Jaký koupit křovinořez?



host - 207.92 (?)
29.1.2008 16:01

(jen pro pořádek, ale netýká se to tématu: sekáte opravdu šípatku? To je vodní rostlina. Spíš se domnívám, že křídlatku - takovou tu invazívní bylinu vysokou 2-3 m příbuznou rdesnům anebo ještě něco úplně jinýho) Josef.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
                     
host - 90.168 (?), 29.1.2008 15:46

Jinak samodomo nůž který po čase praská - to není moc chytrá věc. A nejde jen o Vás, ale i o kohokoliv co se bude motat poblíž... Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 229.91 (?), 29.1.2008 15:54

Souhlasím, byla to rada spíš pro profika, který si chce s mašinou vydělat. Jinak nikoho neohrožuji, jedno desetiletí už dělám sám. Paseka o 3000 jedinců, průměr na den. Druhého nepotřebuju, mám rád svůj klid.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 153.130 (?), 29.1.2008 15:53

Ja teda sekám opravdu jen tu zahrádku, nejtlustší co sekám je šípatka kolem cesty. Nedovedu posoudit co se stane, když špička narazí na nějaký kmínek nebo větev a neurazí jí. Pak to možná sklouzne ke středu trojzubu, a co to pak udělá to asi vy víte líp než já.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 229.91 (?), 29.1.2008 15:57

Zbytečně trpí vyž hlava.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 207.92 (?), 29.1.2008 16:01

(jen pro pořádek, ale netýká se to tématu: sekáte opravdu šípatku? To je vodní rostlina. Spíš se domnívám, že křídlatku - takovou tu invazívní bylinu vysokou 2-3 m příbuznou rdesnům anebo ještě něco úplně jinýho) Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 153.130 (?), 29.1.2008 16:04

Já si ty názvy pletu, takže asi sekám spíš tu křídlatku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 151.203 (?), 29.1.2008 22:35

Ferdo - křídlatku už nesekej. Tedy letos jí sekni jednou až vyroste tak ke kolenům. Potom až zas obrazí tak do výšky poloviny lýtek jí stříkni (když je souvislý a hustý porost) Roudupem a nebo namaž jednotlivé listy, když je porost řídký. Příští rok, už jen natřeš ojedinělé rostliny, do tří až 5 let se jí zbavíš a výjimečně se tam objeví ještě něco z posledních kousků odenků, semen apod. když je křídlatka suchá, tak je to dobré topení. je potřeba jí jen trochu prohnat drtičem. To samé platí pro bolševník. Ale tam se sečením bych byl opatrný - jsou nebezpečné jeho šťáva. Bolševník je potřeba stříkat než rozkvete, protože Roundup rostlinu likviduje až jeden měsíc. takže semínka při pozdějším postřiku dozrají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 77.39 (?), 29.1.2008 19:00

Zcela selským rozumem si myslím, že trojzub, podobně i struna,  rotuje tak rychle, že veškerou zeleň, se kterou přijde do staku, usekne špičkami. Do kontaktu se zubem blíže středu nestihne sečený materiál přijít do styku. Kosa funguje na zcelaj iném principu, to nelze srovnat.
   Jednou jsem si kvůli broušení udělal test a ostří čtyřzubého kotouče jsem si natřel barvou. Sekl jsem jen vyšší trávu, barva byla setřená jen po obvodu kotouče. Dřeviny tam teda nebyly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 29.1.2008 19:16

To by se dalo použít při konstatních otáčkách a stejně rychlém pohybu motorovou kosou - křovinořezem. Ale běžně dochází vlivem zátěže ke  značnému snížení otáček např. trojcípého nože  a pokud je pohyb materiálem je nezměněn, tedy potom je to jako když dáváme do štěpkovače rychleji materiál a navíc se sníží otáčky nože - výsledkem je vyšší zatížení motoru - protože již nelze využít setrvačnost při vyšších otáčkách. Když se vrátím k sečení, tak se stane to, že již nestíhá sekat je konec nožů, ale již se posune zatížení - náročnost na ostří i více ke středu, pokud ještě klesnou otáčky dojde již k tomu, že více odolná tráva není přeseknuta, ale namotá se na nástroj, případně začne prokluzovat spojka. Z toho vyplývá, že proto máme na trhu více nástrojů na tyto přístroje - jednak z důvodu účelu použití, ale také vhodnosti pro výkon motoru i konstrukci (dimenzování úhlového převodu, a pod.) - 4 cípý nůž, 8 zubý, 3 cípý. Např. 3 cípý nůž nelze použít na slabých motorech, neboť by to bylo, jako dát na pilu velmi dlouhou  - nevhodnou lištu.   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 77.39 (?), 29.1.2008 19:28

Tomu docela věřím, vzhledem k tomu, že nic kromě trávy a kopřiv jsem nesekl, to nemohu posoudit. Na většinu mi stačí struna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika