Jikov 1447 DV VAPE



host - 9.2 (?)
2.1.2014 16:22

Dvoutaktní motory JIKOV jsou vybaveny z výroby již pouze manuálně ovládaným dekompresním ventilem cca již po poslední 4 roky. Protože řešení s autodekompresorem, který je ovládán podtlakem difuzoru karburace, se ukázalo jako velmi poruchové a na výměnu drahé.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 1.1.2014 21:07

Automatický DV je takový, který při absenci podtlaku v sání mezi karburátorem a klikovkou se automaticky otevře a jakmile motor naskočí tak se automaticky uzavře.

Ruční se obsluhuje tak, že se musí před startováním ručně otevřít. Po prvním zápalu směsi ve válci dojde k jeho uzavření.

membránový DV
membránový DV
Ventil dekompresní manuální
Ventil dekompresní manuální
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 156.142 (?), 2.1.2014 16:11

Motory Jikov, které mají v označení DV, jsou vybaveny autodekoventilem. Kéž by jej měly všechny. Problém je, ale v tom, že Jikov příslušné karburátory již nevyrábí. Možná již nikdo nedělá tu věc pod svíčkou, která je propojena hadičkou s karburátorem, protože v Česku je možné všechno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.2 (?), 2.1.2014 16:22

Dvoutaktní motory JIKOV jsou vybaveny z výroby již pouze manuálně ovládaným dekompresním ventilem cca již po poslední 4 roky. Protože řešení s autodekompresorem, který je ovládán podtlakem difuzoru karburace, se ukázalo jako velmi poruchové a na výměnu drahé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 2.1.2014 16:34

njn spíše se ukázalo, že při možnosti koupit stroj s ADV nebo MDV je cenový rozdíl 1500,- a nikdo nevysvětlí za co těch 1500,- Kč je když obě jsou DV, tak zvítězil diktát "nejlevnějšídh internetových prodejců". Na kamenné prodejně nemáte ilustrační foto s membránovým ovládáním DV a v krabicích manuální DV.

K poruchovosti - tchán ho měl 9let než byl upozorněn, že ho na stroji má. Když by měl jedinou poruchu, tak by si jej všimnul i dříve. Od té doby taky na DV nebyla žádná porucha a osobně si nedokáži představit, co (mimo hadičky) by se na ADV mohlo porouchat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.46 (?), 29.6.2016 21:46

Zjevně kecáte. Asi jste to viděl z ponorky. Používal jsem ho cca dvacet let, nic se na na něm nepokazilo. Nevydržel vlastní karburátor. Když mne ten manual dohřeje, tak vrtám díru a lepím trubičku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 2.1.2014 16:26

Ta automatická věc u svíčky je z poloviny součástí každého presostatu pro automatické vodárny (nebo měřáku tlaku) a z druhé poloviny je to ruční dekoventil bez černé čepičky. Problém asi bude v užití jiného karburátoru, kde si musí někdo dát tu práci a najít místo s příslušnými tlakovými poměry chod/klid a určit jakým průměrem a sklonem se provede navrtání kanálku přípojky ovládání DV.

Jinak pán si asi neodporuje, neobíhá stroj protože DV nepoužívá, jen ho má namontovaný a trvale uzavřený. Asi by to šlo jako u Stadionu 21 udělat s ovládáním bovdenem na řidítka, ale zatím jsem to u nikoho neviděl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 21.5 (?), 2.1.2014 17:03

Ale to víte, že mechanický dekoventil používám.Schválně jsem si ho nechal předělat.Původně jsem měl typ s dekompresním kanálkem a stím jsem nebyl spokojen.A automatický jsem nechtěl, jednak byl poruchový a jednak už se nedělal.Ale jak jsem psal, někdy, v mizivém počtu startů, se ventil uzavře, aniž došlo k nastartování.Tož tak.Ať vám to startuje.smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.65 (?), 2.1.2014 18:13

Pěkný guláš. Dekokanálek vám přestal zřejmě fungovat co jste začal šetřit na oleji a ucpal se karbonem. Autodeko jste nechtěl pro poruchy. Jak víte, že je poruchový, předtím jste nic takového neměl. A jak jste zjistil, že se v mizivém počtu startů uzavře, aniž dojde k běhu motoru. Pěkně plantáte. Ten autodekoventilek se musí otevřít vždy, se zavřením můžete mít problém, když do benzínu nalejete nějaký převodový hustý olej. Každý dekoventilek se uzavírá automaticky po první expolzi palivové směsi ve válci. Můj Jikov 1447DV, neměl na autodekoventilku za dcacet let provozu jedinou poruchu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 21.5 (?), 2.1.2014 18:54

Vnikající příspěvek, samý argument.Ale jestli lejete do benzínu převodový olej, tak už se nedivím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika