Jakou sekačku s pojezdem na celodenní práci



Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.14 (?)
31.3.2015 22:06

Škoda, že se do cenového stropu nevejdete s Vari. Jinak to vypadá, že mimo komunální sféry míří Vari i na pěstitele topolů a RRD (viz špalíčkovač Rapido)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.14 (?), 31.3.2015 14:35

Myslíte si, že sekačkové převodovky mají dostatečnou životnost? Mají jednu výhodu, spojka se spíná ručně bez ohledu na otáčky motoru a tedy je zde i určitá pružnost volby pojezdových rychlostí nad rámec řazení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.252 (?), 31.3.2015 19:07

Díky za názory, ale asi opravdu využiji kultivátor. Ta sekčka na toto asi nebude opravdu ideální.

Ms16 jsem měl a tu mašinu nešlo utahat i když jsem s ní dělal půl hektaru za den. Koupím tedy nový a k němu ty ocelová šípová kola a přidělám před něj vozík na velkých kolech a když už tak tam dám 50l kanistr a k němu seženu komresor na aku (mám 2 trakční do toho povozu) tak je alespoň využiji. Koukal jsem na pohonné jednotky už s podvozkem a nejlevnější byl nějaký Dakr za 25k. Ve výsledku bych řekl, že ten rotík na tom bude podobně a je to osvědčený stroj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.14 (?), 31.3.2015 22:06

Škoda, že se do cenového stropu nevejdete s Vari. Jinak to vypadá, že mimo komunální sféry míří Vari i na pěstitele topolů a RRD (viz špalíčkovač Rapido)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.252 (?), 1.4.2015 1:57

Vari systém je přeci jen ještě někde jinde-výše. Myslím, že i ta MS16 bude po úpravě až až. Jaxem ale psal, je to i mnou ověřený stroj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 1.4.2015 18:44

Ještě je možnost místo MS16 koupit Hecht 7100, je silnější, o tisícovku levnější, lepší 3rychlostní převodovka, možnost zvolit ze dvou druhů převodovek.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 1.4.2015 18:56

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.252 (?), 1.4.2015 23:23

No to už je pořádná mašina. Taky ale něco váží.

Když už to řešíme: Můj plán je, udělat před rotík plošinu cca 60x60 cm s jedním otočným kolečkem (stejně jak to mají nákupní vozíky, aby se dobře zatáčelo), popř dvojkolečkem, aby to tolik nezapadalo do hlíny a na té plošině chci vozit až 100 kg. Místo nožů nebudu kupovat klasická kola, ale spíše ty železa, pač budu jezdit jen na poli. A myslím, že to utáhne i ten slabší rotík, než 5 kw. Přeci jen když si vzpomenu jaxem dával zabrat rotíku, když byl 20 čísel v zemi a motor ani nezměnil zvuk :) Takže pokud nebude zapadat, tak motor to snad utáhne, ne?

Tu plošinu bude samozřejmě nutné nějak přidělat na stroj. A taky myslím, že budu rád za každé kilo dolů. Jinak jezdit s tím plánuji jen rovně podle řádku stromů, takže nějaké zatáčení bude minimální (pouze na konci řádku, to budu muset otočit).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika