křovinořez



host - 54.87 (?)
4.6.2007 7:09
Kde ste nabrali tych 2,3 kW, vyrobca uvadza 2,2 kW. Ako Kawasaki, tak aj Marunaka. Racte si to na oficialnych weboch vyrobcov pozriet. Predajcovia maju to co im  Garland  uvedie  k stroju.Takze este raz , v CR u Marunaky ma krovinorez s Kawasaki  48 ccm motorom vykon 2,3 kW/ 3,1 HP, kym u vyrobcu motoru Kawasaki a vyrobcu Marunaky ktory tento motor pouziva, je to oficialne uvedene ako vykon 2,2 kW/ 3 HP  . Nezda sa vam to divne?
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
host - 54.87 (?), 2.6.2007 21:28
Kawasaki 48 ccm ma na celom svete 3HP, dokonca aj na webe Marunaky, ale po prichode do CR nabral na sile a tu uz ma 3,1HP.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Leoš - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82), 3.6.2007 12:06
Lehčí je samozřejmě lepší, ale pokud to není na úkor antivibrace, nebo něčeho jiného.

Výpočet HP je mezi 3 a 3,1  záleží kam to kdo zaokrouhlí. Račte si to přepočítat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 54.87 (?), 3.6.2007 12:11
Pane Novaku, ozvali ste sa aj do Kawasaki, ze to zle prepocitaju?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 54.87 (?), 3.6.2007 12:16
Viz http://www.kawasaki.cz/index.php?nid=3819&lid=CZ&oid=467171
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 46.37 (?), 3.6.2007 13:12
Prosím, můžete mi ještě někdo poradit, Marunaka vypadá docela dobře, viděl jsem ji v obchodě. S čím mám ale problém, zdálo se mi, že v úhlovém převodu, který je napojen na hnací hřídel a žací nástroj, je velká vůle, zkrátka že při drobném pohybu sem a tam je slyšet cvakání a zkrátka převod není úplně natěsno. Je to problém? Má tam skutečně být nějaká vůle, nebo má být převod natěsno? Snad jsem to napsal trochu srozumitelně. Díky za pomoc.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Leoš - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82), 3.6.2007 15:46
Pan host 54.87
Nevím co bych na mé odpovědi změnil. Někdo uvádí pouze kw, někdo pouze HP, někdo obojí. A to nehledě na to že někdy výsledky různých testů se liší od parametrů uváděných výrobcem ať do + nebo –
Aspoň vidíte že i češi uvádějí 3 HP, jak je vidět na vámi uvedený adrese.

Pan host 46.37
Konstrukce úhlové převodovky je též důležitá. Každou převodovkou se sníží výkon o určité procento, které se změní mimo jiné i na teplo. Čím větší odpor bude mít převodovka, o to bude menší výkon nástroje oproti motoru který výkon vydal. Zubová vůle je u převodovek normální jev a má též vliv na vlastní odpor převodovky.
Snad bude ale srozumitelnější když napíši, že závadu z důvodu špatné zubové vůle jsem ještě nezažil. Nejčastější závada u úhlových převodovek všech značek je nenamazaná převodovka několik let což odnesou zuby na kuželovém pastorku včetně ložisek, nebo mazaná, ale nějakým plastickým mazivem které udělá kolem soukolí klenbu a na zuby se nic nedostane (vazelina po zahřátí nestíká).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 54.87 (?), 3.6.2007 20:50
Pan Novak, cesi ano 3 HP,ale ti co maju nato najvacsie opravnenie,zastupenie Kawasaki, a nie ti ktori dovazaju Marunaku.Je to nepochopitelne,ked na webe /japonskom/ Marunaky vyrobca  uvedie 3 HP a vy co si to prepocitavate po svojom,uvadzate 3,1HP. Mate k dispozicii ine merenia ako vyrobca motorov ?Mam pocit ze prave vy ste zodpovedny za tento prepocet v CR, inak by ste si to tak nezmyselne neobhajoval, lebo to nema logiku.Vyrobca 3 a vy 3,1. Pre vas neplati vyhlasenie o zhode s udajmi vyrobcu?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Leoš - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82), 4.6.2007 0:21
Tak dovozce nejsem a ani nevlastním žádnou stránku na netu.
Nevím co máte proti výpočtu a proč jsem za něj odpovědný.
Přesto stále tvrdím že 2,3kw = 3,1HP. Tento výpočet je správný a uvádí ho Garland a spousta jiných prodejců na svých stránkách. Jestli se vám výkon zdá menší (nebo jiný), bylo by asi nejlepší stěžovat si přímo u nich. Co vy na to? Třeba se i něco dovíte.
Váš pocit o kterém píšete vám nezávidím.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 54.87 (?), 4.6.2007 7:09
Kde ste nabrali tych 2,3 kW, vyrobca uvadza 2,2 kW. Ako Kawasaki, tak aj Marunaka. Racte si to na oficialnych weboch vyrobcov pozriet. Predajcovia maju to co im  Garland  uvedie  k stroju.Takze este raz , v CR u Marunaky ma krovinorez s Kawasaki  48 ccm motorom vykon 2,3 kW/ 3,1 HP, kym u vyrobcu motoru Kawasaki a vyrobcu Marunaky ktory tento motor pouziva, je to oficialne uvedene ako vykon 2,2 kW/ 3 HP  . Nezda sa vam to divne?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.243 (?), 4.6.2007 7:53
Že by další pan pooh?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika