kompresor olejovy nabo bezolejovy



host - 75.181 (?)
20.11.2018 9:24

Výborné téma - čím ošetřit vnitřek vzdušníku kompresoru? Vylít jej barvou?

Uvažoval jsem nad epoxidovou základovkou, případně by šla nádoba vystříkat voskem na dutiny. Ale když s tím chci i lakovat a mám bezolejový kompresor, nerad bych si do stlačeného vzduchu zanesl svinčík.

Věřím, že toto bude aktuální věc ještě pro mnoho kutilů.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6487) - 14.199 (?), 30.5.2014 6:23

Kolega to odsoudil moc příkře. Utahovák napřímo určitě půjde, nepoužívá se trvale. U stříkání je těžké to odhadnout, tam je potřeba konstantní tlak když to má nějak vypadat. Záleží na pistoli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 130.125 (?), 29.10.2009 12:06

tady vidím závadu v membránách, pokud je v nádrži stlačený vzduch, nesmí se dostávat přes membrány na píst, pak se motor sklutečně nerozeběhne. zkoušku uděláte tak, že natlakujete kompresor a vrtulí na motoru musí jit lehce otáčet bez odporu... jinak sundat hlavu a pohrát si s mebránami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 129.180 (?), 2.11.2009 18:23

U levných kompresorů bych svou pozornot hlavně zaměřil na několik věcí

1) Jestli je olejový - teměř vždy vyšší životnost

2) Jaký má motor - velmi důležitá věc! buď asynchronní s uklíky, nebo s kotvou na krátko bez uhlíků. První zmiňovaný je použití v kompresoru značně mizerné.

3) Převod s řemenem, nebo přímá hřídel - ještě důležitější než bod 2)!! Levné kompresory jsou často udělány v kombinaci komutátorového motoru a řemenového převodu, což je životnostní hrob. Řemen začne klouzat. nejlepší varianta je motor s klecí nakrátko a agregat s přímou hřídelí na motor.. nejdražší varianta ale nejlepší varianta, takový kompresor musí být ještě osazen dekompresním ventilem

4) Ochrannný nástřik vnitřku vzdušníku - poznáte záhy, pokud při odvzdušnění stříká rezatá voda, je vzdušník bez úpravy (často u levných kompresorů)

5) použití odkalovací nádobky  (olejového filtru) 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 192.242 (?), 29.5.2014 20:47

ani jeden kompesor v hobby triede nemá lakovaný vzdušník zvnutra a ani žiadnu protikoroznu upravu. Takuto upravu maju len profi kompresory a ani to nie každý výrobca.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 75.181 (?), 20.11.2018 9:24

Výborné téma - čím ošetřit vnitřek vzdušníku kompresoru? Vylít jej barvou?

Uvažoval jsem nad epoxidovou základovkou, případně by šla nádoba vystříkat voskem na dutiny. Ale když s tím chci i lakovat a mám bezolejový kompresor, nerad bych si do stlačeného vzduchu zanesl svinčík.

Věřím, že toto bude aktuální věc ještě pro mnoho kutilů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 74.38 (?), 5.5.2015 15:36

no dobre ale ktory 25-50 litrovy odporucate?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 107.1 (?), 22.10.2018 6:07

Dobrý den, já používám kompresor na nafukování pneu u auta a jsem spokojený s kompresorem ABAC L20N-1,5-24CM. Vzdušník je 24 L což bohatě stačí. Je lehký, takže si s ním můžu bez problému přejet kam potřebuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 192.242 (?), 7.1.2016 17:13

radšej 50 l a výtlačný výkon aspon 250 l/min t.j. sací výkon cca 400 l/min. Inak bude obrovský problém zaobstarat si stiekaciu pištol, ktoru zvládne. Samozrejme su i pištole s pomerne malou spotrebou vzduchu, no su na malé plochy a nastriekanie brány by trvalo večnost. Olej u hobby kompresorov menit každý rok, najneskor tak po 100 hodinách. 500 hodín neviem odkial zobrali páni čínania-už po 50 hodinách je zrelý na výmenu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika