Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
Ú v o d n í   s t r á n k a  |  Reklama   
Zahradní domky.cz
Chaty, zahradní domky a domky na nářadí, dodání po celé ČR
Nábytek Vladeko
Dřevěný zahradní nábytek, doprava po ČR zdarma

Zahradní technika > Jakou z těchto sekaček vybrat

Jakou z těchto sekaček vybrat

host - xxx.xxx.11.107 (?)
25.4.2016 19:17

Ptáte se kterou z těch čtyř? Já bych volil Stigu. Prostě moje volba.

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

stavba, topení, úspory energií, voda a odpady, sítě, interiér, dílna
Nejnovější příspěvky v tomto vláknu:
Máš rech stará školo, zrušíme diskuzi, ať si jdou ..., host, 2.5.2016
Konečně ta věta na kterou jsem tak dlouho če... , Kutil.cz , 1.5.2016
Jak říkám, sekačku od Beďi jsem vybral v té ..., host, 1.5.2016
Netušíte o čom hovoríte.Vikinga treba skúsiť..., host, 30.4.2016
Hlavní aspekty: životnost, kvalita, servis a..., paccho, 29.4.2016

host - xxx.xxx.255.31 (?)
25.4.2016 18:48, počet návštěv: 14460
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)

dobrý den plánuji tento týden nákup nové benzínové sekačky ale na internetu je toho tolik že nevím jakou koupit,.abych pak nelitoval našel jsem si 4 sekačky tak jestli máte s nimi zkušenosti budu rád za pomoc děkuji.

Hlavní aspekty: životnost, kvalita, servis a dostupnost dílů.

zahradu mám cca 900m2

STIGA Combi 48 S

VeGA 46 HWXV 6in1

HECHT 550 BS

Mountfield 4820 HP

Připojit reakci   

host - xxx.xxx.222.23 (?)
25.4.2016 19:09
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)
Jakou sekačku, no přece zelenou s modrými pruhy, ta je nejlepší.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.11.107 (?)
25.4.2016 19:17

Ptáte se kterou z těch čtyř? Já bych volil Stigu. Prostě moje volba.

Připojit reakci

25.4.2016 19:23

diky moc taky se mi vice zamlouvala ale radeji se zeptam

Připojit reakci

host - xxx.xxx.2.222 (?)
26.4.2016 2:19
Stiga není Vaše volba-to je jasná volba z těchto značek.Hech, Vega-nejnižší možný stupeň,lidová čína.Mountfield se snaží mít standart díky castel-gardenu, ale u dodávky dílů, které nemají skladem je těžko pochopitelná doba 4-týdnů (v sekací sezóně to je masakr).Stiga 5let záruka, díly během tří dnů, max.pěti dnů, používá nejprodávanější osvědčené motory b&s nebo honda, pro dokonalejší sběr doporučuji sběrací nůž, běžně je montován univerzál i pro mulč, ale pokud i mulčujete, tak to nechte, sbírá taky.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.9.6 (?)
26.4.2016 15:16

Stiga a Mountfield pocházejí z jedné fabriky v popradu na slovensku. Výhodou stigy je modernější koncepce (vždycky dostává to nejlepší jako první značka koncernu), lidové ceny a dostupný servis. Doporučuju ten sběrací nůž, stojí kolem 300 Kč, ze sekačky se stane tank, který se nelekne mokré trávy.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.165.42 (?)
27.4.2016 12:51

Mám Stigu 53S a po třech letech odešel pojezd. Nový stojí asi 4t. Tak pozor na toto.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.58.140 (?)
27.4.2016 13:26

Ak tam nemate kopec, tak pojazd nekupujte. Bude Vas to len zdrzovat. Ja mam Dolmar motor brigs 41 cm, vaha do 26 kg, kosim a taham kosacku aj jednou rukou. Ten moj Dolmar ma aj mulcovaciu zatku, takze nemusim to zberat do kosa. Kosacka by mala byt obratna, nie tazka. Mam v nej Brigs motor 500 cm. Zbiera bez problemov aj mokru travu. Ono, ked mate velky kos, tak budete citit kazde kilo a ak tam mate aj stromky, tak sa stym narobite. Pozemok mam tak 1200 m.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.187.224 (?)
27.4.2016 14:37

Brigs motor 500 cm, Váha sekačky do 26kg. Mohu poprosit o podrobnosti??   j.c.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.58.140 (?)
27.4.2016 14:56

Ja mam PM 410,BS 500 series,158 cm, 41 cm zaber, nastavenie 20-75 mm. Teraz ponuka Dolmar novsi model PM 411, 41cm kosi, motor BS 500/E/158 cm, objem kosa 50 litrov, vaha 26 kg. Na Slovensku ho predava za 279 eur.Este ma aj 411 C. To je to iste, ale ma katalyzator.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.9.6 (?)
27.4.2016 16:01

Porucha pojezdu je nejčastěji způsobena špatným seřízením lanka. Následně dojde k tomu, že se poškodí spojka uvnitř převodovky a ta se dodává pouze jako komplet...

Připojit reakci

host - xxx.xxx.100.32 (?)
27.4.2016 18:14

Zdravím, nebo také a to častěji, že se pojezd nezapíná nadoraz hrazdy k madlu, protože sekačka je moc rychlá. Standa.

Připojit reakci

Mortimer (109) - xxx.xxx.254.28 (?)
29.4.2016 12:57

tiež mám pm 410 - max. spokojnosť. Kúpil som ho na splátky bez navýšenia za 23,90 + 9*23,90 = 239 Eur. Autorizované predajne Dolmaru predávajú na splátky bez navýšenia.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.146.58 (?)
27.4.2016 18:50

Melby byt stejny jako MTF 484.S jejich vkladni knizkou stoji asi 1800.Kupoval jsem vloni.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.13.146 (?)
27.4.2016 19:22
Tak převodovka se dá v nejhorším pořídit do 2 t, třeba na Alko. Opakované spínání pojezdu z důvodu zpomalení sekačky je zbytečné zatěžování převodovky. Já si vybral sekačku s plynem želva zajíc a nastavím si otáčky motoru na trávu a pojezd. Spolehlivá varianta drahých hydro pojezdů.
Připojit reakci

Lojza Nýmand (267) - xxx.xxx.9.129 (?)
27.4.2016 22:09

Nejsem si jistý, jestli zrovna k tomuto je ta páčka plynu určená. Myslím, že jsem někde četl, že sekačkové motory by měly pracovat jen při jmenovitých otáčkách, jinak jim to nedělá dobře. Koupil jsem sekačku s variátorem. Nebyla nějak extrémně drahá (13 tis., motor B&S 750, alu šasi, 53 cm) a funguje to výborně. Maximální spokojenost.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.11.50 (?)
27.4.2016 22:40
Pojezd u stigy 55 mě odešel po 10letech a sekam kopcovitou zahradu, sekačka má 45kg.Stál 2450,-,je to včetně hřídele.Pokud se používá jen k zapnutí pojezdu a zabírá kde má, tak to není problém, navíc má stiga 5let záruku, pokud projde 1x/rok prohlídkou, což považuji za přínos, ne každý je technický typ, ale sekat musi chtě nechtě.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.12.112 (?)
28.4.2016 10:22
K čemu by ta páčka byla?
Připojit reakci

host - xxx.xxx.5.137 (?)
28.4.2016 20:48
Ta páčka funguje vpodstatě jako: volnoběh x pracovní otáčky.Motory jsou nastavený pro práci jak stabiláky, jedny pracovní otáčky kolem 3tis.,pokud chce někdo snižovat rychlost pojezdu, pak tu jsou vícerychlostní převodovky, variátory,hydra.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.12.211 (?)
28.4.2016 21:22
Jako volnoběh rozhodně nee. Víte co je označení želva a zajíc určitě nevíte.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.0.179 (?)
29.4.2016 3:53
Želva, zajíc udává jen otáčky motoru, když snížíte otáčky motoru tak se sice sníží pojezdová rychlost, ale sníží se i rotace nože, protože nůž je na hřídeli motoru a pojezd je poháněn od hřídele přes klíňák, takže to berte jako volnoběh a pracovní otáčky.Nejlépe se tato funkce využije ve spojení se spojkou nože, kdy nemusíte vypínat motor při vysypávání koše, jen si snížíte točky motoru, aby to tak neřvalo.Bohužel se to z neznalosti využívá k ovlivnění pojezdu při sekání, pokud se to použije jen k přejezdu, tak tam nic na sekacím a sacím efektu pochopitelně neztrácíte :).
Připojit reakci

host - xxx.xxx.0.179 (?)
29.4.2016 4:04
Myslím tím k přejezdu bez sekání :).K ovlivnění pojezdu slouží převodovky.Ale sekejte tak, jak chcete Vy.Ještě horší volba je madlo pojezdu zapínat jen částečně.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.15.60 (?)
29.4.2016 6:21
Vy si přečtěte, co je význam želva zajíc. Je to pomalu a rychle, žádný volnoběh. Želva zajíc jsou pracovní otáčky.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.9.162 (?)
29.4.2016 7:10
Budete dokola psát a návod si nepřečtete. Z návodu sekačky. Pomalejší (želva) pro husté, vlhké nebo vysoké porosty, rychlejší (zajíc) pro řídké, suché nebo nízké... Čau čau
Připojit reakci

host - xxx.xxx.142.208 (?)
29.4.2016 7:40

A proč by ho četli? Potom můžou z neznalostí problému trousit svá různá moudra a napadat se. Čtení návodu jen zdržuje a tady je to přece jen veselejší.

Připojit reakci

29.4.2016 8:33

posledni dotaz do ceho spise jit do stigy nebo al-ko

Připojit reakci

host - xxx.xxx.150.56 (?)
29.4.2016 8:53

to mate uplne jedno, ktora vybava a parametre vam vyhovuju tak to berte, servis a ND dostupne asi rovnako..ja by som sa skor priklonil k Alku..ale to je naozaj len podla mojej optiky ktora mi zostala v ociach po reklamach za cele roky. Mozno aj tej ze aspon na SVK Alko ma svoje priame ich vlastne zastupenie, kym Stiga ma len dovozcu.

Připojit reakci

Miloš Vysloužil (15441) - xxx.xxx.236.1 (?)
29.4.2016 9:55

Měl jsem pár sekaček s páčkou "želva - zajíc", poslední Stigu ještě mám. Podle mě je k ničemu, slouží jen ke startování, kdy se páčka posune až za zajíce. Jinak při práci používám jen nejrychlejší chod a žádný jiný. V tom pomalém se zpomalí i rotace nože, takže to třeba hustší trávě nijak nepomůže. K vysypání koše se to použít nedá, protože když pustím madlo, motor zhasne (spojku to nemá).

Připojit reakci

host - xxx.xxx.9.162 (?)
29.4.2016 10:30
Jasně že k ničemu, jelikož sečete až máte trávu po prdel. Nataháte se s těžkým košem a sečete dlouho. Trápíte sebe a sekačku. Já poseču rychle nízkou trávu a nehulím motor na plné koule.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.187.224 (?)
29.4.2016 10:54

Poloha páky plynu "za zajíce" je určena pro start studeného motoru, motor dostává bohatší směs. K sečení trávy je určena poloha plynové páky "zajíc" - jde o pracovní otáčky stroje. Pokud je v pořádku olej - jeho hladina a předepsané výkonové parametry, fitr vzduchu- vypraný nebo čistý, motor pracuje v pracovních otáčkách, žádný záhul nedostává. enlightened

Připojit reakci

host - xxx.xxx.9.162 (?)
29.4.2016 11:40
Pro start studenýho motoru a jak žárovko startujou bez páčky želva zajíc? Takovejch sekaček je co to nemaj.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.9.162 (?)
29.4.2016 11:52
Žárovko blbě jsem tě pochopil. Za zajícem je sytič pro start třeba u kawy. Moulí se tu páčka želva zajíc, ta je na změnu otáček motoru a rychlosti pojezdu.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.79.248 (?)
29.4.2016 12:39

Zdravím, jediný ovládací prvek potřebný pro bezpečný chod sekačky je hrazda s motorovou brzdou a stopspínačem motoru. Některé sekačky mají i tzv. regulaci otáček spojenou v jeden ovladač se sytičem. Režim "sekání" je vždy nastaven na pracovní otáčky motoru. To znamená, že je regulátor otáček nastaven na oblast mezi 2700 - 3000ot/min. Nejedná se o plný plyn ten si sekačka reguluje podle zatížení tak aby udržovala uvedené otáčky. Sekání na "želvu" je možné ale jen s prvotřídně nabroušeným nožem a na malý úběr, jinak je to jen trápení a roztřepené konce useknutých stébel trávy. Regulovat rychlost pojezdu otáčkami motoru nekomentuji. Želva/zajíc u pojezdu je něco úplně jiného než stejný piktogram na ovladači otáček motoru. To 9.162 možná by neškodilo trochu slušnosti. Standa.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.9.162 (?)
29.4.2016 12:43

Stando, přečti si návod a budeš chytřejší.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.4.243 (?)
29.4.2016 12:41

Dobře se zde dohadujete o želvě se zajícem. Že tam ten výrobce něco takového vůbec dával obzvlášť, když některé motory díky konstrukci či karburaci prostě nezvládají volnoběžné otáčky, proto běží v jakých si snížených a určitě ne pracovních otáčkách při přesunutí na želvu. Přitom na "zajíce" motor běží v pracovních, regulátorem nastavených a udržovaných otáčkách.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.9.162 (?)
29.4.2016 12:53
Jakej porád volnoběh šmarjá volnoběh je stroj stojí nůž stojí motor jede.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.53.212 (?)
29.4.2016 13:12

15 roků jsem měl sekačku od Béďi a absolutní spokojenost. Teď mám 3 rokem Vikinga a to je jiný svět. Kdo nezkusil neuvěří. Pro diskutéry co je zajíc a co želva tak na tyto sekačce je jenom jedna páčka pro rychlost pojezdu. Nemá vliv na otáčky motoru. Ty si systém řídí sám a nepotřebuje žádný ruční plyn.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.14.125 (?)
29.4.2016 18:36
Tak jsem se podíval do návodu sekačky a motor se doslova startuje na pracovní otáčky-poloha zajíc.Dále se píše: pro co nejlepší výsledek sekání a plné využití stroje je nutné mít nastaveny pracovní otáčky stroje a to páčku v poloze zajíc.Takže kdo tvrdí, že poloha zajíc je správná poloha pro sekání, má pravdu, nejsou to plné koule motoru, jen pracovní otáčky řízené regulátorem.Kdo seká na polohu želva, má menší rotaci kudly, tak to někdy sežvejkne taky.Nevidím v té páčce výhodu, pokud to není ve spojení s rotostopem, jen to mate lidi co nečtou návody.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.14.125 (?)
29.4.2016 18:42
P.S.-čerpáno z návodu stiga, jestli to má jiná značka napsáno jinak, to netušim, ale čína je země neomezených možností a třeba tam s nižší rotací kudly líp sekají a sbírají :).
Připojit reakci

host - xxx.xxx.9.6 (?)
29.4.2016 19:46

Co je na vikingu jiné? Snad jen, že to je předražená tuctovka, nic víc. Doporučil bych vyzkoušet vrchloné modely Solo by Alko nebo Hondu HRX a to jsou teprve sekačky.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.196.164 (?)
30.4.2016 7:15

Netušíte o čom hovoríte.Vikinga treba skúsiť -najmä rada 5 a 6 je niečo mimoriadne.Od klasického Alka je o triedu vyššie. Problém je že tieto stroje musíte vyskúšať aprezrieľ si výsledok práce.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.118.212 (?)
1.5.2016 12:48

Jak říkám, sekačku od Beďi jsem vybral v té době TOP a byla s ní absolutní spokojenost. Za celou dobu jsem akorát lil olej a vyměnil pojezd.  Kdyby neprorezavělo šasí tak kosí dále. K VIKINGU jsem se dostal náhodou mimořádná koupě za pakatel 4000,- Kč rok stará. Motor opět BS ale výkonnější, žádný sytič, žádný plyn. Šasi speciální plast. Nerezaví, koš je plný a sekačka stále tlačí trávu, lehká, rychlost pojezdu nastavitelná prostě. Jednak šel technický pokrok do předu a jednak je to německá preciznost. Možná kdybych zkusil hondu tak bych se znovu nestačil divit a posunul se někde výše ale člověk co nevyzkouší neuvěří. I když s těmi značkami musí být člověk velice opatrný. Dle diskusí jsem koupil pro příležitostné řezání motorovou pilu Husqarna a větší blbost jsem nemohl udělat. Nemám sice s čím porovnávat jelikož je to moje první motorová pila ale skušenost se sekačkou mi říká, že další pokus bude Stihl. 

Připojit reakci

paccho (9) - xxx.xxx.40.193 (?)
29.4.2016 21:50

Hlavní aspekty: životnost, kvalita, servis a dostupnost dílů.  

To bych vůbec neřešil, sekačka není auto.

Nevím kolik hodin jste v životě strávil už se sekačkou, kolik je Vám let, jak máte členitou zahradu, ale věřte, že nejdůležitější je ergonomie sekačky, ten stroj vám musí padnout do ruky, proto, než konkrétní typ koupíte, tak si jí ošahejte. Ono je třeba také důležité, aby Vám sekačka sekala až ke kraji obrubníku, ty co to umí, nejsou podélně symetrické, mají vyosené šasí. Aby jste s ní mohl jet těsně u plotu, musí mít úzké držení, jinak budete drhnout. Některé pojezdy jezdí max. 3 km (to je hodně pomalé) některé až 6,5 km/hod. Jestli sekáte hodně nízko, tak hodně sekaček neseká pod 3 cm. Některé sekačky nemají nastavitelná řidítka, jsou to dlouhé "krávy" se kterými se neotočíte kolem keřů, u plotu apod. (třeba Honda stroj, originál celá sekačka od Hondy je jedna z nich, ač jinak vynikající sekačka, na členitou zahradu nepoužitelné).  Mrkněte na řadu Al-Ko Powerline a moc se ve výběru nespletete. A kupte si jí u opravdového prodejce zahradní techniky, co má i servis apod.

Připojit reakci

Kutil.cz (68) - xxx.xxx.149.2 (?)
1.5.2016 23:03

Konečně ta věta na kterou jsem tak dlouho čekal. Celá diskuze byla založena pro přenesení zodpovědnosti výběru na úplně cizí lidi a zahájena, pro mě divnou větou "na netu jsem našel tyto čtyři..." Přestože jsem už na světové počítačové síti hledal kdeco, nikdy jsem tam nenašel žádnou sekačku, motorovou pilu nebo jakékoli jiné nářadí... jenom spoustu obrázků... čehokoliv. Proto si v tomto příspěvku od pana paccha (jestli to správně skloňuju), vážím nejvíce věty..."tak si jí ošahejte"... Na to je potřeba ovšem zbouzat po prodejnách, a kleknout si a ohmatávat. My co jsme ze staré školy, říkáme, "sejmout fyzickým dotykem". Možná kdyby toto tazatel udělal na začátku, nemuseli jsme se tu dohadovat o tom, co a proč je zajíc, želva nebo sytič, jeden druhého učit startovat spalovací motor a obviňovat se z toho, kdo je větší trouba. Nedávno jsem vybíral el. řeť. pilu, nevybral jsem ji sice za jeden večer, protože jsem musel pár kousků sejmout fyzickým dotykem, ale kdybych na to založil diskuzní téma tak, tak ji nemám dodnes...

Obrázky:

Připojit reakci

host - xxx.xxx.6.178 (?)
2.5.2016 4:34
Máš rech stará školo, zrušíme diskuzi, ať si jdou lidi do obchodu, tam je prodejci neošálí a v případě lepší volby je pošlou ke konkurenci.A nebo taky ne.Já si vyhlédnu stroj na netu, vyhodnotím data, cenu apod.,v drtivé většině vyhodnotim přínosnou diskuzi a pak se jde ošahávat, zda teoretická volba půjde ruku v ruce s praktickým seznámením.A tak to je doufám u většiny diskutujícich.Pozdě bycha honiti se mi potvrdilo u husqvarny, kde jsem vsadil na jejich propagaci a zkušeného prodejce u traktůrku za 95000,- kde jsem neznal standarty kvality.Naštěstí se našel důchodce, který nečte fórum a po roce to ode mě koupil-kdyby ho četl, tak to nevezme ani za polovinu a kdyby jsem to četl já, tak to nekoupím.Pokud zde jsou praktické rady proč ano a čeho se naopak vyvarovat, je to k nezaplacení, protože většina neduhů je u ošahání zjistitelná, ale bez tipu si to kupec nemusí prvotně uvědomit.
Připojit reakci
Založit nové téma Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
Traktor nestartuje710.12.2017240
Élektrický fúrik svojpomocne310.12.2017437
MOTOR pro TORO DH20029.12.201789
travní traktor Toro DH20059.12.20177911
Kultivátor HECHT 77828.12.2017164
Vari jednotka PJXP200358.12.201722753
Starjet - po zahřátí nefunguje vypínač elektrospojky134.12.201719750
Vybírám vřetenovou sekačku31.12.2017259
ohnuta oska na kosacke1428.11.201714923
Oplati sa kupit 20-30 ročný Vari systém na dalsich 20-30 rokov727.11.2017975
Zvuk DSK 3172026.11.20174116
Zahradni traktor Top nebo pomer vykon/cena4624.11.201766522
Výměna klinového řemene na R145 SV324.11.20177550
Olej v TK141423.11.201719927
Honda GC160 startování až na 6-8 zatažení lanka startéru2322.11.20172129
Výměna klinového řemene traktůrek XT 220 HD120.11.2017259
Problem s motorom Kawasaki320.11.2017382
Problém motor Tera3218.11.201752220
Traktůrek na sad cca 3000m2 = vysoká tráva516.11.2017846
I toto je Mountfield42414.11.2017645853
Karburátor Walbro v H262 má vysoké otáčky714.11.2017475
Traktorek Husqvarna CTH 150 Twin813.11.2017980
Náhradní díly Oleo-Mac310.11.2017353
Jaký traktor na 2ha147.11.201715809
Přípravek na rovnání klikovky motorů sekaček167.11.201718002
El. centrála, diskuze, výkon, typ....134.11.201723910
Žací ústrojí129.10.2017325
Nastavení přezápalu u MF 703127.10.201755162
Motor226.10.2017512
Hecht 710026625.10.201783942
Nejlepší sekačka na trhu2325.10.201728355
MF 704821.10.201788220
Kultivátor Hecht 746R220.10.2017572
Motor briggs straton intek 6.5 volnobezne otacky220.10.2017557
Ruční, benzinový fukar na listí do 10 000Kč3819.10.20174029
Zkušenost se sekačkou MTD 395 SPO2116.10.201756200
Kultivator KF-04 s Motorom Tecumseh213.10.2017602
Briggs stratton tezko startuje712.10.20174755
Bubnová sekačka Mounfield89.10.201721432
Agzat - vysoké otáčky nespadajú79.10.20179550
Další diskuze: 1, 2, 3, 4, 5 >  
Dům a chalupa - stavba, topení, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Konstrukce podlah10.12.2017
Složení vápené malty10.12.2017
Dolmar 5105 nebo Stihl 26110.12.2017
Gauč/pohovka na chalupu10.12.2017
Slabé napětí v přívodu u lustru10.12.2017
Složení vápené malty10.12.2017
Dolmar 5105 nebo Stihl 26110.12.2017
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Reklama | Podněty a připomínky
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2017
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů