Jaký kvalitní, výkonný křovinořez?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 38.54 (?) 
11.5.2017 5:32

Ale tá škodovka je v tomto prípade 1000MB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 155.38 (?), 11.5.2017 15:16

Dle čeho soudíte?

Já mám sice rád čtyřtakty a výše zmiňovaný Dolmar za 12 tisíc by pro mě byl jasnou volbou, ale nemyslím si, že Stiga bude šmejd a motor Kawasaki taky nebude nějaké ořezávátko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 36.250 (?), 11.5.2017 18:30
Stiga se servisním zázemím a v tomto modelu je už spíše taky do komunálu.Škoda že v tomto provedení nedělají i slabší.I proto se mi líbí u stihlu objemový rozsah profi třídy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 89.197 (?), 12.5.2017 7:24

Koukněte se na bazoš..zadejte honda gcv..jsou tam bubnové sekačky ve Vaši cenové relaci. Koupil jsem takto několik strojů 2x sekačka stiga, elektrická pila apod..a musím říct, že to byl vždy dobrý kup. Lidi prodávají z různých důvodů třeba i zánovní stroje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
maramara - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (57) - 9.198 (?), 12.5.2017 8:57

Taky dobrý tip. Díky. :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 243.232 (?), 16.5.2017 21:35

Nedokáži říci na kolik to pro vás bude přínosná rada, ale spíš to berte jako zkušenost. Před cca 12 lety jsem uvažoval naprosto stejně a to, že mám pozemek velmi svažitý v horách s horskou houževnatou trávou. Díky svahu je sekačka peklo a pojezd klouže i po vrstevnici. Sháněl jsem taktéž křovinořez do 15 tis. na plochu 5000m2. neměl jsem finance na pořizování drahých značek, ještě ke všemu proč kupovat profi stroj pro komunální užití, když já ho použiji jednou ročně, jen ho pořádně zapřáhnu. Po dlouhém hledání jsem vybral Stigu SB52 (2,1kw, 52ccm) - již se ale neprodává. Splńovala cenový limit a řikal jsem si, že silný motor vydrží déle pro mé podmínky sekání trávy než utrápený malý motor. Sice sekání trvalo 3-4 dny, ale šlo to, ovšem výkon byl nakonec adekvátní, protože se ukázalo, že všudypřítomné trsy/drny houževnaté trávy dají leckdy zabrat více než, když omylem projedete kotoučem pořádné křoví. Co mi ovšem vadilo, byla docela vyšší spotřeba, že někdy bych rád sekal déle než jen 45 minut na nádrž, která není malá a další věcí jsou otáčky výstupní hřídele respektive otáčky nástroje. Především u struny je znát, když máte 7500rpm a jiný výrobce má třeba 10.000rpm. Antivibrační systém je v pohodě. Za 12 let provozu jsem jen jednou utrhl šnůru jinak je vše původní a nic jsem nerozebíral. Postupem času mě však začalo vadit, že si musím brát dovolenou, abych posekal pozemek a tak jsem hledal, jak posekat za víkend. Nakonec jsem z bazaru koupil bubnovku s foukanými koly a motorem Honda, která celkem obstojně zvládá a ulehčuje mi práci. Ovšem křovinořez potřebuju stále. Takže zvážím-li vaší plochu křovinořez stačí a za ten víkend máte hotovo - nakonec ať pak přikoupíte cokoliv dalšího, křovinořez má využití stále, pokud budete chtít pohodlí, tak kupte bubnovku a nějaký křovinák na dosekávání. V případě, že nemáte velký svah, tak rotační sekačka s pojezdem a bočním výhozem dokáže udělat mnoho práce a za menší cenu než stojí bubnová. Ještě v době zvažování koupě křovinořezu byl v merku Dolmar 4510, který je za zajíamvou cenu lehce nad vaším limitem. Asi jsou možná tyto stroje již technologicky překonané, ale v dané ceně možná nabízejí opravdu dobrý poměr cena/výkon. Kdybych měl kupovat znovu křovinořez, tak bych klidně zvolil tu novou Stigu s Kawasaki motorem nebo ten Dolmar, rád bych ovšem od nového křovinořezu nižší váhu, spotřebu, což ale většinou bývá spojeno s nižším výkonem, který ovšem já ve svých podmínkách nemůžu snižovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika