Jakou strunovou sekačku? Poraďte



andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 220.253 (?)
3.6.2008 7:52
Pokud chcete opravdu silnou, kvalitní a opravitelnou strunovou sekačku s dostupnými a poměrně levnými náhradními díly, tak doporučuji české ergo 550. Lze dokoupit pojezdová kolečka, takže se člověk tolik nenadře. Je to nejsilnější el. strunovka, jakou jsem kdy sekl (přeci jen, mezi českými a čínskými 550 W příkonu je ve výkonu nebetyčný rozdíl). Se sekací hlavou nebyl nikdy problém. Pokud vám nevadí "retro" design, a oproti čínským výrobkům trochu vyšší cena. Pro vyhledání výrobku zadejte název do googlu. Odkaz sem nemá smysl dávat.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 143.70 (?), 2.6.2008 17:00, zobrazeno: 44099x

Prosím o radu, jakou strunovou sekačku si mám pořídit. Mám zahradu cca 1250 m2 - mírný svah, kterou sekám benzínovou sekačkou s pojezdem. Potřebuji koupit kvalitní strunovou sekačku na méně dostupná místa a na dočištění okrajů záhonů. Také bych ji ráda využívala na posekání trávy vedle garáže, kde je vysoká tráva. Často čtu, že má sekačka slabý výkon, že se jí rozpadá hlava apod. Prosím, podělte se o zkušenosti a dejte mi tipy na kvalitní výrobek. Zároveň váhám, zda elektrickou nebo benzínovou.  Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 202.242 (?), 2.6.2008 20:44

Alko FRS351 - skvělá volba!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 248.54 (?), 2.6.2008 21:42
Děkujeme Vám za kvalitní a podrobnou recenzi
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 34.15 (?), 2.6.2008 22:14

určitě oleo - mac 726-t

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 42.163 (?), 3.6.2008 7:47

Slyšela jsem, že je také dobrá volba značka STIHL. Co například STIHL FS 38 nebo FSE 81?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 220.253 (?), 3.6.2008 7:52
Pokud chcete opravdu silnou, kvalitní a opravitelnou strunovou sekačku s dostupnými a poměrně levnými náhradními díly, tak doporučuji české ergo 550. Lze dokoupit pojezdová kolečka, takže se člověk tolik nenadře. Je to nejsilnější el. strunovka, jakou jsem kdy sekl (přeci jen, mezi českými a čínskými 550 W příkonu je ve výkonu nebetyčný rozdíl). Se sekací hlavou nebyl nikdy problém. Pokud vám nevadí "retro" design, a oproti čínským výrobkům trochu vyšší cena. Pro vyhledání výrobku zadejte název do googlu. Odkaz sem nemá smysl dávat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 84.188 (?), 3.6.2008 9:59

Doporučuju místo strunovky raději křovinořez, je univerzálnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 19.221 (?), 4.6.2008 16:59

Royal Einhell MT 24 mám ji už 6 let a jsem s ní naprosto spokojen a žadnou poruchu jsem s ní neměl a seče i trávu po pás vysokou L. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 12.250 (?), 6.6.2008 4:55

Zdravím,

vzhledem k rozlehlosti pozemku si dost dobře nedovedu pžedstavit, jak z asebou taháte kabel.Sekám pozemek 2000m a tak si to dovedu dost dobře představit.Netvrdím, ře el.sekačky nejsou dobré, ale jsou tak na trávníček u baráku.Šel bych do benzínu.Pokud možno bych se zaměřil na stroj s řidítky, je s ním snadnější a pohodlnější manipulace a poohlédl se po značkovém stroji.Tím ale nemyslím MF.Osobně bych šel do jonsereda, mám ho již 13 let, sekal jsem s ním donedávna 1x týdně celou zahradu, chodil sekat na kšeft a prostě držák.Ale jsou samozřejmě jiné značky.A domnívám se, že ani jednou nešlápnete vedle.Na vaše dosekávky kam se nedostanete sekačkou stačí obsah 25-30 ccm úplně v pohodě.

Úspěšnou volbu

L

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 129.137 (?), 6.6.2008 11:25

Vzhledem k velikosti pozemku je motorový vyžínač jasnou volbou. Doporučuji Hecht 130. Proč? Oboustraně uložený klikový hřídel (poznáte, podle startování je druhé straně než náhon) spojka na hřídeli,(netočí se vám strunová hlava při volnoběhu) obsah 30ccm, splnuje emisní normu Euro II tak byste si nenusel tolik načuchat splodin. Pro škarohlídy, tato norma je již v platnosti a měli by se prodávat takto všechny motorové vyžínače, ale je možné pokud vsoupily do EU před 1.2.2008 se mohou prodávat i s Euro I a je jich tu ještě dost. Kostrukce motoru vychází z profesionálních křovinořezů(obostraně uložený hřídel)  a tím nebudete řešit různé neopravitelné opravy motoru u jednostraně uložených atd. Pozor jednostraně uložené klikovky, a motory bez spojky nejsou výsadou neznačkových strojů, ale vyžínače s tímto najdete i u těch nejlepších značek. A nakonec cena. Blíží se ceně elektrického vyžínače s 1000W motorem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika