Jaký kvalitní, výkonný křovinořez?



host - 9.129 (?)
10.5.2017 14:58

Jako další vševěd bych si dovolil velmi varovat před čínskými dvoutakty. Technologicky odpovídají značkovým strojům vyráběným před desítkami let - například klasický křoviňák kolem 43 ccm, kterých je plný internet, má od výrobce doporučovanou směs 1:25. Moje 30 let stará pila Sachs-Dolmar už v 80-tých letech lítala na 1:40 - 1:50. Víte jaký rozdíl to udělá v množství smradu, co z toho leze? A nakonec se Vám to zadře kusem uvolněného karbonu, který se tam usazuje z toho enormního množství oleje. A to je pouze motor. Teď si připočtěte prakticky neexistující AV systém, ergonomii typu "ulomený klacek", strunovou hlavu, která se po první hodině provozu rozpadne, atd. atd.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
      
host - 9.129 (?), 10.5.2017 14:58

Jako další vševěd bych si dovolil velmi varovat před čínskými dvoutakty. Technologicky odpovídají značkovým strojům vyráběným před desítkami let - například klasický křoviňák kolem 43 ccm, kterých je plný internet, má od výrobce doporučovanou směs 1:25. Moje 30 let stará pila Sachs-Dolmar už v 80-tých letech lítala na 1:40 - 1:50. Víte jaký rozdíl to udělá v množství smradu, co z toho leze? A nakonec se Vám to zadře kusem uvolněného karbonu, který se tam usazuje z toho enormního množství oleje. A to je pouze motor. Teď si připočtěte prakticky neexistující AV systém, ergonomii typu "ulomený klacek", strunovou hlavu, která se po první hodině provozu rozpadne, atd. atd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 41.27 (?), 10.5.2017 17:38

Není čína jako čína. Křovinořez Hecht 143 mám už déle než pět let (nepočítám to) a nikdy s ním nebyl jediný problém. Několikrát do roka s ním jsem nucen posekat asi 2500 m2 přerostlé trávy na prudkém svahu. Dokonce je o něco málo lehčí než srovnatelně výkonné několikanásobně dražší stroje. Možná bych někde našel i tu původní hlavu, kterou používám jen jako náhradní, kdyby se mi uprostřed práce nechtělo navíjet novou strunu. Žádné usazování karbonu se díky modernímu oleji nekoná, i když ho úmyslně přemazávám (1:33 místo doporučených 1:40).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 10.5.2017 17:45

41.27: prosím vás, tých 2500 m2 sekáte so strunou alebo 3-cipý nôž, prípadne niečo iné? pýtam sa preto, lebo mám 1,6 kW motor a mne to strunou nepríde ideálne ani náhodou (pri prerastenej tráve) na takú plochu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 41.27 (?), 10.5.2017 20:47

Střídám to podle potřeby. Strunu používám čtvercovou co největší. Koupil jsem si na ni jinou hlavu (oranžovou, asi Husqvarna), protože v té originální jsou malé díry a už se zasekávala. Nepolehlou trávu to vezme zhruba do výšky kolen. Ten výkon 1,4 kW je na hraně, ne že by se to začínalo dusit, ale není tam už výkonová rezerva. Až to doslouží, koupím si silnější stroj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 175.210 (?), 10.5.2017 20:10

Je otázka zda je vše pravda. 25arů je už sakra plocha a sekat strunou, to se mi moc nezdá a ještě několikrát do roka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
maramara - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (57) - 9.198 (?), 10.5.2017 17:02

Přiznám pánové, že bubnová sekačka byla moje první volba. Nejsem moc přítelem anglického trávníku, vysekávám na nízko jenom okolo domu, ale zahradu mám rád tak nějak "na divoko", ať to kvete a ptáci si také přijdou na své.

Problém je, že solidní bubnová sekačka je cenově v úplně jiných cenových relacích než kvalitní křoviňák. Do teď jsem používal hezky po staru kosu, ale léta přibývají a ozvala se záda. Křoviňák je sice nevyléčí, ale předpokládal jsem rychlejší práci a hlavně okolo stromů a keřů se s kosou seká špatně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 36.250 (?), 10.5.2017 20:27
Je fakt, že posekám 2500m2 za jeden den (cca 250-300m2/h, dle hustoty traviny) sekávám tam, kde se běžně technika nedostane, dle sekacího plánu 1x2měsíce vyžínací hlavou, mám ale stihl 460 a brnění žádné necítím.Když jsem měl profi HQ, tak taky ušla, ale sypala se -2x úhlový převod v sezóně, pak se stejně zahříval, otáčky kolisaly, v záruce jsem se ji zbavil.S prvotním dvoutaktem, který měl jen silentblok mezi rukojetí s trubkou, to na vibrace žádná hitparáda nebyla-2h jsem sekal a cítil to i druhý den.Honda to má lépe řešeno-antivibrační spojku díky níž se nepřenáší vibrace na trubku.Nejlépe je řešeno, jak bylo napsáno tzv. trubka v trubce-např.profi stihl.Do vyššího výkonu u stihlu jsem šel z důvodu navýšení ploch(dnes jsem na desetinásobku původních a to mě to neživí, jen přivýdělek)produktivity, pohodlí a nejnižším vibracím, a to že má lepší spalování, nižší emise, to je jen třešnička, ale mají to zdánlivě nejvíce zaplaceno, ale vyplatí se to.Kdyby tazatel slevil ze 4t, tak mu doporučím profi stihl 36ccm a bude si chrochtat blahem.Nesrovnávejte moderní 2t se zastaralou čínou, která se musí přimazávat dvojnásobným dílem oleje.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
maramara - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (57) - 9.198 (?), 10.5.2017 21:54

Klidně doporučte. :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 36.250 (?), 11.5.2017 2:49
FS 360 C-EM. ;)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 36.250 (?), 11.5.2017 3:10
Otázka je: chci mercedes od stihlu, nebo mě stačí bytelná škodovka s japonským motorem a antivibračním systémem v podobě SBC 645 KD? :)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika