Jaký kvalitní, výkonný křovinořez?



Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.40 (?)
10.5.2017 11:22

Náhradní díl který se pro tento typ OM 726 prodává je mj. i spojka. Ta je typizované velikosti a používá se pro obdobné stroje s výkonem 0,75 - 0,95 kW.

SfK.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.40 (?), 10.5.2017 11:22

Náhradní díl který se pro tento typ OM 726 prodává je mj. i spojka. Ta je typizované velikosti a používá se pro obdobné stroje s výkonem 0,75 - 0,95 kW.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 10.5.2017 11:35

trochu sa priživím. s čím sekáte takú plochu? struna, 3-cipý alebo ten na seno? aby som vás potešil, tak mám dolmar ms-340 s originál hlavou a po 45 min mi "brní" v rukách a cítim následne mravenčenie aspoň 10 min, takže s oleo mac v tom nie ste sám. keď vtáčka chytajú, pekne mu spievajú :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 199.75 (?), 10.5.2017 13:02

To je nejak skoro. Asi nevyvážená sekacia hlava. Pravdou je, že tri - štyri nádržky a cítite to v rukách. Na značke príliš nezáleží, pokiaľ má výkon, má aj vibrácie, pokiaľ nie sú vibrácie, sekáte pomaly a tráva nesmie klásť vysoký odpor - nízka, mladá, určite nie vysoká, hustá a drevnatá. Tak isto záleží nakoľko zvierate prsty. Krovinorez sa ovláda viac dlaňami ako prstami. asi ako radiaca páka na aute. Ja sekám cepákovým mulčovačom MC100 (pokiaľ to ide), inak normálnou kosačkou(hlavne predzáhrada a trávnik) s pojazdom a keď ani tá nie je vhodná, nastupuje krovinorez. Značky Dakr, Dolmar, Dolmar. PE strunu prakticky nepoužívam... To by som musel sekať častejšie. 25 árov za deň s krovinorezom nedáte. Ak ano, tak vám budú brnieť prsty ešte aj na druhý deň. A po niekoľkých rokoch budete piť obojručne :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 10.5.2017 13:21

199.75: 45 min cca trvá jedna nádržka, po ktorej už horúci krovinorez nenaštartujem, teda 3-4 nádržky sú sen! chybné je vraj zapaľovanie, lebo tento typ mal s tým problémy, čo samozrejme nikto nespomenul, keď ho tu chválili :) žacia hlava tam je originál, teda kúpená spolu so strojom. odvtedy beriem odporúčania na kúpu stroja s obrovskou rezervou! ináč nie som sám, kto sa na to mravenčenie sťažoval. ale to bolo len na margo vibrácii oleo mac, že v tom nie je jediný. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Peter.pe - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (199) - 243.253 (?), 10.5.2017 21:51

Ja to riesim tak ako by sa to nemalo :-(. Aby som mohol pokracovat v koseni a necakat kym vychhladne (niekedy sa mi ho podarilo nastartovat aj horuci) tak to riesim tak ze ho necham bublat na volnobehu, otvorim pomaly nadrz a opatrne cez lievik tam nalejem benzin aby som nevysplechol, zavrem a kosim dalej. Ja viem ze porusujem zasady bezpecnosti, ale ma fakt nebavi cakat kym vychladne. a ruky mi po nom brnia tiez :-(. A to ho tu vychvalovali, takze tiez uz odporucania beriem s rezervou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 72.149 (?), 10.5.2017 11:16

Já jsem ta léta prožíval pomocí dědovi, který nechtěl dlouho do JZD. Měl sekačku, kombajny tehdy nebyly, jen samovazy. Bylo možné ve "Strojní a traktorové stanici" objednat posekání samovazem, ale jen když měla hotovo na JZD. Co se týká mlácení, tak děda měl smůlu, že stabilák nahradil modernější elektrikou a žentour už měl dávno rozebraný. Tak s ním soudruzi cvičili s povolením mlátit a určovali v rámci třídního boje hodiny, kdy smí. Na př. od 2 do 3 hod v noci a 2x za týden. Kosou jsme obsekávali pole pro sekačku, nebo sekali žito na dlouhou slámu, ze které se dělaly povřísla.

Na těch 25 arů, záleží také na terénu, bych volil bubnovku a doplnil křoviňákem.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 162.248 (?), 10.5.2017 12:55

Jsem takový pamětník. Sice jsem s kosením nepomáhal, ale vázat snopy povříslem zkoušel. Babička mě učila, jak se povříslo dělá. A stavěli jsme panáky a schovávali se v nich. Cahlupník měl malou mlátičku, která měla jen buben, bez vytřásadel. Zrní padalo po dřevěném splazu za mlátičku dolů a zároveň i sláma, která se musela odhrabovat a zrní občas odházet. Jsou to moje první vzpomínky.

PP.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 199.75 (?), 10.5.2017 9:03

Súhlasím. Na takú plochu je vhodná len diskovka alebo záhradný traktor. Nie že by to krovinorez nezvládol, ale stráviť s krovinorezom tri dni v kuse na jedno posekanie trávy je zlý plán.  Možno sa nájdu profíci, čo to zmáknu s krovinorezom za jeden deň (od svitu do mrku) ale my, bežní smrteľníci, maratón tiež nezabehneme, ale na traktore sa povozíme a za doobedie aj dočistíme krovinorezom. Podľa mojich skúseností treba udávané potrebné časy násobiť dvoma až tromi. Predajcovia udávajú maximálny možný výkon mladého muža na trávičku anglického trávnika bez prestávky a bez dopĺňania paliva. Za stromčeky, okraje plotov si treba tiež čas pripočítať. Trávu treba pokosiť aspoň trikrát do roka (t.j. porast vyše kolien). Máte toľko voľnej dovolenky len na kosenie? Lebo ja to vidím tak, že budete s krovinorezom kosiť každý týždeň v sobotu od apríla do októbra. Druhá možnosť je mať kosačky dve či tri a jedna z nich je krovinorez. Ja mám na záhradu 0,43 ha tri, vo vinici ďalšie dve. Krovinorez prevážam len do tretej záhrady priateľky, kde stačí posekať len dva áre. Odporúčam zvážiť diskovú kosačku (traktor) a k tomu krovinorez. Potom stačí aj 35 lubíkov. Bez diskovky je aj 43 cm3 a 1,5 kw jednoducho málo. Moje dve kosačky sa vyznačujú výkonom (teda teoretickým) 6,5 a 13 hp. Toľko žiadny krovinorez nedá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 48.210 (?), 10.5.2017 11:41

Do 15 tisíc křovinořez Stihl neseženete ani náhodou. Na tuhle výměru potřebujete výkon nejméně 1,4-1,5 kW a takhle silný Stihl začíná někde nad asi 17 tisíci. Abyste se vešel do ceny, je to aktuálně buď Oleo-Mac, nebo nějaká čína (třeba Hecht). Ani jedno z toho mimochodem nemusí být špatné, ať si různí vševědové tvrdí, co chtějí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 107.146 (?), 10.5.2017 13:31

Stihl FS 240 teď stojí 14990 Kč. A má výkon 1,7 kW. Asi v této výkonové třídě nejrozumnější volba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika