Jaký drtič větví



j.c. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (142) - 186.101 (?)
22.2.2011 20:18

Prioritou a určení tohoto strojku je zpracování větví po prořezu stromů, vinice, čili výroba a zpracování materiálu na kompost. Při shlédnutí všech videí mám i já pocit že tomu hodně chybí a ty co se mi opravdu líbí většinou pohání traktor. Pro tyto stroje ale nemám pohon ani využití a topit štěpkou se v dohledné době nechystám. Přesto se přiznám, že životnost očekávám vyšší než Vámi uvedenou. uvidíme.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
      
host - 200.145 (?), 16.2.2011 13:29

to host - xxx.xxx.216.48

Ano souhlasím ale původní dotaz byl na zpracování větevního odpadu při prořezávání stromů v běžné zahradě. Tato činnost se dá zařadit do kategorie hobby.  Na zpracování dřevního odpadu po těžbě dřeva se opravdu levná čína nehodí. Myslím že tam by se rozsypal jakýkoliv stroj této třídy.  Mám dlouholeté zkušenosti s levnějšími hobby strojky různých druhů a obchodních pojmenování. Při slušném zacházení a nepřetěžování spojeném aspoň s minimální údržbou mi vždy vydržely velmi dlouhou dobu. Zažil jsem naopak hodně případů kdy byl neurvalým zacházením a neudržováním zničen i profesionální stroj.  Nepreferuji tedy obchodní značku Hecht ale třeba dostupnost ND a případný servis jsou velmi příjemným zjištěním. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 57.65 (?), 15.2.2011 22:06
Dobrý den, mám válcový drtič 5 let a je bezprblémový provoz. Na chalupě mám několik ovocných stromů a kus lesa. Habr, dub a jiné tvrdé dřeviny. Co proleze vstupním otvorem bez problémmu zpracuje. Akorát při mrazivém počasí nefunguje. Na válec namrzne mokré dřevo. J.L.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
j.c. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (142) - 186.101 (?), 22.2.2011 18:32

Po dvouletém váhání jsem dnes na základě slušných recenzí, líbivého vzhledu, festovní konstrukce a velmi sympatického přístupu prodejce pořídil drtič větví Flymo 2500. Těšil jsem se na víkendové sbírání prvních zkušeností nicméně se zdá že virus zvítězí na celé čáře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
habr.v - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 218.71 (?), 22.2.2011 19:04

Můžete to upřesnit. Já jsem chtěl koupit BOBRA. Je samozřejmě dražší, ještě uvidíme, jestli seženu nějaké preference. Nebo jestli máte někdo zkušenosti.  Děkuji      Míra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 224.123 (?), 22.2.2011 19:54

Toto píšu, abych vás povzbudil, nikoliv naštval. Jsou lidi kteří za to dají 9000kč a napíšou že jsou spokojení, ale dělali jen malé větvičky.Cena výborná.Potom jsme my.kteří cítíme, že tomu jaksi něco chybí.Rychlost, kvalita řezu a později kvalita provedení celého stroje.Je to pro trpělivé ženy.Životnost tak na 5 let, když nemáte smůlu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
j.c. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (142) - 186.101 (?), 22.2.2011 20:18

Prioritou a určení tohoto strojku je zpracování větví po prořezu stromů, vinice, čili výroba a zpracování materiálu na kompost. Při shlédnutí všech videí mám i já pocit že tomu hodně chybí a ty co se mi opravdu líbí většinou pohání traktor. Pro tyto stroje ale nemám pohon ani využití a topit štěpkou se v dohledné době nechystám. Přesto se přiznám, že životnost očekávám vyšší než Vámi uvedenou. uvidíme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 22.2.2011 20:44

Myslím, že traktorem poháněné drtiče slouží převážně pro štěpku na topení. Na větve i z docela velké zahrady či vinohradu elektrické stroje obvykle stačí.  Od stroje za 3000 Kč nelze čekat, že jsou na celý život. Jak dlouho vydrží ty značkové, zatím nevím. Nejsem si ale jistý, zda 4x vyšší cena odpovídá i o tolik větší užitné hodnotě

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 121.238 (?), 23.2.2011 9:21

ked sa tu hovorilo o dozivotnej funkcnosti na drtic za 3000 KC presiel ma mraz po chrbte. Niektore nekvalitne vyrobky naozaj dozivotnu funkcnost mozu zarucit, ale nie sposobom, ktory by sme si priali...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 224.123 (?), 23.2.2011 7:19

Pro pána-186 101,Názor mám podobný.Na 45 stromů a vzhledem k tomu, kdo to obsluhuje si nebudu kupovat něco, co pohání traktor.To co mám je dostatečná velikost.Akorát ten pocit, o provedení.Životnost očekávat můžete.Ty vyběhaná kolečka na horních obrázcích jsou rok výroby 2004.Stálo to 12 tisíc a mazivo tam nechybělo.Nebo se nedostalo na správné místo.Doufám, že co nejdřív sem dám fotky, kde budou pravá bronzová futra v těch kolečkách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.4 (?), 23.2.2011 7:34

viděl jsem pár videí na drtičky, štěpkovačky,kde se dají sehnat nože, které se točí proti sobě a jejich hřídele s ozubenými koly?dík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika