Jakou sekacku, zn. spolehlivost



IvanHorseman - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (70) - 99.169 (?)
15.5.2012 9:13

Samozřejmě pro výběr je rozhodující jako plochu, členitost, svahovost, využití pokosené plochy budete obhospodařovat. Spolehlivost bych dal do přímé úměry s péčí o stroj. Jakýkoliv sebepečlivěji zkonstruovaný stroj v rukou člověka, který se o stroj adekvátně nestará trpí. Já osobně mám již desátým rokem Husq Royal 43 a naprostá spokojenost. Bohužel zůstala na chalupě kde ji nájemkyně "dodělala" a tak mne asi čeká obměna a pokukuji po Hondě avšak konkrétní typ zatím nemám vyspecifikovaný.
Ivan

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
host - 4.98 (?), 15.5.2012 7:46, zobrazeno: 55154x

Tak s rodinou vybirame nejakou vhodnou benzinovou sekacku pro nasi zahradu. Zahrada je z 90% rovina, takze netreba pojezd. Se sekackou nebude tim padem ani manipulovat zena. Ani netreba mulcovani a dalsi zbytecne vychytavky

Dospeli jsme k zaveru ze si radsi priplatime, odpustime si vymozenosti nove doby a ruzne technologie a radeji sahneme po "obycejne" sekacce, jez bude hlavne spolehliva, nebude se "dusit" poseka i vetsi travu, bude mit vykon a bude nenachylna na udrzbu, tzn. spolehlivost na prvnim miste.

Cenu nestanovuji, davame prednost kvalite a vydrzi a pokud to dotycna sekacka nabidne, neni o cem. Jenze bohuzel dnes na nas vali ruzne druhy sekacek ze vsech stran reklam a jsem presvedcen po predchozich zkusenostech, ze je lepsi dat na osobni zkusenosti ostanich lidi. Proto si zde necham poradit od lidi, jez maji zkusenosti a jez jako my sekaji kazdy tyden a vedi jake sekacky jsou ty nejlepsi!

PRedem za jekekoliv konkretni priklady dekuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 245.218 (?), 15.5.2012 8:45

Jak je zahrada velká a členitá - potřeba objíždění keřů, stromů, potřeba sekání až k okraji (bez nutnosti dodělání strunou)? Jaký je cenový strop? Jakou sekačku jste měli doposud a co vám na ni vadilo? P.G.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
IvanHorseman - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (70) - 99.169 (?), 15.5.2012 9:13

Samozřejmě pro výběr je rozhodující jako plochu, členitost, svahovost, využití pokosené plochy budete obhospodařovat. Spolehlivost bych dal do přímé úměry s péčí o stroj. Jakýkoliv sebepečlivěji zkonstruovaný stroj v rukou člověka, který se o stroj adekvátně nestará trpí. Já osobně mám již desátým rokem Husq Royal 43 a naprostá spokojenost. Bohužel zůstala na chalupě kde ji nájemkyně "dodělala" a tak mne asi čeká obměna a pokukuji po Hondě avšak konkrétní typ zatím nemám vyspecifikovaný.
Ivan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 4.98 (?), 15.5.2012 10:03

k tomu toru - pece myslim az prehnana. Cistila se i ze spodu kompresorem- do puntiku!

Jo a zapomnel jsem dodat ze zahrada - jedna se o rovinu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 4.98 (?), 15.5.2012 9:59

Tak zahradu mame pomerne velikou, nez se posece cely pozemek 3dny to zabere- rozhlehla plocha. Ale to nevadi- rekl bych ze to nehraje az takovou roli. Pokud sekacka bude mit vykon, posece spolehlive travu, ta prace na to vynalozena vubec nevadi. Nechci jit do zbytecne techniky jako mulcovan, pojezd a kdo vi co si- zbytecne.

Mame 10ti letou sekacku brigs stratton, ktera kdyby nepodlehla korozi a uz se nerozpadala a nezralo 10x vice benzinu, sekala by jeste zrejme 100let a to je to co hledam!

K okraji- tak samozrejme ze by to bylo lepsi, necimene strunovku doma mame. Na zahrade mame ale nekolik zahonu, stromku atd.

Doposodu jsme meli Mouintfield TORO s pojezdem a mulcovanim- totalni nespolehlivost- neschopnost sekat- dusila se 4x na servisu= vraceni a odstoupeni od smlouvy..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 166.45 (?), 15.5.2012 10:12

2 - 3 ovce. 100% záruka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 4.98 (?), 15.5.2012 10:27

ja vim, ja bych to bral hned. Ale pry ze bude sekacka a ja bych velmi rad vybral nejakou kera vydrzi aspon par let a bude opravdu SEKAT. 

jednalo se konkretne oto 48


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 245.218 (?), 15.5.2012 10:37

Výběr sekačky bez pojezdu vám schvaluji, bohužel solidní firmy je dělají pouze v užších záběrech a v málo typech. Pokud však sekáte i přerostlou trávu, důležitější je objem koše. Takže v sekačkách bez pojezdu je špičkou Honda HRX 476 C1 PKE se silným a výborným motorem Honda 160, s robustním plastovým šasi (nekoroduje) a velkým košem. Pro vás ideální. Cena je však vysoká - 23000,-Kč. S dalších doporučuji pouze dvě: Dolmar PM-460 za 8600,-Kč a hlavně nyní je v akci u Mountfieldu sekačka XS50MH/CA484 s motorem Honda 135 za 8240,-Kč. Jedná se o sekačku solidní. Dbejte na to, aby sekačka měla ovládání otáček páčkou na madlech, ale není to podmínkou. Značka TORO, kterou jste měla, je dělána pro americké zahrady, které se sečou po centimetrech, pro naše podmínky nevhodné. Pokud by jste chtěli silnější stroj, s větším záběrem,  stálo by to 17000,-Kč, ale s pojezdem, ale s nekorodujícím hliníkovým podvozkem.  P.G.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 4.98 (?), 15.5.2012 11:16

uz hlavne ne mountfield, prosim:) Cenove bych se rad (by jsme se radi) vesli do nejakych 7 000kc,-

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 245.219 (?), 15.5.2012 11:33

Chápu vaši nechuť k M, ale tato sekačka je dělána v Itálii, motor originál Honda. V ceně pod 7000 snad nějaké značky s čínskými motory nebo slabšími Briggsi, ale v tomto segmentu se neodvažuji nic navrhnout, snad jiní. Hodně štěstí při výběru!  P.G.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika