Jednoosý traktor - fréza TJ 6,5



host - 160.75 (?)
22.10.2008 18:36

Ahoj Michal. Držim Ti palce nech sa to vy dari. Mne sa uplne rozsypala spojka na pfke a tak ju idem menit za trabantacku. Ešte že mam aj TJčko ktore chvalabohu šlape. O nechcenu zabavu mam postarane. Spozdravom Tono

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 68.232 (?), 17.10.2008 19:48

Zožil som motor, vybral pritlačak a lamelu a neviem nijakým spôsobom zložiť zotrvačník. Poraďte mi niekto znalý, ako to mám spraviť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 85.26 (?), 19.10.2008 19:18

Zložiť zotrvačník sa mi podarilo, je to dobrá finta.Musím vymeniť to gufero, dať nové tesnenie od ložiska ku prírube a vytesniť prírubu tam, kde sa spája s motorom. Dať novú lamelu a dúfam že pôjde. Po sezóne, v zime sa chystám urobiť menšiu generálku motora, teraz to už nestíham lebo mám z ním veľa práce. Michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 160.75 (?), 22.10.2008 18:36

Ahoj Michal. Držim Ti palce nech sa to vy dari. Mne sa uplne rozsypala spojka na pfke a tak ju idem menit za trabantacku. Ešte že mam aj TJčko ktore chvalabohu šlape. O nechcenu zabavu mam postarane. Spozdravom Tono

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 38.251 (?), 22.10.2008 18:42

Čau Tono

Z ktorým traktorom sa ti pracuje lepšie? Mchal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 160.193 (?), 25.10.2008 6:49

Zdravim všetkych. Michal na toto sa tažko odpoveda. TJčko je tažšie ale ma lepši zaber a preto ho použivam do vozika na smykovanie branenie a orbu. Pfku zapriahnem na rotovatorovanie čiarovanie brazd pri sadeni, kopcovani a vyoravani zemiakov. Pri menšich zahradkach aj orani. Ale to robim len kamošom a starim ludom.Inak na fušky s tym nechodim. Vieš tieto dva stroje sa navzajom doplnaju. Na tjčkovom pluhu som odmontoval lavu hlavu a dal som tam koliesko s ktorim nastavujem hlbku brazdy. Tym padom mi pluh kopiruje teren anezahryzava sa do zeme raz normalne raz hlbšie a nemusim ho nadvihovat pomocou riadidiel.Mam tam spravenu ručnu hydrauliku takže ked sa presuvam po ceste vytiahnem dorazovy šrob nadvihnem pluh hydraulikou a idem, na zahrade si zvolim hlbku brazdy zasuniem dorazovy šrob a orem. na konci brazdy klasicky potočim pluh videm do brazdy pluh potočim naspat. Stymto kopirovacim kolieskom sa mi orie ovela lahšie a nenarobim sa tak. Ako si na tom s tvojou mašinou. Tono.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 51.30 (?), 26.10.2008 11:07

Ahoj Tono.Ja vlastním Tiež dve mašiny. Terru z roku 1977 a TJ 6,5 z roku 1968. S Terrou robím malé roboty (kosenie, vybráňovanie trávy na jeseň a hlavne rotavátorovanie sem tam aj oranie) ale používam ju aj ako motorový fúrik. S TJ robím ťažšie práce ako je vozenie s veľkou vlečkou, kosenie oranie atď. Orať sa zatiaľ len chystám, pretože ho mám ešte stále rozobratý, ale pomaly ho skladám. Dúfam že s nim stihnem ešte poorať a že sa mi to podarí lebo som s ním ešte neoral. Môj sused má tiež pfku a tiež sa mu rosypala spojka, a vymenil ju za tú trabanťácku. Tak nech sa ti oprava podarý. Aké maš skúsenosti s TJ 6,5?  Michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 123.68 (?), 7.11.2008 21:06
Nemá někdo z Vás majitelů TJ 6,5 také žací stroj, já ho mám, ale chybí k němu díl - náhon, nevím jak by měl vypadat, jinak je stroj komplet. Případně, kde jste sehnali nějaké chybějící součástky. Děkuji Luboš.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 94.56 (?), 11.11.2008 17:43

Ahoj Ľuboš

Mohol by si bližšie popísať typ tej kosačky? Michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 123.68 (?), 11.11.2008 21:54
Je to Michale ŽT N 138-A, lištovka, která se zapojuje na náhon, tento jediný díl mě bohužel chybí, jinak ji mám komplet a rád bych ji zprovoznil. Díky každému za pomoc při schánění alespoň nákresu nebo kontaktu, kde ten díl sehnat, Luboš.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 114.14 (?), 24.11.2008 15:47

Dobrý den, dovolím si předat nějaké zkušenosti s provozem Tj 6,5. Startování - to je problém a s přibývajícími léty to bude horší. Olej na píst zaručeně pomáhá. Možné je použít elektromotor (vozíčkový k mlátičkám) přes (klínový) řemen, roztočit a je to bez námahy (pozor na směr otáčení!). Šikovní si mohou udělat startovací zařízení s elektromotorem a klínovým řemenem sami. Pomocí starého elektromotoru startuji v zimě už dvacet let a jde to. Že je to trochu divoké, tak to lze přece přehlédnout...

Orba - s koly na široko s pomocí "kravského" jednostranného pluhu i škobrtákem jsem naoral už mnoho hektarů. Pomalý chod (1) vyhovuje zejména kmetům. Mokrá půda je trochu problém, mašinka při hluboké orbě někdy prokluzuje. Orební kola nemám. Maximálně používám uzávěrku, nebolí tak ruce (jinak je to stroj, který vám lehce umlátí nebo vykloubí ruce, jde o zvyk). Vláčit se dá dvěma těžkými bránami - bez problémů.

Svoz dřeva - hlavně musíte mít v pořádku brzdy - jak na mašině, tak na vlečce (ty mohou být zrádné!). Kde se nadá vyjet, tam se nedá sjet. Mašinka s vlečkou není dělaná do lesa a kopců i když je široká a silná. Stalo se mi, že jsem se za mokra z kopce utrhl; nezmatkovat, nechat valit kola a ono se to poddá. Naloženou fůru jenom brzdami nemusíte udržet. Uvézt 5,6 i 7q po tvrdé cestě lze; v terénu  - vzít rozum do hrsti. Odvezl jsem již stovky m3 dřeva.

Svoz sena, slámy - používal jsem dřevěné žebřiny (asi 3m), které jsem nasadil do vlečky. Dala se tak vozit velmi pěkná fůra.

Problémy - je to stroj do velké zahrady. Pole se sice dá obdělat, ale může to bolet. Cítíte každý kámen. Škube klečemi na každé nerovnosti, proto uzávěrka. Motor nikdy nechcípne, nelze spoléhat, že se to vypne samo. Bude hrabat a hrabat a mlátit vás do rukou. Tento stroj je skutečně spolehlivý (jako většina z Agrostroje či Slávie). Měl jsem jedinou vážnou poruchu, zuby v převodovce. Příčina byla v řidiči, který provalil blok převodovky (já to nebyl).Opravu dělal odborník, který pracoval v Agrostroji - přijel, odvezl, opravil, přivezl - a jedeme dál. Kontakt mám.

Frézu koupil můj otec v roce 1969, celou tuto dobu je v provozu. Pracuji s ní už 35let (s tou jedinou poruchou!) v létě a někdy i v zimě. Někdy je ještě vidět jezdit tyto upracované stařenky po silnici - zdravím a přeji uživatelům mnoho spolehlivých motohodin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika