filtr a čistil karburátor - po 10 letech je to minimum. Kdybych to neudělal je to na další dotaz, proč nestartuje a ve výkonu vynechává, resp. nemá výkon a dusí se, vysoký volnoběh = chudá směs.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 118.44 (?), 7.7.2010 23:50
Právě že v tom vědu hledám protože jsem ještě nevyužil možnosti si vyměnit ani palivový filtr ani vzduchový a jiný už tam snad není.A při čtení těchto příspěvků mi připadá že bych je snad měl měnit při každém startu, jinak neposeču ani hektar.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 127.25 (?), 8.7.2010 7:59
Jen takový příklad. Koupil jsem si MS 260U. Známý, který jej viděl si ho zkusil a že mu bude vyhovovat na podobné sečení, jako jej používám já. On bydlí asi 80 km od nás. Už mi psal několikrát, že jestli mi také tak špatně startuje. Tak jsem mu popsal použití primeru a tak pod. Už to vypadalo, že na to přišel, když zase, že jej nemůže nastartovat. Tam se karburátor neseřizuje, tak jsem jej poslal do servisu. Tak už je spokojen. Museli vyčistit dokonce i nádrž, kdo ví, co koupil za benzín. Filtr byl nový, ale neprůchodný. Takže všichni nemají stejné podmínky, všichni nemají stejný přístup a znalosti.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 62.254 (?), 8.7.2010 12:24

Zdravím vás a jsem rád, že tu vedete tuhle debatu.

Mám totiž taky problím s tím, že nenastartuju vyžínačku Stihl FS 44. Stejný problém jaký je u vzniku tohoto článku. Jiskru to háže když mám venku svíčku a při startu to vypouští z výfuku obláčky kouře. Vzduchový filtr jsem čistil a svíčku vyzkoučel v motorové pile stihl. A tam jela. Karburátor jsem nerozebral zcela i když pod víčkem nad membránou bylo trochu nečistot tak pod ní bulo čisto. Kvalita těsnění je myslím dostačující. To nemůže mít vliv, že motor ani neškytne. Napadá mě snad jen ten karburátor. Rád bych se dověděl jak tedy na to??? A vzkázal bych tomu servismanovi zo slovenska at neremca a je rad, že ti co to nedokaži chodí k němu. A je stejně jedno kdo nebo co s tím dělal, přece to zaplatí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?), 8.7.2010 12:36

No, pokud motor vypouští z výfuku obláčky kouře, tak dochází k nedostatečnému zapálení směsi. Svíčku jste ověřil, potom to může být nízkou kompresí(nejen přidření, ale také zahlcení motoru palivem).Samozřejmě neznám celkový stav přístroje, ale zkuste vyšroubovat svíčku, vypnout zapalování několikrát protočit motor, aby se vzduchem vypláchl. Přitom dále vyzkoušejte, zda při zapnutém sytiči jde z otvoru po svíčce mlha (směs + vzduch) - musí být vypnuté zapalování, aby jiskra nezapálila tyto plyny. Pokud uvidíte mlhu nad otvorem svíčky, je obohacení směsi a tím pádem i přísun paliva v pořádku. Zašroubujte svíčku a zkuste start napoprvé bez sytiče, pokud motor nezapálí, zkuste sytič a samozřejmě s půlplynem.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika