Jaký štěpkovač nebo drtic



host - 114.253 (?)
6.3.2017 20:00
Těžko říci, mnohé jsou velmi podobné, neřku li stejné a valná většina se montuje v číně.Uvažoval bych nad hechtem, extolu,dolmar.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 153.84 (?), 6.3.2017 19:08

Na tom floranazahrade.cz pisi cituji - Pro drť určenou k mulčování vyberte spíše nožový drtič, ke kompostování poslouží lépe drť z válcového drtiče.

Na zahrada-centrum.cz zas ze drtic noze na kompostovani a stepkovac na mucovani.

Vybral jsem tedy stepkovac.Jakou znacku by jste vybrali HECHT, EXTOL,AL-KO, Fieldmann,Powersilent, Dolmar

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 114.253 (?), 6.3.2017 20:00
Těžko říci, mnohé jsou velmi podobné, neřku li stejné a valná většina se montuje v číně.Uvažoval bych nad hechtem, extolu,dolmar.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 6.3.2017 20:00

Jakou znacku by jste vybrali HECHT, EXTOL, AL-KO, Fieldmann, Powersilent, Dolmar

Bosch

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 104.51 (?), 6.3.2017 21:03
Za 5000 je skvělý Stiga Bio Silence. Drti vetve az do prumeru 4 cm, je relativne málo hlucný (zejmena ve srovnani s tim co maji sousede okolo nás) a nemusi se brousit ani měnit nože.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
solutan - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 168.9 (?), 6.3.2017 21:11

Zase přesně obráceně, nevím co na té vaší floranazahradě píšou, alee proč bych dával na kompst špalíčky z válcového štěpkovače a rozdrcené větve z drtiče na mulčování, to už snad vůbec ne. Ty nože drtiče to tak rozemelou, že na kompostu je z toho během jednoho roku krásná zem. Když to dáte jako mulč, tak za půl roku tam nic nemáte. Můsete číst nějaké serioznější stránky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.23 (?), 15.3.2017 22:44
Mám válcový štěpkovač od stigy, výkonově vyhovuje, silnější větve jdou už na topení.Výhody: servis, tichost,samovtahovatelnost, manipulace,cena.Nevýhody: uvítal by jsem vhodnější nádobu, dávám pod to zednický kýbl.V poslední době beru vozejk a odvážím větve na skládku bioodpadu určenou obcí :).Štěpky nepotřebuji(pro topení se musí dosušit) a mulč je nejlepší kůrový.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.23 (?), 15.3.2017 23:02
Moje stiga válcová se určitě původně jmenovala štěkovač, protože vyrábí válcové štěpky a nožová byla drtič, protože to nasekala na drť.Ale dnes to obojí na ofiko stránkách nazývají drtičem s tím rozdílem, že nožový je vysokoobrátkový.A ten válcový má nádobu, to jsem neměl, ale stál mě o litr míň.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika