Křovinořez Honda UMK 425 E1 leet?



host - 182.202 (?)
27.7.2010 1:17

Dobrý večer. Jako lesník a  profík jsem se podíval na technická data vyžínače Vámi zmiňované Hondy. Prodejce ve Stihlu nevím, jestli si dělal srandu, ale přijde mi, že se zboží snaží prodat, ale určitě s používáním křovinořezu má pramalé zkušenosti. Neboť na takto malou plochu bych nikomu nedoporučil farmářský křovinořez FS 130 za cca 16500 Kč! Komfort by jste určitě měl. Za tuto cenu lze koupit křovinořez v profi třídě, popř. přidání částky cca 1500 Kč seženete profi Stihl FS 350. Já na všechny domácí a lesnické práce používám Stihl FS 450,ale máme větší pozemky. Sám jsem majitelem motorového nářadí fy. Stihl. Mám s ním mnoha letou zkušenost, vynikající spolehlivost a pracovní komfort. Nechci dělat reklamu, ale Stihlu věřím. Na našem revíru je to leta odzkoušené nářadí, ale to jsmem odbočil. Zkuste popřemýšlet třeba o Stihlu FS 87. Cena je stejná, cca 10000Kč, nízká hladina hluku, je silnější-0,95 KW, pracovní komfort máte v řidítkové rukojeti, při které se neohýbáte. Kvalita žacích nožů je opravdu vysoká. Srovnejte si techn. parametry obou křovinořezů a sám si jej posuďte.Nevěřte tomu, že s takovým slabým motůrkem můžete pracovat s pilovým kotoučem! Z praxe Vám mohu říci, že to bude trvat, než nějakou slabší břízku uříznete. Takto slabé motory nejsou stavěny na práci s pilou! Důležité při práci s pilovým kotoučem je znát techniku řezání (kácení). Doporučuji nálet ručně vyřezat a kmínky zamazat totálním herbicidem (Roundup, Glyfogan,Dominator aj.) Přerostlou trávu, křoviska a nálet takto slabý motor těžko utáhne, ale na papír se toho vejde. Dále by bylo vhodné častěji sekat, aby jste netrápil motor. Honda má dobré motory, ale vadila by mi kruhová rukojeť. Přeji Vám šťastnou ruku při výběru křovinořezu! S pozdravem   Roman!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 254.21 (?), 26.7.2010 19:24, zobrazeno: 9559x


Potřeboval bych křovinořez na zahradu cca 300 m2, je to v prudkém svahu, s terasami a je to dost úzký pruh pozemku (cca 5m). Je to zarostlé vysokou trávou, různým plevelem, bodlákama, kopřivama atd. Pak jsou tam nějaké stromky.

Zaujal mě křoviňák Honda UMK 425 E1 LEET, jednak má 4 taktní motor (měl by být tišší), což bych uvítal, protože bydlíme v husté zástavbě. Taky se mi líbí, že nemá řídítka, což by mohla být výhoda v manipulaci ve svažitém terénu s překážkami (stromy, terasy).

Nicméně v odborném obchodě mi prodavač řekl, že je tento křoviňák příliš slabý na dané podmínky a doporučil Stihl FS 130, ten mi ale přijde zbytečně silný a drahý, na tak malý kus zahrady.

Výrobce Hondy uvádí, že UMK 425 E1 by měl stačit i na přerostlé trávy, i na nálety a křoviska. Tak nevím.

Díky předem za jakékoliv info a zkušenosti.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 127.71 (?), 26.7.2010 20:09
Požadavky jste uvedl a v Hondě nevidím problém až na absenci řídítkových držadel. Když budete sekat s přístrojem s držadly za sebou, musíte se mírně sklonit a navíc jsou nerovnoměrně zatížené ruce. Takže přednost v omezeném prostoru je nevýhoda na větší ploše. Záleží na Vašich podmínkách.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
L. Radek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (404) - 142.47 (?), 26.7.2010 22:42
Ta Honda vam bude bohate stačit. S tou Stihlkou si snad prodejce delal legraci. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 182.202 (?), 27.7.2010 1:17

Dobrý večer. Jako lesník a  profík jsem se podíval na technická data vyžínače Vámi zmiňované Hondy. Prodejce ve Stihlu nevím, jestli si dělal srandu, ale přijde mi, že se zboží snaží prodat, ale určitě s používáním křovinořezu má pramalé zkušenosti. Neboť na takto malou plochu bych nikomu nedoporučil farmářský křovinořez FS 130 za cca 16500 Kč! Komfort by jste určitě měl. Za tuto cenu lze koupit křovinořez v profi třídě, popř. přidání částky cca 1500 Kč seženete profi Stihl FS 350. Já na všechny domácí a lesnické práce používám Stihl FS 450,ale máme větší pozemky. Sám jsem majitelem motorového nářadí fy. Stihl. Mám s ním mnoha letou zkušenost, vynikající spolehlivost a pracovní komfort. Nechci dělat reklamu, ale Stihlu věřím. Na našem revíru je to leta odzkoušené nářadí, ale to jsmem odbočil. Zkuste popřemýšlet třeba o Stihlu FS 87. Cena je stejná, cca 10000Kč, nízká hladina hluku, je silnější-0,95 KW, pracovní komfort máte v řidítkové rukojeti, při které se neohýbáte. Kvalita žacích nožů je opravdu vysoká. Srovnejte si techn. parametry obou křovinořezů a sám si jej posuďte.Nevěřte tomu, že s takovým slabým motůrkem můžete pracovat s pilovým kotoučem! Z praxe Vám mohu říci, že to bude trvat, než nějakou slabší břízku uříznete. Takto slabé motory nejsou stavěny na práci s pilou! Důležité při práci s pilovým kotoučem je znát techniku řezání (kácení). Doporučuji nálet ručně vyřezat a kmínky zamazat totálním herbicidem (Roundup, Glyfogan,Dominator aj.) Přerostlou trávu, křoviska a nálet takto slabý motor těžko utáhne, ale na papír se toho vejde. Dále by bylo vhodné častěji sekat, aby jste netrápil motor. Honda má dobré motory, ale vadila by mi kruhová rukojeť. Přeji Vám šťastnou ruku při výběru křovinořezu! S pozdravem   Roman!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika